metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Středa, 1. prosince 2021. Svátek má Iva.

Větší foto
Situace v Modřanech před úpravou a po ní, kdy jsou značky opět vidět. | foto: Martina Čmakalová/TSKMetro.cz

Fotili jste zarostlé značky. Už jsou také díky vám opět viditelné

  6:55
Je to pár týdnů, co jsme čtenáře deníku Metro vyzvali, aby nám zasílali fotografie špatně viditelných dopravních značek. Následně k nám do redakce dorazila pěkná řádka míst, kde se cedule ukrývají v keřích nebo za bujícími korunami stromů.

Deník Metro se poté obrátil na Technickou správu komunikací (TSK). Ta musela nejprve zjistit, zda má konkrétní místa na starost, či bude nutné problém předat dopravnímu odboru příslušné městské části.

Po týdnu intenzivní práce ze strany jejich pracovníků víme, jak se to s pěti nejdůležitějšími kousky ze čtenářské galerie má (více v boxu). Jednu značku dokonce TSK stihla ořezat hned druhý den po zveřejnění článku.

„Dopravní značení v Hornocholupické ulici je již viditelné. Zajistil ho náš dodavatel 20. října,“ říká pro deník Metro mluvčí TSK Barbora Lišková.

Zviditelnit značku v Hornocholupické ulici si přála čtenářka Martina Čmakalová. Ta získala za svou fotografii uveřejněnou u předchozího článku odměnu tři sta korun. Podobným způsobem si může vydělat každý čtenář Metra.

Nejlepší fotky od vás otiskneme a jejich autor získá až 800 korun. Můžete nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu: mms@metro.cz nebo formuláře na metro.cz. Pokud máte dotazy, připomínky a neposíláte nám fotografie, pište zprávy na e-mail: dopisy@metro.cz. Budeme se těšit.

Kdy zase budou vidět?

  • Zarostlé cedule je třeba hlásit. Naši čtenáři nelenili. Deník Metro se zavázal řešit pětici zarostlých značek. Na ořez nyní čekají tři z nich. V Pivcově ulici v Praze 5 stejně jako v Modřanech již postřižiny proběhly.
  • Cedule u výjezdu z ulice Jílovská nyní podle dostupných informací čeká na brzký ořez od pracovníků radnice Prahy 4. Totožná situace je v Práčské ulici, kde se na místo chystají pracovníci radnice Prahy 10. Svízelná situace nastala pouze v případě značky u křižovatky ulic Nad Vinným potokem a Pod Stárkou. Zeleň totiž vyrůstá z pozemku ve vlastnictví soukromníka. Ten má nyní nařízeno, aby zjednal nápravu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Téměř zapomenutý poklad z osady Károv se zachoval i navzdory nacistům

vydáno 30. listopadu 2021  16:26

Když listujete kronikou Károva – osady obce Ohrobec ležící nedaleko Dolních Břežan – narazíte v četných zmínkách na místní loutkářský spolek, který zde...  celý článek

Viktoria Žižkov se zařadí po bok dalších slavných celků, bude mít vlastní zastávku

vydáno 30. listopadu 2021  10:51

Když se minulý týden představovala na nové autobusové lince 101 zastávka U Prdlavky, lehce zanikla informace, že konečnou stanicí zmíněné linky bude ta s...  celý článek

Kulich bez loga? Policisty a hasiče to může stát tisícovku. Zmapovali jsem uniformy IZS

vydáno 30. listopadu 2021  5:42

Průměrný Pražan na sebe v zimě hodí prostě jen teplejší bundu a boty. Pro policisty, hasiče i záchranáře platí pravidla.  celý článek

Někomu stačí železo doplnit krvavým steakem nebo sýrem

vydáno 29. listopadu 2021  10:55

Když je málo kovů, stojí třeba výroba aut a dalších věcí. Jejich nedostatek trápí také zdravotníky. Mnozí lidé mají v těle nedostatek železa.  celý článek

Vaše fotky z Prahy