metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -1 °C

Pátek, 14. prosince 2018. Svátek má Lýdie.
Ulice V Holešovičkách směrem do centra. V odstavném pruhu se kope
Ulice V Holešovičkách | foto: Tomáš Belica

V Holešovičkách se začíná s výměnou asfaltu. Opraví se i most

17. července 2014  16:19 ČTK
Už v pátek se začíná s opravami ulice V Hloešovičkách. Obyvatelé této vytížené ulice se dočkají částečného snížení hluku. Technická správa komunikací vymění povrch silnice za tichý asfalt a zároveň opraví most ve Valčíkově ulici. Rekonstrukce by měla snížit hlučnost. Hluk V Holešovičkách dlouhodobě překračuje normy a magistrát musel hygieniky zažádat o výjimku pro provozování komunikace.

Výměna stávajícího povrchu za takzvaný tichý asfalt V Holešovičkách začíná v pátek 18. července a práce budou trvat do 28. července. Jde o směr z centra od mostu Barikádníků a vyměněn bude od mostu až na křižovatku na Vychovatelně. Uzavře se vždy pouze část silnice, kompletní uzavírku dělníci nechystají.

Povrch se vymění i na místním mostě

Současně začnou dělníci opravovat ve Valčíkově ulici most, který vede přes ulici V Holešovičkách. Vyměněn bude povrch vozovky a opravena bude izolace mostu a nosné konstrukce. "Jedním z cílů rekonstrukce mostu je snižování hlukové zátěže z dopravy, a tím i částečné zklidnění území," uvedl šéf TSK Ladislav Pivec.

Po skončení prací začne TSK s měřením hluku. "Podle výsledků budou naplánována další opatření vedoucí ke snížení hlukové zátěže. Společně s TSK uvažujeme o stavbě mobilních protihlukových stěn, které jsme před nedávnem instalovali na ulici Spořilovská," uvedl náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09). V minulosti odsouhlasilo město zhruba třicítce domů výměnu oken.

Po spuštění Blanky tudy bude jezdit více aut

Podle hygieniků už v současnosti emise v Holešovičkách překračují povolené limity. Navíc po spuštění provozu v tunelu Blanka hrozí, že se tu ještě zvýší, intenzita dopravy totiž výrazně stoupne. Hygienici proto budou po dobu zkušebního provozu Blanky situaci sledovat, poté ji vyhodnotí. Pro kolaudační řízení podle ní musí být splněny hygienické limity.

Hygienici však provoz V Holešovičkách zakázat nemohou. Není totiž jak prokázat, že provoz má za důsledek přímé poškození zdraví. Navíc jde o takzvanou starou hlukovou zátěž. Praha proto zažádala o novou výjimku povolující provoz v ulici. Ulicí V Holešovičkách má v budoucnu řidičům sloužit jako přivaděč k Trojskému mostu a tunelu Blanka. Ten by měl být zprovozněn zřejmě v dubnu příštího roku, přesný termín ale město dosud neřeklo. Jeho výstavba vyjde na zhruba 36 miliard korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

V kancelářích bez košů? Velké firmy mění zvyky

Recyklační boxy
vydáno 14. prosince 2018  15:04

Asi padesáti pracovníkům pražské centrály ČSOB odebrali minulý měsíc odpadkové koše. Chtějí-li něco vyhodit, musí ujít pár desítek metrů do kuchyňského...  celý článek

Spisovatel z hlavy odvypráví, co, kdy a kam letí. Právě vydal knihu o cestování

Filip Schiller
vydáno 14. prosince 2018  12:49

Na cedulce připevněné na košili, kterou nosí při práci v kavárně na Andělu, má nápis „FILIP – cestovatel :-)“. Za blonďatými kudrnami a úsměvem od ucha k...  celý článek

Velký přehled betlémů v Praze. Poradíme, kam se vydat za Ježíškem

Slaměný betlém v životní velikosti[AUTOR_FOTO]
vydáno 14. prosince 2018  9:24

Některé výstavy jsou už tradiční. Také letos se vánoční výjev objeví v Betlémské kapli, u Lorety či v Senátu.  celý článek

Vymysleli školní budovu, kde se žáci budou cítit dobře

Nově navržený objekt trojské základní školy
vydáno 14. prosince 2018  6:47

Český tým architektů zazářil na mezinárodní soutěži.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám