metro.cz

Počasí v Praze

-6 °C / 0 °C

Pondělí 6. února 2023. Svátek má Vanda

Další 4 fotografie v galerii
Petice proti autobusům na Ládví | foto: Miroslava Mikulová

Ládví čeká dopravní blokáda. Místním došla trpělivost

  15:54
Studie ČVUT tvrdí, že dovést dálkové autobusy na Ládví, je tím nejlepším řešením. To je výsměch, rozčilují se obyvatelé ďáblického sídliště a chystají se zablokovat dopravu.

Už více než půl roku staví na Ládví denně o sto autobusů víc. Obyvatelé zdejšího sídliště přes šest měsíců proti dopravní změně bojují. Sepsali petici. Bouřili na zastupitelstvu. Zašli na magistrát. Vše bylo marné.

„Jsme zklamáni, že konstruktivním způsobem jsme nic nepořídili a jsme tak magistrátem nuceni přistoupit k dalším formám protestu. Plánujeme blokádu provozu,“ uvedla Lucie Vélová z iniciativy Ládví není autobusák.

Poslední kapkou, která rozjela plány na blokádu, byl výsledek studie ČVUT. „Ze čtyř možných lokalit ukončení integrovaných linek z Mělnicka a Neratovic je stávající stav nejlepší řešení,“ tlumočí výsledek studie radní pro dopravu Petr Dolínek.

„Jsme z toho rozhořčeni. Kdyby ukončení dálkových linek na Ládví bylo nejlepším řešení, přece bychom o žádnou studii nežádali,“ nevěří výsledku Vélová.

Radní trvá na tom, že situaci bude dál řešit. „V listopadu se sejdeme s radnicí i s místními obyvateli,“ slibuje Dolínek.

Že dojde k dopravním změnám, naznačuje i organizátor dopravy, městská firma Ropid. „Od září vyhodnocujeme poprázdninový provoz. Věříme, že všechna potřebná data budou k dispozici na přelomu listopadu a prosince. Na jejich základě pak připravíme případné úpravy,“ tvrdí mluvčí Ropidu Filip Drá- pal.

Lidé z Ládví však už na nic čekat nechtějí. „O termínu blokády budeme včas informovat, aby byli všichni připraveni a co nejméně postiženi,“ uvedla Vélová.

Komentáře

Hlavní zprávy

RECENZE: Nový snímek Korzet ukazuje proslulou císařovnu Sissi ve zralém věku

vydáno 6. února 2023  10:22

Hlavní roli ztvárnila herečka Vicky Kriepsová.  celý článek

Koho skolí infarkt dřív? Ženy chrání hormony, muži dokáží rozpoznat příznaky

vydáno 6. února 2023  5:56

Statistiky dožití hovoří ve prospěch žen. Obě pohlaví se vzájemně špičkují, kdo koho utrápí dřív a proč je víc vdov než vdovců.  celý článek

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek