metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 12 °C

Sobota 25. března 2023. Svátek má Marián

Další 2 fotografie v galerii
Divočina v Bohnicích na místní vyhlídce | foto: JAN KVĚTOŇ

Hlídač. I přes deštivé počasí nám posíláte desítky fotografií se zajímavými postřehy z celé Prahy

  19:00
Čtenáři deníku Metro jsou jedni z nepodnikavějších. Jak si jinak vysvětlit ty hromady fotografií, o které jste se s námi podělili v rámci naší rubriky Hlídač na webu Metro.cz. A to i přesto, že máme za sebou, co se počasí týče, nepříliš vlídný víkend.

Bohnická Bystrouška
Park Stromovka, Petřín, Bubeneč, břehy Vltavy a mosty přes řeku i rybníky na pražské periferii. To vše jsou místa, která jsou přirozenými domovy pro nespočetné množství druhů zvířat, hmyzu a rostlin. A právě zde čtenáři deníku Metro fotografují faunu nejčastěji.

O tom, že lze v hlavním městě zažít opravdovou divočinu, se přesvědčil také čtenář Jan Květoň. Poslal nám totiž fotografii z místní vyhlídky v Bohnicích, na které se promenáduje liška jako z pohádky. Za tenhle fotoúlovek získává tři sta korun.

Noc vědců
S pěkným fotoúlovkem se deníku Metro pochlubil také čtenář Ivan Štěpán. I on za něj získává odměnu tři sta korun. Navštívil totiž víkendovou akci Noc vědců 2022, která se konala ve stovkách budov, do kterých se normálně běžný smrtelník nedostane. Mezi ně patřilo i centrum vědy u kulaťáku v Dejvicích.

Noc vědců v centru vědy u kulaťáku v Dejvicích

„Vědci z Českého vysokého učení technického v Praze, konkrétně z Fakulty elektrotechnické a Institutu robotiky CIIRK, zábavnou formou upoutali i nejmladší školáky, kterým nastínili možnosti profesního zaměření. Akce probíhala na mnoha dalších místech v celém Česku, škoda jen, že od 17 do 22 hodin nešlo stihnout návštěvu dalších míst,“ komentuje pro deník Metro Štěpán.

Filmové natáčení na hlavním nádraží

Filmaři na hlaváku
Do ulic o víkendu vyrazil také čtenář Marcel Záděra. Na hlavním nádraží se mu povedlo vyfotografovat filmový štáb připravovaného životopisného snímku o Nicholasi Wintonovi s názvem One Life. Později se zde objevily vlajky se svastikami. Do role sira Nicholase Wintona, hrdiny holocaustu, který v předvečer druhé světové války pomohl zachránit 669 většinou židovských dětí z Československa, byl obsazen Anthony Hopkins. Bankéř zajistil dětem transport z Prahy do Británie a pomohl jim najít nový domov. Herec Johnny Flynn se představí v roli mladšího Wintona během scén z období druhé světové války.

Komentáře

Hlavní zprávy

Novinky v Podolí. Vyhřívaný je teď delší bazén a v areálu je také „nový“ tobogán

vydáno 25. března 2023  10:49

Stadion v Podolí je kulturní památka. Plavala tu například také princezna Diana a oproti minulým letům tu najdete několik novinek. Málokdo si jich ale...  celý článek

Joel a Ellie se prostříleli do finále. The Last of Us se vrátí, a to i díky poctivému řemeslu

vydáno 24. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Očekávaná seriálová adaptace oblíbené herní pecky The Last of Us dospěla minulý týden ke svému konci. Jde o nejsledovanější seriál na HBO Max vůbec a není...  celý článek

Když můžeš pomoci, tak musíš, říká Jan Tuna. Řeč je o dárcovství kostní dřeně

vydáno 24. března 2023  5:27

Moderátor Jan Tuna je léta známý svými pořady, ve kterých bojuje buď proti nekvalitním potravinám, nebo naopak pomáhá při řešení různých problémů....  celý článek

Přes den dovádíme na pódiu, v noci pro změnu přebalujeme, říkají Skillet

vydáno 23. března 2023  17:56

Rocková čtveřice Skillet v čele s manželskou dvojicí Johnem a Korey Cooperovými má v Česku velkou fanouškovskou základnu. 6. května se v rámci turné vrátí...  celý článek