metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / -1 °C

Sobota, 15. prosince 2018. Svátek má Radana, Radan.
Diváci v kině před projekcí filmu Hurvínek 3D.
Ilustrační foto | foto: Daniel Beran, MAFRA

Z pražské Galaxie může být divadlo

16. listopadu 2017  10:45 Ondřej Švec
Vůbec první české multikino na Hájích zřejmě skončí.

Byl to tehdy velký okamžik pro rozvoj masové zábavy v ­Česku. V­ roce 1996 tehdy jednosálová kina doplnilo vůbec první multikino v zemi – na Hájích. Na diváky tak čekaly domácí snímky i zahraniční trháky hned v osmi sálech, popcorn, pohodlné sedačky, ale také vysoké ceny, které byly až o ­polovinu vyšší než v ­běžných kinech.

Dějiny multikina Galaxie jsou už ale – zdá se – u konce a nyní se mluví o ukončení provozu. Důvodem je kromě klesající návštěvnosti také výstavba zcela nového multikina, nejmodernějšího v Česku, které vzniklo v nedalekém Centru Chodov.

Na zasedání výboru pro územní rozvoj Prahy 11 už proto architekti řeší první návrhy na možné využití a případné rozšíření současné budovy multikina Galaxie.

„Padly různé návrhy. Jak už to tak bývá, některé byly spíše odvážnější, ale padla například možnost přestavby objektu na byty. Musela by se pak přistavět horní část. Některý ze sálů by mohl sloužit třeba jako divadlo, které dosud na Jižním Městě chybí,“ vysvětluje možné varianty budoucího využití multikina Galaxie předseda výboru pro územní rozvoj Jan Mareš. S navrženými plány ale nesouhlasí bývalý starosta Prahy 11 Jiří Štyler.

„Jde o bezúčelné zahušťování. Na takto rozsáhlý bytový projekt není v lokalitě dostatečná dopravní obslužnost,“ doplňuje.

Naopak výhodou multikina je, že disponuje rozsáhlým podzemním parkovištěm, a nemuselo by se tak nikde stavět další, které by zabíralo prostor.

Plánování komplikuje, že provozovatelem kina a vlastníkem budovy jsou dvě firmy. „Provozovatelem je společnost Cinema City. Vlastníkem je ale nějaká izraelská firma. Záležet proto bude také na jejím stanovisku, “ dodává Jiří Štyler. Majitel zatím definitivní projekt nemá, budoucnost kina je tak stále nejistá.

Komentáře

Hlavní zprávy

GALERIE: TSK letos dokončila rekonstrukci či výstavbu dvanácti mostů a lávek

Zenklova
vydáno 15. prosince 2018  13:15

Technická správa komunikací (TSK) má na území hlavního města na starosti více než sedm set mostů a lávek. Kromě aktuálních diagnostik těch velkých přes...  celý článek

Lev, sova či ježek. Maskota má jen polovina prvoligových týmů

Maskot
vydáno 15. prosince 2018  6:26

V zámoří je celkem běžné, že sportovní týmy mají kromě roztleskávaček své maskoty. Většinou vycházejí z klubového znaku. Často jde o zvířata a nejinak...  celý článek

V kancelářích bez košů? Velké firmy mění zvyky

Recyklační boxy
vydáno 14. prosince 2018  15:04

Asi padesáti pracovníkům pražské centrály ČSOB odebrali minulý měsíc odpadkové koše. Chtějí-li něco vyhodit, musí ujít pár desítek metrů do kuchyňského...  celý článek

Spisovatel z hlavy odvypráví, co, kdy a kam letí. Právě vydal knihu o cestování

Filip Schiller
vydáno 14. prosince 2018  12:49

Na cedulce připevněné na košili, kterou nosí při práci v kavárně na Andělu, má nápis „FILIP – cestovatel :-)“. Za blonďatými kudrnami a úsměvem od ucha k...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám