metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 21 °C

Pondělí, 16. září 2019. Svátek má Ludmila.
Nové eskalátory ve stanice metra Anděl (10. června 2018)
Větší foto
Nové eskalátory ve stanice metra Anděl (10. června 2018) | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Eskalátory zlobí. Floru zavřou, Florenc otevřou

9. září 2019  5:45 Filip Jaroševský Metro.cz
Téma pohyblivých schodů budí zvědavost. Proč opravy trvají tak dlouho?

Jestli něco dokáže cestujícího v pražské MHD pořádně namíchnout, jsou to zavřené eskalátory. Vyplývá to z reakcí čtenářů deníku Metro na blížící se opravu stanice metra A Flora, kterých jsme obdrželi celou řadu. Práce se mají podle mluvčí dopravního podniku protáhnout na nepříjemně dlouhý rok a půl a není zatím jasné, kdo a za kolik s nimi koncem příštího roku začne. Rychlejší řešení, jak stanici zmodernizovat však podle ní není v plánu.

„Dojde tu ke kompletní rekonstrukci stanice, a to včetně technologií, výměny eskalátorů a zřízení bezbariérového zpřístupnění. Před zahájením projekčních prací nelze konkrétněji stanovit předpoklad nákladů, ale pravděpodobně se bude pohybovat obdobně jako u jiných rekonstrukcí stanic metra. Akce je tedy rozsahem podobná jako například na Andělu, či Náměstí Republiky,“ říká pro deník Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Jen samotná zakázka na zhotovení projektové dokumentace vyjde podle odhadů na téměř padesát milionů korun. Konkrétní rozvržení prací by pak mělo dát cestujícím odpověď i na to, proč budou práce na Floře trvat tak dlouho. Práce na zmiňovaném Andělu, stejně jako na Náměstí Republiky totiž trvaly podstatně kratší dobu než rok a půl.

V případě Anděla to nebyl ani rok. Uzavírka nedávno otevřeného vstupu na Karlově náměstí pak trvala zhruba jedenáct měsíců. „Základní problém takové stavby je v tom, že počtem lidí na ní to neurychlíte. A že naopak můžete téměř pracovat jen v noci. Limitem je jednoduchý fakt, že na stavbu téměř nemáte jak vozit a z ní odvážet materiál. Respektive na to máte pekelně málo času,“ vysvětluje na Facebooku deníku Metro uživatel Martin Šubrt, který je údajně rovněž zaměstnancem dopravního podniku.

Komentáře

Hlavní zprávy

Čechy trápí i jiné choroby než rakovina. Přitom jsou, na rozdíl od ní, nevyléčitelné

Ilustrační snímek
vydáno 16. září 2019  5:51

Onemocnění Karla Gotta zvedlo zájem veřejnosti o zhoubné nemoci.   celý článek

Naposled a osudově. Do kin vtrhne nabušený veterán Stallone

Rambo z roku 1985
vydáno 15. září 2019  6:18

Jeden z nejslavnějších akčních hrdinů, kteří se kdy objevili na filmovém plátně, symbol osmdesátých let i hojně nakoukávaný protagonista z pokoutně...  celý článek

S výrobkem platíme také za vzduch, který je kolem obalu

Pár háčků, jinak vzduch.
vydáno 14. září 2019  5:52

Spolu s výrobkem kupujeme i to, co vůbec nevyužijeme. Třeba návody ve všech jazycích.  celý článek

Jen 730 infarktů. Léto je pro záchranky klidné

ilustrační snímek
vydáno 13. září 2019  16:48

Prázdniny jsou pro zdravotníky specifické. Mnoho Pražanů sice odjíždí na dovolené, ale jejich počty dorovnávají turisté.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám