metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 18 °C

Sobota 23. září 2023. Svátek má Berta
Most na Zbraslavi | foto: TSKMetro.cz

Patočkova i Koněvova. Letos opraví stovky ulic

  7:20
Opravit Modřanskou ulici, ale i Bucharovu, Evropskou, Novodvorskou, Novovysočanskou i část Jižní spojky. Technická správa komunikací (TSK), jež má v hlavním městě na starost většinu prací v ulicích, má pro letošní rok opět plný kalendář.

„V letošním roce se připojíme například k rekonstrukci Nádražní ulice, kterou již loni zahájila Pražská vodohospodářská společnost a kde pražský dopravní podnik plánuje opravit tramvajovou trať. V rámci investic se vybuduje také nájezdová rampa Vyskočilova – 5. května, zrekonstruuje se část Koněvovy ulice na Žižkově, Trojské a dalších. Kromě investic do osobní automobilové dopravy se plánují i finance pro podporu hromadné a alternativní dopravy,“ říká pro deník Metro mluvčí TSK Barbora Lišková.

Dále správa komunikací v letošním roce čeká i stavba nového mostu ve Zbraslavi v ulici K Výtopně a začnou první práce na Barrandovském mostě. Ty ale řidiči nemají zatím vůbec pocítit. „Opravy vrchní stavby, které se již řidičů zásadně dotknou, jsou v plánu na rok 2021,“ dodává Lišková a konkretizuje, že rekonstrukcí projdou například i mosty v Horoměřické ulici, most na Zlíchově, v ulici Za Černým mostem a také konstrukce mezi Líšnickou a Jeremiášovou ulicí.

Pracovníci TSK mají podle svých slov za sebou jednu z nejnáročnějších stavebních sezon za poslední roky. Nejkomplikovanější byla v roce 2019 například rekonstrukce Štěrboholské radiály, oprava Vídeňské ulice, kde vznikl nový kruhový objezd, a práce na Mariánských hradbách. Dokončily se také vleklé opravy Českobrodské ulice, které konečně ulevily obyvatelům Běchovic. Zásadní opravy značně omezující pražskou dopravu se přitom vždy stihly v termínu, případně pár dní před ním.

Správa také v posledních měsících zintenzivnila komunikaci prostřednictvím sociálních sítí. „Vždy se snažíme práce koordinovat s dalšími správci daných oblastí a jednotně je komunikovat veřejnosti, aby nevznikala žádná nedorozumění a lidé byli správně informovaní,“ míní ředitel TSK Jozef Sinčák.

Loni se povedla ještě jedna rarita, jež byla v médiích označovaná za největší dopravní omezení v novodobé historii Prahy. Na dva červencové víkendy se uzavřela Jižní spojka v oblasti Lanového mostu. Objízdné trasy poté kolabovaly.

Komentáře

Hlavní zprávy

Každý může být hrdinou. Inspirujte se! Můžete setkat s těmi, kteří nám pomáhají

vydáno 22. září 2023  17:02

Osmý ročník oblíbené akce Den hrdinů na Výstavišti představí v rámci celodenního bohatého programu složky integrovaného záchranného systému. Akce proběhne...  celý článek

Soulož s kostlivcem nemusí být hned Konec světa. Nebe s.r.o. baví i napočtvrté

Strážce streamu
vydáno 22. září 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Děj komediálního seriálu Nebe s.r.o., neboli Miracle Workers se ve čtvrté sérii přesunul do postapokalyptické budoucnost. V ní čelí pouštní válečník Sid...  celý článek

RECENZE: Stallonea budete postrádat. Banda akčních veteránů je potřetí zpátky v kinech

vydáno 22. září 2023  6:00

Je to celé poněkud smutné. Na jednu stranu je člověk rád, že se série Postradatelní dočkala i čtvrtého závěrečného pokračování. Zároveň je však nasnadě,...  celý článek

Češi s dluhy. Nejvíce je tíží „dluhy pro dobrou věc“ - hypotéky. Z EU jsou na tom nejhůře Řekové

vydáno 21. září 2023  12:11

Zastavte se někde na ulici a začněte počítat. První, druhý, první, druhý. Statisticky tak každý druhý chodec, který kolem vás projde, patří k lidem,...  celý článek