metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 5 °C

Úterý, 10. prosince 2019. Svátek má Julie.
O2 Arena
O2 Arena | foto: Honza Groh - Wikimedia Commons

Libeň zažije při mistrovství v hokeji nával fanoušků, ale i velká dopravní omezení

16. dubna 2015  12:17 ČTK
Okolí O2 areny v Libni, která bude od začátku května hostit hokejové mistrovství světa, čekají výrazná omezení.

Zásadní omezení kvůli hokejovému mistrovství světa budou v řadě ulic v okolí libeňské O2 areny. Některé budou zcela uzavřeny nebo v nich bude doprava omezena. Organizátoři upozorňují, že nejlépe je na zápasy cestovat městskou hromadnou dopravou a zejména metrem.

„Při organizování tak velké akce, jako je mistrovství světa, je potřeba nastavit pravidla, která sebou přinášejí určitá omezení. Bez toho se to nedá uspořádat. Budeme se snažit, aby všichni návštěvníci byli informování a navigační systém fungoval tak dobře, aby ten, kdo přijede poprvé do Prahy, se rychle zorientuje a v případě, že bude potřebovat pomoct, tak mu někdo rychle pomůže,“ uvedl dnes předseda pražské části organizačního výboru Petr Bříza.

Na zápasy mistrovství jděte s velkým předstihem

Fanoušci, kteří zápasy navštíví, však musí s možnými problémy počítat a bude podle Břízy lepší, když na zápasy budou cestovat s předstihem. „Jde o to, že nejedou nakoupit, ale na akci, kde jsou desítky tisíc lidí a kde by bylo fajn přijet dříve. A v podstatě si to užít i tím, že tomu dám svůj čas předtím ne jen 2,5 hodiny čisté hry,“ řekl Bříza. I proto v okolí obou arén budou velké fanouškovské zóny přístupné všem zájemcům, a to i těm bez vstupenek.

„Jsme si vědomi, že akce vyvolá omezení pro rezidenty a návštěvníky haly, ale když se zde během jednoho dne a tří utkání protočí 30 až 45 tisíc lidí, které musíme lidově napustit a vypustit do haly, tak doprava musí být zajištěna. Bude to stejné, jako na jakékoliv sportovní akci na světě,“ uvedl Bříza. Věří, že nebude docházet k extrémním excesům a kolapsům.

Dopravu posílí, do některých ulic se ale auta nedostanou

Okolí libeňské arény bude rozděleno do zón. Do některých ulic budou mít povolen vjezd pouze rezidenti, další budou uzavřené v určité hodiny a další budou uzavřeny trvale po celou dobu mistrovství.

„Naší prioritou je, aby se všichni pěší dostali bezpečně do haly. Počet lidí bude vysoký. Oproti roku 2004, kdy se v Praze šampionát konal naposledy, je tu spousta nových bytových domů i kanceláří. Naším zájmem je, aby i oni mohli bez problémů parkovat,“ řekla ředitelka oddělení dopravy mistrovství Lenka Jiroutková.

Omezení čeká i MHD, autobusový terminál mezi stanicí metra Českomoravská a O2 arenou bude na přání policie přesunut do nedaleké ulice K Moravině. „Proto bychom chtěli dopravce, kteří povezou fanoušky v autobusech na zápasy, požádat, aby je vyložili na některé stanici metra, kde jsou parkoviště,“ uvedla Jiroutková. Již dříve bylo uvedeno, že intervaly metra budou při zápasech zkráceny.

Komentáře

Hlavní zprávy

Střed světa (možná) najdete taky uprostřed Železných hor

Výhled od zříceniny hradu Oheb na sečskou přehradu
vydáno 9. prosince 2019  16:46

Hory plné železných rud jsou ale plné i temné historie a neméně úžasných scenerií.  celý článek

Když se budete dívat na strom, tak do něj nejspíš narazíte

Jízda v terénu
vydáno 9. prosince 2019  13:55

Právě dnes vychází nové vydání výukové knihy Škola kola. Publikace je určena pro všechny, kteří chtějí mít z jízdy větší radost. Jedním z autorů je Josef...  celý článek

Spoje MHD po změnách drhnou. Má se to však zlepšit

ilustrační snímek
vydáno 9. prosince 2019  11:56

Deník Metro oslovil čtenáře, jak se jim zamlouvají nové jízdní řády. Převažovala kritika.  celý článek

Potrat je celoživotní trauma, které může rozvrátit vztah

Zdeňka Rybová
vydáno 9. prosince 2019  5:25

Ročně provedou lékaři v Česku kolem dvaceti tisíc umělých přerušení těhotenství. Číslo se rok od roku snižuje. Přesto rozhodnutí ukončit počatý, ale ještě...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám