metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 3 °C

Pondělí, 24. ledna 2022. Svátek má Milena.

Větší foto
Koncertový open air | foto: MAFRA

Na Prahu se slétne Aerosmith, svůj ječák vybalí také Axl Rose

  4:30
Českem se v roce 2022 prožene koncertový uragán. Snad mu nevstoupí do cesty covid-19.

Již příští sobotu, 8. ledna, by měl otevřít novou tuzemskou koncertní sezonu italský nevidomý tenorista Andrea Bocelli v O2 areně.

Přesně dva týdny poté holešovickou Tipsport arenu okouzlí Till Lindemann. Vystoupí sólo, bez pětice spoluhráčů z industriálně-metalové formace Rammstein, která je na scéně už 27 let a mezi Čechy se těší velké oblibě.

Trochu oddechu metropoli dopřeje v únoru popový zpěvák Enrique Iglesias, O2 arenu bude chtít dojmout v pátek 18. února. Tutéž arénu v sobotu 12. března rozbourá švédská metalová parta Sabaton.

Hlavně teenagery oslovuje kanadský písničkář Shawn Mendes, který má v plánu O2 arenu 11. dubna. Mendes má na svém YouTube kanálu téměř 30 milionů odběratelů, v Česku vystoupí poprvé.

O2 arena si příliš neodpočine, v sobotu 23. dubna nabídne společný koncert skupin Helloween a Hammerfall.

Na stejném místě by měl ještě předtím, 4. dubna, vystoupit i americký vokální soubor Pentatonix. V největší české hale se hodlají zastavit také One Republic (10. května), metaloví Tool (23. května) a také němečtí veteráni Scorpions (26. května).

Pod širým nebem
K nejnavštěvovanějším událostem roku, jež si vychutnávají desítky tisíc lidí, by se měly zařadit open air akce v pražských Letňanech. V neděli a v pondělí 15. a 16. května tam strhnou pódium Rammstein a hned krátce ponich, 18. května, se dostane na legendární americké rockery Guns N’ Roses v čele s frontmanem Axlem Rosem.

Velkolepou show do Letňan přivezou populární Imagine Dragons, kteří již vyprodali pondělí 30. května. Proto přibylo i vystoupení plánované na sobotu 28. května.

Krátce předtím, v pátek 27.května, vystoupí v Tipsport areně drsní Korn.

Měsíc poté, 22. června, se odehraje největší akce roku nazvaná Prague Rocks. Zúčastní se jí legendární Metallica, kterou doprovodí formace Five Finger Death Punch, Red Fang, Steel Panther.

Vánoční Nightwish
Slovutný britský kytarista a zpěvák Eric Clapton by měl zahrát v O2 areně 5. června. Kanadská popová hvězda Celine Dion tam vystoupí 22. června.

Americká soulová zpěvačka Alicia Keys hodlá představit novou desku 25. června taktéž v O2 areně, koncerty do Vysočan zabukovaly i rockové legendy Aerosmith (4. července) a Kiss (13. července). Pak přijdou na řadu Pearl Jam (22. července) a Slipknot (28. července).

V Tipsport areně se mají 15. října předvést Arch Enemy a ve Zlíně 22. října Sepultura. Opět v pražské O2 areně pak 24. října vystoupí legendární gotici The Cure.

Před Vánocemi by měla sezonu uzavřít skupina Nightwish se svou dávkou symfonického metalu – tři dny před Štědrým dnem v O2 areně.

Sport 2022: Peking, Katar nebo hokej ve Finsku

  • Dominový efekt způsobený ročním odkladem OH v Tokiu odsunul některé akce původně plánované na rok 2021. Platí to i pro jeden z vrcholů sportovního roku, červencové MS v atletice v americkém Eugene.
  • Zimní olympijské hry termín neměnily, ale od 4. do 20. února se v Pekingu bude žít, trénovat i sportovat v mimořádně přísných podmínkách. Magnety budou hokejový turnaj, biatlon, dvojnásobná obhajoba Ester Ledecké nebo třeba olympijská premiéra českých hokejistek.
  • V březnu bude český fotbal usilovat o postup na mistrovství světa. Pokud tým trenéra Šilhavého v baráži přejde přes Švédsko a pak i přes lepšího z dvojice Rusko – Polsko, čeká ho na konci roku cesta do Kataru. Šampionát se kvůli vysokým teplotám uskuteční až v zimě. Problematickou volbou pořadatele si světový fotbal hodně zkomplikoval tvorbu termínových listin zejména klubových soutěží. Skupinová fáze evropských pohárů tak bude dohrána už v prvním listopadovém týdnu.
  • Hokejový šampionát se po devíti letech vrací do Finska, turnaj v květnu přivítají Helsinky a Tampere. Česká reprezentace bude hrát v Tampere ve skupině s Finskem, USA, Švédskem, Lotyšskem, Norskem, Běloruskem a Británií.
  • Malou „evropskou olympiádu“ bude v srpnu hostit Mnichov, kde se v jediném termínu uskuteční jedenáct mistrovství Evropy. Do multišampionátu se zapojí veslaři, sportovní lezci, triatlonisté či plážoví volejbalisté.

Komentáře

Hlavní zprávy

Devítku trápí, že jí Praha posílá problémové nájemníky

vydáno 24. ledna 2022  13:20

Párty po celou noc a divná individua. Starousedlíci se bouří proti sociálním bytům. Další přitom přibudou.  celý článek

Zapomenutý švec z Barrandova: Hravě spravím i napůl sežranou botu

vydáno 24. ledna 2022  5:11

Do barrandovské opravny obuvi Andreje Němce se v posledních dnech lidé moc nehrnou. Přesto je z něj celebrita.  celý článek

Jednorázové samotestovací sady. Jak s nimi správně naložit?

vydáno 23. ledna 2022  19:03

Vzít, strčit do plastového sáčku, zauzlovat ho, pak ho dát do druhého pytlíku, ten také zauzlovat a vyhodit do popelnice. Tak zní podle největší svozové...  celý článek

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Vaše fotky z Prahy