metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 1 °C

Pátek 2. prosince 2022. Svátek má Blanka

Větší foto
Příměstský tábor pro tenisty | foto: tenispraha.cz

Na táboře není nuda! Příměstské tábory mají stále volná místa

  10:56
Prázdniny za pár hodin začínají a řada rodičů řeší na poslední chvíli, jak zajistit zajímavý program pro svou ratolest. Řešením jsou příměstské tábory. Ty nabízí tradičně sportovní aktivity, výlety a nově i netradiční tematiku.

Zájem je v metropoli letos hlavně o tábory s příběhem. „Nejmenší děti jistě ocení herní inspiraci táborů s příběhy oblíbených dětských filmů, jako jsou Madagaskar, Asterix a Obelix, a seriálu Simpsonovi,“ zve na příměstské tábory Ivan Čermák z Hobby centra 4.

Pankrácké centrum nabízí i další možnosti. Děti se zájmem o přírodovědu či herectví si tu také přijdou na své. „K velmi populárním patří i příměstské tábory pro mladé lezce, kteří se mohou naučit základům bezpečného lezení na umělých stěnách i v terénu,“ doplňuje Čermák. Tak trochu jiné tábory nabízí i organizace Věda nás baví. Letos uspořádala tematické příměstské tábory na téma voda a ty pořádá hned na několika pražských školách.

„V rámci celotáborové hry se děti stanou vědci a společně budou řešit jednotlivé úkoly hry. Spolu s bádáním děti čekají také s vodou spojené pohybové aktivity a například výlet do hydrobiologického ústavu,“ zvou na tábor pořadatelé.

Děti, které mají zájem o sport, mohou pro změnu zkusit příměstský tábor ve Sportovním areálu Na Pražačce, kde i zdokonalí své schopnosti na in-line bruslích, nebo kurzy tenisové školy Tallent. Dům dětí a mládeže Praha 10 zase pořádá příměstský tábor, kde si děti vyzkouší sportů hned několik. „Každý den se budeme věnovat jinému sportu. Děti si zahrají florbal, zatrénují atletiku či si zaplavou v bazénu,“ zve do Strašnic ředitel DDM Prahy 10 Roman Urbanec.

Sportovně laděné tábory pořádá i organizace Sang. Ta myslí i na rodiče, kteří nemohou své děti vozit až na místo, kde se tábor koná. „Stačí, aby rodiče dítě dovedli na sběrné místo u stanice metra, a my si ho už převezmeme. Rodiče nás poznají jednoduše, naši instruktoři mají trika s nápisem Prázdniny v Praze a v ruce desky se seznamem dětí, na které čekají,“ popisuje, jak tábory fungují, organizátorka Andrea Dostálová.

Bruslení, věda, herectví i sportovní aktivity

Nabídka příměstských táborů je rozmanitá. Děti na nich čeká zábava, pohyb i vzdělání.

  • Hobby centrum 4: V objektu vršovické vodárny je připravena řada příměstských táborů pro malé i větší děti. Centrum ve svém základním sídle na Pankráci nezapomíná ani na zvídavé předškoláky, pro které připravilo několik táborů se zábavnou přírodovědou a také tábory herecké. Více informací o táborech i volných místech najdete na webu hobbycentrum4.cz.
  • Sang: Sdružení pořádá tábory v ZŠ Mikulova a ZŠ Bítovská v Praze 4 a v ZŠ Trávníčkova v Praze 5. Sběrná místa jsou však po celé Praze. Konkrétní stanice metra, kde srazy probíhají a více informací o táborech naleznete na primestske-tabory-praha.cz.
  • Věda nás baví: Aktuální seznam míst a turnusů na tábor pro malé vědce a zvídavé školáky naleznete na webu vedanasbavi.cz.
  • Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy: Širokou nabídku příměstských táborů nabízí i město Praha. Více informací o táborech s vodáckým výcvikem nebo kurzem v přírodovědné stanici naleznete na ddmpraha.cz/ddm/tabory.
  • Inline škola: Výuka základních technik jízdy na bruslích, zvládnutí všech stylů brzdění, nácvik správného zatáčení, výlety po všech místních in-line stezkách nabízí Inline škola. Více informací o termínech na inlineskola.cz.
  • Tallent: Sportovně-zábavné kurzy plné tenisu a zajímavých aktivit pořádá tenisová škola Tallent. Tábor je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé tenisty. Více informací na e-tabory.cz.
  • Dům UM: Tábory ve Strašnicích, Hostivaři a v Uhříněvsi pořádá Dům dětí a mládeže Praha 10. Tábory jsou zaměřeny na sport a divadlo. Informace o volných termínech naleznete na dumum.cz.

 

Komentáře

Hlavní zprávy

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek