metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 27 °C

Pátek 19. srpna 2022. Svátek má Ludvík

Další 1 fotografie v galerii
Více o programu najdete na webu zoo. | foto: ZOO Praha - Tereza Mrhálková

Zpestřete svým dětem poslední den školního roku. Máme pro vás tipy na zábavu i sladké odměny

  16:50
A je to tady. Dlouho očekávaný den všech žáků i studentů. Zítra si zajdou pro vysvědčení a už jim začínají prázdniny. Řada pražských institucí si pro děti připravila slevové akce. Na výhodné akce ale občas dosáhnou jenom jedničkáři.

Zoologická zahrada
Zítra budou mít děti do patnácti let s jedničkou z přírodovědných předmětů vstup do trojské zoologické zahrady za korunu. Připraveny jsou pro ně nejen zábavně vzdělávací programy, ale i naučné pátrací prohlídky, při kterých se s průvodci vydají po stopě volně žijících živočichů v areálu zoo. Ani ti s horšími známkami si však nemusí zoufat – první zářijový den navštíví pražskou zoo za symbolické vstupné všechny děti.

Linka 42
Akci pro školáky si připravila také organizace Prague City Tourism. Dítě, které ve čtvrtek předloží v historické tramvajové lince 42 své vysvědčení, bude mít jízdenku zdarma. Akce platí celý den. Doprovod za jízdenku normálně platí.

Mimochodem, v letní sezoně vyhlídková tramvaj prodloužila svůj provoz. Historickým centrem zájemce vozí od čtvrtka do neděle.

Zmrzlina
Sladká dobrota za vysvědčení? To je klasika. Například vinohradský Zmrzlinář, který sídlí ve Slezské 15, zítra za donesené vysvědčení nabídne kopeček navíc.

Studenou pochoutku za odměnu poskytne také například Ovocný Světozor. A mlsat tu mohou nejen děti. „Přijďte do kterékoli z našich cukráren s jakýmkoli vysvědčením. Nemusí být jen dětské, dokonce nemusí být ani letošní – žádné věkové omezení neexistuje a je jedno, z jakého roku vysvědčení je. Dostanete dva kopečky zmrzliny nebo točenou zdarma, tak se stavte,“ vybízí řetězec.

Trampolíny
Točenou zmrzlinu pro děti zdarma nabízí zítra také například Chaberská Pergola. V areálu v Dolních Chabrech najdete i například trampolíny. Také ty jsou zítra pro děti zdarma.

Hračkářství
Speciální program si na poslední den školního roku připravilo i zážitkové hračkářství Hamleys. A žádný strach. Jedničky ani pětky se zde nepočítají. Od 11 hodin bude na žáky a studenty čekat Hamleys Principál, který odmění každého, kdo své vysvědčení za školní rok 2021/2022 nezapomene doma. Za odměnu školáka čeká jízda na kolotoči zdarma.

Speciálním čtvrtečním hostem bude i breakdance škola, Prague Breakin School. Pozvání přijal i zkušený mistr tance Honza Pentifull, který bude odpoledne společně s ostatními zástupci taneční školy zájemcům dávat taneční lekce.

POP Airport
Slevu si na čtvrtek připravilo i tuchoměřické outletové a zábavní centrum POP Airport. Vstupné za polovinu má zítra jak zábavní park Majaland, tak expozice Dinosauria Museum Prague. V té navíc nedávno přibyl nový exponát – kostra allosaura.

Komentáře

Hlavní zprávy

Johann Le Guillerm přivezl na Letní Letnou zcela jiné pojetí nového cirkusu

vydáno 19. srpna 2022  6:17

Žádná převratná akrobatická čísla či létání vzduchem. Francouzský mág už přes dvacet let pracuje na projektu Attraction a z něj pro diváky v Česku vybral...  celý článek

Člověka, který by mluvil jako kniha, prakticky nepotkáte, říkají jazykovědci

vydáno 18. srpna 2022  16:39

Je současná psaná i hovorová mluva jednodušší, než jakou mluvili naši prarodiče? Někdo tvrdí, že ano, ale Michal Škrabal, ředitel Ústavu Českého národního...  celý článek

Budvar se spojil s hravými sládky. Vznikl pšeničný Kraťas

vydáno 18. srpna 2022  5:51

Tuhle příležitost si nenechte ujít. Národní pivovar Budvar úplně poprvé uvařil pšeničné pivo. Letní limitka Kraťas vznikla ve spolupráci s minipivovarem...  celý článek

Komerční sdělení

Festival netradičních sportů zve na atraktivní program

vydáno 18. srpna 2022

NEfestival neboli Festival netradičních sportů bude v sobotu 20. srpna velkým lákadlem v Heřmanově Městci na Chrudimsku.   celý článek