metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 26 °C

Pátek, 23. srpna 2019. Svátek má Sandra.
Petice proti autobusům na Ládví
Další 4 fotografie v galerii
Petice proti autobusům na Ládví | foto: Miroslava Mikulová

Ládví čeká dopravní blokáda. Místním došla trpělivost

31. října 2015  15:54 Marek Hýř Metro.cz
Studie ČVUT tvrdí, že dovést dálkové autobusy na Ládví, je tím nejlepším řešením. To je výsměch, rozčilují se obyvatelé ďáblického sídliště a chystají se zablokovat dopravu.

Už více než půl roku staví na Ládví denně o sto autobusů víc. Obyvatelé zdejšího sídliště přes šest měsíců proti dopravní změně bojují. Sepsali petici. Bouřili na zastupitelstvu. Zašli na magistrát. Vše bylo marné.

„Jsme zklamáni, že konstruktivním způsobem jsme nic nepořídili a jsme tak magistrátem nuceni přistoupit k dalším formám protestu. Plánujeme blokádu provozu,“ uvedla Lucie Vélová z iniciativy Ládví není autobusák.

Poslední kapkou, která rozjela plány na blokádu, byl výsledek studie ČVUT. „Ze čtyř možných lokalit ukončení integrovaných linek z Mělnicka a Neratovic je stávající stav nejlepší řešení,“ tlumočí výsledek studie radní pro dopravu Petr Dolínek.

„Jsme z toho rozhořčeni. Kdyby ukončení dálkových linek na Ládví bylo nejlepším řešení, přece bychom o žádnou studii nežádali,“ nevěří výsledku Vélová.

Radní trvá na tom, že situaci bude dál řešit. „V listopadu se sejdeme s radnicí i s místními obyvateli,“ slibuje Dolínek.

Že dojde k dopravním změnám, naznačuje i organizátor dopravy, městská firma Ropid. „Od září vyhodnocujeme poprázdninový provoz. Věříme, že všechna potřebná data budou k dispozici na přelomu listopadu a prosince. Na jejich základě pak připravíme případné úpravy,“ tvrdí mluvčí Ropidu Filip Drá- pal.

Lidé z Ládví však už na nic čekat nechtějí. „O termínu blokády budeme včas informovat, aby byli všichni připraveni a co nejméně postiženi,“ uvedla Vélová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Čápi se otrávili jedem na hraboše

Čáp nejspíš pozřel hraboše, který se otrávil nástrahou.
vydáno 23. srpna 2019  5:41

Nevhodně zvolený způsob likvidace hlodavců má na svědomí úhyn desítek jihomoravských zajíců i ptáků z Opavska.  celý článek

Značky na přání vydělaly miliony

Registrační značka na přání.
vydáno 22. srpna 2019  16:02

Význam čísel se u Asijců žijících v Česku přenáší také na jejich auta.  celý článek

Metropole bude mít více vlakových zastávek

Návrh nové podoby železničního mostu, kde bude i zastávka Výtoň .
vydáno 22. srpna 2019  11:35

Ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Ondřej Boháč nastínil, jaké nové železniční zastávky vznikají a co bude s tratí na letiště.  celý článek

Chtěl samotářský džob. Půl století hlídá bunkr

Miroslava Nedvěda je bunkr Bezovka druhým domovem.
vydáno 22. srpna 2019  5:26

Pro správce Miroslava Nedvěda se stal kryt Bezovka v Praze druhým domovem. Společnost mu tu dělají ryby a ptactvo.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám