metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 17 °C

Sobota, 22. září 2018. Svátek má Darina.
Lidé v Dejvicích a Bubenči museli chodit pro pitnou vodu opět k cisternám.
Lidé v Dejvicích a Bubenči museli chodit pro pitnou vodu opět k cisternám. | foto: ČTK

Dejvické školy musely změnit jídelníček, děti měly bagety i pizzu

25. května 2015  17:48 ČTK
Základní a mateřské školy v Dejvicích a Bubenči musely kvůli závadné vodě obsahující zdraví škodlivé bakterie změnit jídelníček a zajistit nezávadnou vodu na pití i mytí rukou.

Podle informací z webových stránek škol někde zvolili studenou kuchyni, například bagety a jogurty, jinde kuchařky připravily dětem i učitelům pizzu. Ve školních jídelnách se objevily jednorázové plastové nádobí a příbory, neboť hygienici zprvu nedoporučovali v kontaminované vodě ani mýt nádobí.Většina postižených škol požádala rodiče, aby dnes dětem dali s sebou balenou vodu na pití a větší svačinu. Část mateřských škol zase vyzvala rodiče, aby nechali děti doma, pokud mohou.

Děti matek na mateřské školka nepřímala

Základní škola Bílá musela kromě stravy řešit i jiný problém. „Velkou část učitelů postihly střevní potíže,“ řekl ředitel školy Martin Molčík. Polévku a hlavní jídlo dnes ve školní jídelně nahradily bagety a jogurty, i v dalších dnech připraví jídla, která nevyžadují použití vody, například mraženou pizzu.

Mateřská škola Terronská dnes nepřijímala děti matek, které jsou na mateřské dovolené. Ostatní rodiče vedení školky na webu požádalo, aby své potomky nechali doma a pokud je do školky přivedou, tak s balenou pitnou vodou. Školka dnes i zítra zrušila odpolední kroužky keramiky, sportovních her či angličtiny. Mateřská škola v Čínské ulici dnes podávala dětem jen studenou stravu a zrušila akci, při níž měli předškoláci v noci na úterý přespat ve školce.

Voda v oblasti Dejvic a Bubenče obsahuje vyšší koncentrace koliformní bakterie, která způsobuje průjmová onemocnění a další střevní potíže. Mimořádná opatření mají platit minimálně do středy. Závadnou vodu nelze pít ani ji nelze použít při vaření, čištění zubů či mytí rukou a obličeje, dá se v ní prát. Podle posledního doporučení by obyvatelé postižených oblastí měli umyté nádobí opláchnout nezávadnou pitnou vodou.Komentáře

Hlavní zprávy

Sami si můžete zahrát na městské plánovače

Grafické studio Oficina pro výstavu navrhlo animované simulace a herní systém.
vydáno 21. září 2018  15:45

Hrací stoly, táhla a kostičky. Metropoli budoucnosti si mohou Pražané postavit na interaktivní výstavě.  celý článek

Senioři mohou na masáže i tai-či

Wellness centrum pro seniory
vydáno 21. září 2018  13:13

Praha je plná sportovních aktivit, které jsou pro starší obyvatele zdarma nebo se slevou.  celý článek

Pražany potrápí výluky i cvičení

Protipovodňové cvičení v Holešovicích (24.9.2016).
vydáno 21. září 2018  12:12

O víkendu nepojedou tramvaje z Palmovky. Nácvik na povodně uzavře ulice v Praze 1 a 8.  celý článek

Sloupek Aleše Vavřince: Životní vítězství

Aleš Vavřinec, kouč, průvodce vnitřní změnou, terapeut
vydáno 21. září 2018  11:11

Jsem ten blázen, který vydrží v akci, dokud se nedostaví dobrý výsledek, píše ve svém sloupku Aleš Vavřinec.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám