metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 14 °C

Čtvrtek 30. března 2023. Svátek má Arnošt

Dalších 19 fotografií v galerii
Potopa na Můstku | foto: Dmytro Kagan

VAŠE FOTKY: Prudký déšť a vestibuly jsou pod vodou. Zlepšení se ale nechystá

  16:55
Včera i dnes se hromadila voda ve vestibulu metra Ládví a Můstek. Situace se opakuje již poněkolikáté. „Po přívalových deštích, na něž není dimenzován žádný ze vstupů do podchodů, se opakuje dílčí zaplavení vestibulu na Václavském náměstí, ve stanici Můstek a v podchodu pod tramvajovým tělesem spojeným s vestibulem stanice metra Ládví,“ potvrzuje mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Vzniklé škody však podle ní nejsou velké.

„Škodami bývají zpravidla jen náklady na výjezd hasičů, pohotovostních skupin odborných služeb a úklid prostor,“ dodává Řehková a vysvětluje, že situace v obou stanicích nemá jednoduché ani rychlé řešení.

Kanály na Václaváku už další vodu nepochytají

Potopa Ládví
Ládví pod vodou

Ládví pod vodou

„Vybudování masivněji dimenzovaných odtokových kanálků ve vestibulu metra Můstek by situaci nevyřešilo, protože kanalizační síť na Václavském náměstí není natolik kapacitní, aby odváděnou vodu z přívalových dešťů pojmula,“ řekla. Řešením by mohla být obdoba povodňových opatření, která by vodu přesměrovala ke spodní části náměstí. „V případě Ládví zatím selhává Technická správa komunikací. Musí rekonstruovat a zvětšit odtokový kanál v podchodu, který má ve správě,“ dodává mluvčí Řehková.

Voda se valila i po schodech v metru Strašnická.

V některých stanicích metra je při dešti problém se stropem a kape v ních ze stropu. Dopravní podnik řeší tuto situaci provizorně rozmístěnými kbelíky. Největší potopu zažila v prosinci minulého roku stanice Dejvická, kde dělníci nabourali vodovodní řad, který nebyl vyznačený na mapě. Přivaly vody s sebou vzaly strop a zaplavily vestibul. Díky protipovodňové stěně se ale voda nedostala na nástupiště.

Potopa ve stanici Dejvická

Komentáře

Hlavní zprávy

Nahlédněte do velkolepé barokní knihovny. Ráno je to jenom za polovinu

vydáno 29. března 2023  20:20

Prague City Tourism rozšiřuje svou nabídku o turistickou trasu v Klementinu.  celý článek

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek