metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 2 °C

Středa, 21. listopadu 2018. Svátek má Albert.
Julie Červená
Větší foto
Julie Červená | foto: Metro.cz

Sloupek Julie Červené: Delfíni a poníci

22. března 2018  13:13 Julie Červená, bylo mi pětatřicet a porodila jsem druhé dítě, Metro.cz
Že nic už nebude jako dřív, je v případě narození dětí známá věc. Práce, koníčky, vztah, spánek, stav účtu, jídlo… VŠECHNO je jinak. Dokonce i v bytě je najednou všechno jiné. Takové ty samozřejmosti, jako že přibude dětská postýlka a musíte se vzdát pracovny ve prospěch dětského pokoje, nechám stranou.

Ta proměna jde do mnohem větších detailů. Včera můj muž kroutil hlavou nad tím, že jsou na jídelním stole růžové třpytky. Pak trochu překvapeně komentoval, že jsou třpytky i na sedačce. A když našel třpytky na svém čele, tak už jsem v jeho hlase slyšela stopy podráždění: „Jako to musí být ty zatracený třpytky fakt úplně všude?!“ Ano. Máme doma dvě holčičky, z nichž jedné byly tři roky. A vyráběly jsme si korunky.

Třpytky budou v našem bytě zřejmě dalších deset let. Smířit se musíme i s tím, že uklizený byt vydrží přesně do momentu, než se starší dítě vrátí od babičky. A že čisté vydrží jakékoliv dítě maximálně do prvního jídla. Na našich nočních stolcích se místo románových novinek kupí knihy, které sice nemají Man Booker Prize, ale zato mají otevírací okýnka. V lednici je mnohem méně chardonnay a mnohem více brokolice.

A nepamatuju se, kdy jsem naposledy dělala větší nákup, který by neobsahoval kilo mrkve. Vonné svíčky a bylinkové esence do vany s příchodem dětí z koupelny vytlačily plastové konvičky, delfínci a lodičky. Z botníku mi zmizely boty na podpatku, místo nich tam jsou pohodlné boty, které se nemusí složitě zapínat (bo neni čas). I můj virtuální svět se změnil a na YouTube se mi na prvním místě nabízejí videa s poníky a seriálu Sofie první. Třpytky na čele mě prostě v tom všem nemůžou rozhodit.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pražské vánoční trhy budou i moderní

Vizualizace
vydáno 21. listopadu 2018  16:42

Trhy na Staromáku nebo Václaváku s davy lidí známe všichni. Podnikaví mladí lidé si ale vánoční trhy dělají po svém, a tak město může svým obyvatelům i...  celý článek

Ochladilo se. Nocleženky jsou zpět

Bezdomovec (ilustrační foto)
vydáno 21. listopadu 2018  14:46

Zima je za dveřmi a většina z nás si mrazivé noci nedokáže představit jinak než z pohodlí domova. Pohled na zasněžené město je skrze okno bezesporu...  celý článek

Zoo dá tři koruny z každého lístku na divoká zvířata

Kůň Převalského
vydáno 21. listopadu 2018  10:21

Trojskou zoo letos navštívilo milion čtyři sta tisíc lidí. Ochranáři tak dostanou asi čtyři miliony korun.  celý článek

Miliony turistů zahlcují Česko, hotely marně hledají personál

Ilustrační snímek
vydáno 21. listopadu 2018  9:37

Přinášíme miliardy, dejte nám náměstka. Cestovní ruch se hlásí o svá práva.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám