metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Čtvrtek 2. února 2023. Svátek má Nela
Tělo někdo hodil do Vltavy blízko Strakonické ulice. | foto: TSK

Zavražděná žena z Vltavy byla blonďatá. Potvrdilo to ochlupení

  7:41
Kriminalisté na základě odborných expertiz upřesnili popis ženy, jejíž části těla našli v první polovině října u Vltavy. Zavražděná měla na tříslech zbytky ochlupení světlé barvy a na stehnech strie, což muže svědčit o velkém úbytku váhy. Části těla byly do vody pravděpodobně vhozeny ve stejnou dobu. Na policejním webu o tom informovala pražská policejní mluvčí Hana Jeřábková.

Na pravé ruce a noze měla zavražděná krátce rovně střižené nehty. "Z prstů pravé ruky kriminalisté zajistili daktyloskopické otisky, které ale nepotvrdily shodu s otisky zavedenými v systému policie," doplnila mluvčí. Detektivové už znají pravděpodobné místo, kde byly části lidského těla vhozeny do Vltavy. "Bylo to zhruba u křížení ulic Zbraslavská a Strakonická, s největší pravděpodobností na úrovni veslařského klubu," uvedla Jeřábková.

Policie uvedla, že žena byla světlé pleti, ve věku 20 až 40 let, střední postavy a vysoká asi 169 až 175 centimetrů. Na pravé straně podbřišku měla jizvu po operaci slepého střeva. Dalším poznávacím znamením by mohlo být to, že žena měla v pupíku náušnici - takzvaný piercing a velikost nohy číslo 41. Na nalezených částech těla nebylo tetování.

Tělo se necházelo postupně

  • První část těla - nohu - objevil ve středu 9. října trenér z veslařského klubu u Strakonické ulice. Ve čtvrtek po poledni byli policisté přivoláni k Barrandovskému mostu, kde na smíchovské straně Vltavy leželo torzo těla.
  • Vpodvečer pak při prohledávání okolí našli igelitový pytel s jinou částí lidského těla. V pátek 11. října přibyly v okolí Barrandovského mostu další tři nálezy. Sedmou část těla, lidskou nohu, policisté našli 26. října nedaleko Barrandovského mostu. Potvrdit to ale musí soudní pitva.
  • Obdobný případ řešili pražští kriminalisté už před dvěma lety a dodnes u něj není zřejmá totožnost oběti ani pachatele. Části ženského těla se podobně jako v aktuální kauze našly zabalené v igelitových pytlích, mrtvé bylo kolem 50 let a podle typu zubní náhrady pocházela zřejmě ze Slovenska nebo jiné země na východ od Česka.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pějící pedagog Ventolin zpívá o MHD, na vzniku videoklipu se podílely dopravní podniky

vydáno 2. února 2023  8:46

Znělky, pípáky a provozní hlášení pro cestující nikdy nezněly tak romanticky. Nyní jsou součástí ulítlé hitovky zpívajícího pedagoga Ventolina, která...  celý článek

Vadí vám, jak to ve vaší obci vypadá? Vyzvěte sousedy a něco s tím udělejte

vydáno 2. února 2023  5:31

Sousedské projekty sbližují také generace, lze na ně získat i grant.  celý článek

Komerční sdělení

Konečně sníh! Orlický maraton zahájí sezonu českých dálkových běhů

vydáno 2. února 2023

Dosavadní průběh sezony běžkařům příliš nepřál. Po radostném prosincovém startu přišla po Vánocích obleva a jak rychle sníh napadl, tak také z hřebenů...  celý článek

Chci přestěhovat radnici či snížit poplatek za zahrádky, říká starosta Prahy 10

vydáno 1. února 2023  19:08

Novým starostou Prahy 10 je od listopadu loňského roku Martin Valovič z ODS, který dosud působil jako místostarosta městské části.  celý článek