metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 22 °C

Pondělí 5. června 2023. Svátek má Dobroslav

Ze Smíchova vyletí už dnes světelné holubice. Nad Vltavou zazáří show z New Yorku

  9:40
Kilometry kabelů a hadic. Díky nim bude na Vltavě show jako v New Yorku. Promítat se bude na vodní projekční ploše široké 50 a vysoké 25 metrů.

Letící holubice a mnoho dalšího promítnou už dnes organizátoři vodní show na Vltavě všem příchozím. Motivy budou k vidění na vodní projekční stěně široké padesát metrů, voda vystříkne do výšky až 25 metrů.

„Projekční stěna vznikne přímo na Vltavě v místě Smíchovské pláže,“ říká Roman Kulifaj ze společnosti Sazka, která akci při příležitosti prvního losování loterie Eurojackpot pořádá. Show můžete skvěle sledovat z náplavky na Rašínově nábřeží mezi Palackého a Železničním mostem.

Technické zajímavosti

Vodní show bude v Praze na Vltavě tři dny. Ode dneška do soboty ji můžete sledovat vždy od 19.30, 20.30 a 21.30, trvá 15 minut.

  • Technické zázemí je v prostorách Smíchovské pláže. Zde budou umístěny velkokapacitní videoprojektory, generátory elektrické energie, kilometry kabelů a hadic.
  • Vodu pro projekční stěnu budou čerpat desítky čerpadel a během téměř patnáctiminutové show se pro projekci spotřebuje takové množství vody, které by stačilo na naplnění 25metrového plaveckého bazénu.
  • Na přípravě show pracuje tým téměř 200 lidí z mnoha oborů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Mít dítě, nebo žít déle a lépe? Pro ženy s roztroušenou sklerózou těžká volba

vydáno 5. června 2023  8:00

Lékaři nevědí, proč se objeví, nemají šanci ji vyléčit. Nejsou ale proti ní už zcela bezmocní jako před desítkami let.  celý článek

Malíř Hehejík si vás nejdřív proklepne, potom vytvoří surrealistické dílo na míru

vydáno 5. června 2023  6:00

Potřebu tvořit pociťoval už v dětství, inspirovaly ho encyklopedie zvířat a dinosaurů. Lukáš Hehejík maluje surrealistické obrazy na míru tak, aby...  celý článek

Kostičky ze Sovětského svazu dobyly celý svět. Tetris se hrál i na mrakodrapu

vydáno 4. června 2023  17:33

Žádný složitý. V podstatě primitivní grafika. Přesto je hra návyková. Při svém vzniku způsobila dokonce v ruské akademii věd průšvih. Pojďme ale postupně....  celý článek

Jako Primark. V České republice se postupně otevírají legendární řetězce

vydáno 4. června 2023  13:35

Češi se brzy dočkají nového, Američany milovaného fastfoodu. Dámy si mohou zase v první tuzemské prodejně poprvé koupit prádlo od Victoria’s Secret.  celý článek