metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Sobota 3. prosince 2022. Svátek má Svatoslav

Větší foto
Stanice metra I. P. Pavlova | foto: Michal Barák, iDNES.cz

V době karantény je nejvíc opuštěné metro A

  16:44
Úbytek cestujících je hlavně v centru. Na Staroměstské jich je desetkrát méně.

Že v době pandemie vagony metra jezdí téměř prázdné, není pro Pražany žádnou novinkou. Dopravní podnik v těchto dnech sleduje počty cestujících na vstupech a výstupech ze stanic bedlivěji než obvykle. Nyní se podělil s deníkem Metro o svá zjištění. „Z téměř 1,1 milionu cest ještě na počátku března kleslo využití metra rychle ke zhruba 200 tisícům cest za pracovní den. O víkendech počet cest z rozmezí 400 tisíc až 500 tisíc za den poklesl na úroveň sta tisíc za den. V obou případech jde o pokles o zhruba osmdesát procent,“ uvádějí zástupci dopravního podniku.

Nejvíce opuštěna zůstala linka A, jež zajišťuje dopravu do historického centra, spojení na letiště nebo do škol v oblasti Dejvic a Suchdola. Z té zmizelo 82 procent lidí.

„Podle očekávání nejvyšší úbytek registrujeme v centru. Například ve stanici Staroměstská tak nyní nastoupí nebo vystoupí desetkrát méně lidí. Jindy relativně vytížené stanice Staroměstská a Malostranská dnes dohromady odbaví méně cestujících než stanice Nemocnice Motol, kde zůstala alespoň třetina cestujících,“ dodává mluvčí dopravce Aneta Řehková.

Naproti tomu o něco menší úbytek zaznamenala trasa B, a to zejména na svém východním konci. 

Pokles cestujících

  • V úterý 10. března, před uzavřením škol, jezdilo v metru o zhruba osm procent lidí méně než ve stejném období před rokem. 
  • Pak se zavřely školy a 11. března už byl úbytek cestujících 27 procent. 
  • Ve čtvrtek dvanáctého již jezdilo o 35 procent cestujících méně než loni, v pátek byl pokles ve výši padesáti procent.
  • V pondělí 16. března metro využilo o 73 procent cestujících méně než ve stejný den v loňském roce a v úterý 17. března pokles využití metra poprvé překonal hranici 80 procent. 
  • V rozmezí 80 až 85 procent se pokles drží i v současnosti.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ke zkouknutí Promlčeno mě donutil až algoritmus Netflixu. Ještě, že tak. Viděl to už každý

Strážce streamu
vydáno 2. prosince 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Relativně mladá studentka psychologie Eva (v poslední době všudypřítomná Barbora Bočková) má v rádiu vlastní večerní show o vztazích. Když ji ale osloví...  celý článek

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek