metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 17 °C

Čtvrtek, 1. října 2020. Svátek má Igor.
Michael Douglas
Michael Douglas | foto: ČTK

V Praze končí natáčení hollywoodského filmu Unlocked s Michaelem Douglasem

18. prosince 2014  13:24 ČTK
Po sedmatřiceti natáčecích dnech končí v Praze natáčení amerického špionážního thrilleru Unlocked, který do metropole přivedl hollywoodské hvězdy. Především dvojnásobného držitele Oscara Michaela Douglase, představitele Legolase z Pána prstenů Orlanda Blooma či švédskou herečku Noomi Rapaceovou. Tu proslavila hlavní role z trojdílné filmové série podle knižní trilogie Millenium.

Natáčení příběhu agentky CIA, která čelí hrozbě teroristického útoku na Londýn, začalo v Praze 3. listopadu. Režisérem scénáře Petera O’Briena je Michael Apted, mimo jiné tvůrce bondovky Jeden svět nestačí z roku 1999. Za kamerou je George Richmond, který pracoval například na filmech Olivera Stonea, Alfonsa Cuaróna, Chrise Weitze, bratří Coenových, Marka Forstera, Roba Marshalla a Stevena Spielberga.

Zahraniční část štábu tvořilo pouze 14 lidí

„Miluji natáčení v Praze. Vážím si celého štábu i jejich práce. Všichni jsou oddaní projektu a pracují velmi tvrdě. Navíc jsou vnímaví vůči mému hraní. Nemůžu se dočkat, až se sem vrátím točit něco dalšího,“ shrnula svůj pobyt v Praze představitelka hlavní role Noomi Rapaceová.

„Štáby jsou tu fantastické - stejně dobré jako kdekoli na světě. Praha je krásné město a má zázemí pro všechno, na co si vzpomenete,“ zhodnotil natáčení výkonný producent Erik Howsam. Se svým kolegou Lorenzem di Bonaventurou natáčel už před pěti lety v Praze sci-fi thriller G.I.Joe: The Rise of the Cobra. Pochvala pro štáb je o to významnější, že jeho zahraniční část tvořilo pouze 14 lidí, zbývajících zhruba 160 členů od výpravy až po zvukaře pocházelo z Česka.

Filmaři v Česku utratí 120 milionů korun

Na známá místa se vrátil i Michael Douglas, který byl v roce 1997 hostem karlovarského festivalu. S českou kinematografií ho spojuje Miloš Forman, když první snímek, který produkoval, byl v polovině 70. let právě jeho Přelet nad kukaččím hnízdem.

Václav Mottl ze společnosti Czech Anglo Productions, která práci štábu filmu Unlocked v Praze zajišťovala, už dříve řekl, že filmaři tu za služby, nájmy a výplaty utratí na 120 milionů korun. „Druhá část natáčení, zhruba sedmidenní, se začátkem příštího roku uskuteční v Londýně. Prací v lokacích Prahy producenti ušetřili polovinu rozpočtu,“ uvedl. Podle Ludmily Claussové z České filmové komise i v tomto případě zahraniční producenty přesvědčila existence filmových pobídek, díky nimž dostanou zpět dvacet procent v Česku vynaložených nákladů.

Natáčelo se například i v průhonickém parku

Výtvarnou část filmu Unlocked má na starosti Ondřej Nekvasil, který zvítězil v mezinárodním konkurzu. Zvukařem je Tomáš Bělohradský. I zhruba tři desítky kaskadérů mluvily česky. Koordinátor kaskadérů Greg Powell, který se podílel i na sérii o Harrym Potterovi, spolupracoval se společností Filmka, jejíž kořeny sahají do roku 1962, kdy se zformovala při natáčení filmu Limonádový Joe. Akční předtáčka snímku s hořícím autobusem vznikla na Mánesově mostě. Natáčelo se například i v průhonickém parku, na letišti, před bývalou Živnobankou a samozřejmě na Barrandově.

V dalších rolích filmu, jehož celosvětová premiéra bude v příštím roce, se objeví například John Malkovich, Toni Collettová a Philip Brodie.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pomsta na autě či zkouřený farmář. Pražští strážníci se nenudí

Ilustrační snímek
vydáno 30. září 2020  16:29

Kroniku plnou bizarních zásahů ochránců zákona si můžete přečíst na Facebooku. Spravují ji filutové.  celý článek

Chceme, aby stanice nezapáchala a výstavba nezatížila okolí, říká náměstek primátora

Bioplynová stanice
vydáno 30. září 2020  16:10

Magistrát hledá místo, kde by šlo postavit bioplynovou stanici. Vzorem jsou mu Rakousko a Norsko.  celý článek

Provoz je teď spíše loterie než podnikání, říká šéfka klubu a hostelu v Peci pod Sněžkou

Michaela vtisknula komunistickému monstru umělecký ráz.
vydáno 30. září 2020  14:17

Tu brutalistní budovu nemůže přehlédnout nikdo, kdo vjede do Pece pod Sněžkou. Kolos z betonu a plechu vznikl v osmdesátkách jako vývařovna ROH, v...  celý článek

Nesmrtelný psík inspiruje také Pražany

Kasey Carlinová s fenkou Maggie
vydáno 30. září 2020  10:28

Příběh týrané pouliční fenečky Maggie má pohádkově šťastný konec. Knihu o ní pokřtí na Vltavě.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám