metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 15 °C

Neděle, 5. dubna 2020. Svátek má Miroslava.
Kamiony trápí více míst v metropoli.
Kamiony trápí více míst v metropoli. | foto: ČTK

Zakažme vjezd kamionů do Prahy 4, říká starosta

2. března 2012  6:10 Robert Oppelt
Žádost, za kterou by se nemuseli stydět radikální ekologové, zaznívá z radnice Prahy 4. „Pomozte Pražanům, zakažte vjezd kamionů na území hlavního města,“ požaduje starosta Prahy 4 Pavel Horálek.

Co na to expert

Petr Moos z ČVUT

"Netuším, jak by si starosta Prahy 4 takový zákaz představoval. Pro  podobný krok musí existovat vhodná alternativa. Nelze zakázat vjezd kamionů do míst, která jsou klíčová pro transitní dopravu."

Starosta Pavel Horálek po nekonečných sporech s Prahou 2 o provozu na magistrále, teď útočí s utopickým návrhem přímo na magistrát.

"Kamiony ničí silnice,  zamořují vzduch, šíří hluk a přitom ministerstvo přenechává Praze jen zlomek peněz, vybraných na mýtném. Pokud magistrát mou výzvu nevyslyší, budu iniciátorem petice požadujíci tento zákaz,“ nechal se slyšet Horálek. 

„Návrh Prahy 4 zkoumáme, zjišťujeme, co by znamenalo uzavření Prahy pro nákladní auta," potvrzuje náměstek primátora Josef Nosek. "S uzavřením Prahy pro kamiony samozřejmě počítáme, až se dokončí pražský okruh," dodává.

Návrh  podle Noska není tak nereálný, jak by se mohlo zdát. S uzavřením metropole pro kamiony magistrát počítá po dokončení pražského okruhu. Nyní ale zkoumá, jestli by to nešlo i dřív.


Komentáře

Hlavní zprávy

Seminář poodhaluje budoucnost módy. Češi patří ve vývoji nových materiálů mezi špičku

Seminář Future Fashion, pohled do budoucnosti módního sektoru
vydáno 5. dubna 2020  12:58

Institut módní tvorby je nenápadně schován v domě na Vinohradech, ve třech místnostech si lidé, co mají rádi různé směry módy, mohou plnit své sny. Já se...  celý článek

Kapličky? Ne! Tohle jsou „domečky na počasí“

Výtvarník a urbanista Jan Trejbal a letecký meteorolog René Tydlitát.
vydáno 4. dubna 2020  12:03

Přes pět desítek meteorologických sloupů stojí v ulicích českých a moravských měst. Hitem byly hlavně na přelomu 19. a 20. století. Ty nejchytřejší...  celý článek

Naše štěstí je, že jsme firmu rozjížděli rovnou jako e-shop, říká prodejce kol

Do půlky března jsme měli frmol, říká Martin Říha.
vydáno 3. dubna 2020  16:30

Prodej kol je silně kontaktní disciplína. Zákazník si potřebuje svůj budoucí stroj osahat, mnoho věcí ladí až v prodejně. Jenže i prodejci a servisy kol...  celý článek

Během nouzového stavu se z revizorů stali rozlévači dezinfekce. Průvodčí jen mávají

Poloprázdná stanice metra Smíchovské nádraží
vydáno 3. dubna 2020  9:19

Více než osmdesátiprocentní propad počtu cestujících v pražské hromadné dopravě a doporučení hygieniků přiměly dopravní podnik i další dopravce „uklidit“...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám