metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 4 °C

Středa 30. listopadu 2022. Svátek má Ondřej

Další 2 fotografie v galerii
Divočina v Bohnicích na místní vyhlídce | foto: JAN KVĚTOŇ

Hlídač. I přes deštivé počasí nám posíláte desítky fotografií se zajímavými postřehy z celé Prahy

  19:00
Čtenáři deníku Metro jsou jedni z nepodnikavějších. Jak si jinak vysvětlit ty hromady fotografií, o které jste se s námi podělili v rámci naší rubriky Hlídač na webu Metro.cz. A to i přesto, že máme za sebou, co se počasí týče, nepříliš vlídný víkend.

Bohnická Bystrouška
Park Stromovka, Petřín, Bubeneč, břehy Vltavy a mosty přes řeku i rybníky na pražské periferii. To vše jsou místa, která jsou přirozenými domovy pro nespočetné množství druhů zvířat, hmyzu a rostlin. A právě zde čtenáři deníku Metro fotografují faunu nejčastěji.

O tom, že lze v hlavním městě zažít opravdovou divočinu, se přesvědčil také čtenář Jan Květoň. Poslal nám totiž fotografii z místní vyhlídky v Bohnicích, na které se promenáduje liška jako z pohádky. Za tenhle fotoúlovek získává tři sta korun.

Noc vědců
S pěkným fotoúlovkem se deníku Metro pochlubil také čtenář Ivan Štěpán. I on za něj získává odměnu tři sta korun. Navštívil totiž víkendovou akci Noc vědců 2022, která se konala ve stovkách budov, do kterých se normálně běžný smrtelník nedostane. Mezi ně patřilo i centrum vědy u kulaťáku v Dejvicích.

Noc vědců v centru vědy u kulaťáku v Dejvicích

„Vědci z Českého vysokého učení technického v Praze, konkrétně z Fakulty elektrotechnické a Institutu robotiky CIIRK, zábavnou formou upoutali i nejmladší školáky, kterým nastínili možnosti profesního zaměření. Akce probíhala na mnoha dalších místech v celém Česku, škoda jen, že od 17 do 22 hodin nešlo stihnout návštěvu dalších míst,“ komentuje pro deník Metro Štěpán.

Filmové natáčení na hlavním nádraží

Filmaři na hlaváku
Do ulic o víkendu vyrazil také čtenář Marcel Záděra. Na hlavním nádraží se mu povedlo vyfotografovat filmový štáb připravovaného životopisného snímku o Nicholasi Wintonovi s názvem One Life. Později se zde objevily vlajky se svastikami. Do role sira Nicholase Wintona, hrdiny holocaustu, který v předvečer druhé světové války pomohl zachránit 669 většinou židovských dětí z Československa, byl obsazen Anthony Hopkins. Bankéř zajistil dětem transport z Prahy do Británie a pomohl jim najít nový domov. Herec Johnny Flynn se představí v roli mladšího Wintona během scén z období druhé světové války.

Komentáře

Hlavní zprávy

První rok krize se víc krade. Ovlivní tlak na naše peněženky i spotřebu alkoholu?

vydáno 30. listopadu 2022  12:01

Znáte někoho, kdo si nestěžuje? Kdo nenadává na poměry? Nahlaste ho, dostane vyznamenání.  celý článek

Jak ušetřit za plyn a elektřinu? Robot z magistrátu radí také dlužníkům

vydáno 30. listopadu 2022  5:54

Portál, který má pomáhat Pražanům, funguje přes rok. Rostoucí ceny za elektřinu tu chtějí krotit i mimopražští obyvatelé.  celý článek

Komerční sdělení

Malá cena Velké Verandy v Chocni přivítá běžce už potřicáté

vydáno 30. listopadu 2022

V okolí Chocně se v neděli 4. prosince už potřicáté poběží lesní krosový závod nazvaný Malá cena Velké Verandy, která je současně Memoriálem Jiřího...  celý článek

Pražští strážníci mají vlastní tramvaj, majáky ale nemá. Modrý vůz slouží k náboru

vydáno 29. listopadu 2022  17:44

„Jupíííí, máme svoji tramvaj,“ radují se od začátku tohoto týdne pražští strážníci na svém Facebooku. Tramvaj s tematickým modrým polepem, siluetami...  celý článek