metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 10 °C

Čtvrtek, 21. listopadu 2019. Svátek má Albert.
Bar and Books
Větší foto
Bar and Books | foto: Bar and Books

Newyorská barová kultura slaví v metropoli výročí

1. listopadu 2019  5:51 Marek Hýř Metro.cz
Kde popíjet stylově? Deník Metro poradí.

Na stole lahodná whisky, v uších podmanivý jazz a v ruce pořádný doutník. Ne, nejsme ve filmu. Sedíme v pražském Bar and Books. Elegantní bar letos oslavil své patnácté výročí. Deník Metro se proto do noblesního podniku vypravil.

Bar otevřel na podzim roku 2004 Raju Mirchandani. Indický podnikatel, který v té době již mnoho let provozoval podniky v New Yorku. „S potěšením sleduji, jak tady stoupá úroveň barové kultury. Když jsem před patnácti lety přijel do Čech, zdaleka to tak nebylo. Výrazně se zlepšila i kvalita nabídky drinků, pořádají se tu barové show, to je skvělé,“ říká Raju Mirchandani. Pobočky má podnik v Praze už dokonce dvě. V Týnské i v Mánesově ulici si zákazníci mohou dát prémiovou whisky, gin, víno či šampaňské. Mnoho lidí ocení doutníkovou místnost.

Podniky, které mají šmrnc

  • Black Angel’s Bar má menu vytvořené podle dochovaných poznámek a náčrtů české barové legendy minulého století Aloise Krchy, které se našly při rekonstrukci budovy s původním názvem U Černého anděla. Bar je postaven ve stylu prohibičních podniků 30. let a najdete ho v gotickém sklepení hotelu U Prince na Staroměstském náměstí.
  • L’Fleur Bar je útulný bar s příjemnou a profesionální obsluhou a širokou nabídkou vysoce kvalitních koktejlů, šampaňských vín a kvalitních destilátů. Bar najdete na Starém Městě, v ulici V Kolkovně 5/920.
  • Bugsy’s bar byl časopisem Newsweek začleněn mezi The Best bars of the World. Několikrát získal ocenění Nejlepší cocktail bar ČR. Vedle koktejlů nabízí zhruba 100 různých Single Malt whisky, 90 druhů rumů, nepřebernou škálu prémiových vodek a na 130 titulů šampaňského. Bar se nachází v Pařížské 10 (vchod z Kostečné ulice).

„Hodně u nás vidím také páry. Dokonce bych řekla, že se zde častokrát odehraje první rande,“ říká spolumajitelka baru Martina Peštová. „Muži, kteří chtějí udělat dojem, berou ženu k nám,“ říká Peštová a provází nás barem. Kožené sedačky, tmavé dřevěné obložení a police plné knih. To vše dává podniku noblesní atmosféru.

Bar nabízí i tematické večery, během nichž se mohou návštěvníci naučit míchat koktejly nebo se dát inspirovat správným párováním whisky s doutníky. Autentickou atmosféru doplňuje pravidelné vystoupení živé hudby či burlesky.

Šmrnc však klub má, i když se tu zrovna nic nekoná. „Barmani nosí kvádro, servírky mají šaty a chodí v botách na podpatcích. Možná proto je složitější sehnat personál,“ směje se Peštová.

Bar and Books u příležitosti výročí představí dvě novinky. První z nich je koktejl s lechtivým názvem Get Naked in your mind. Druhou je kniha On the other side of Napkin, což jsou memoáry zakladatele baru s osobním pohledem na barovou kulturu a její vývoj.

Komentáře

Hlavní zprávy

Příští stanice: nákupák. Linka 156 staví před OC Stromovka

Busy do Europarku jezdí ze Zbraslavic, Zruče a Žlebu.
vydáno 21. listopadu 2019  13:54

Vlastní autobus má štěrboholský Europark či Ikea na Černém Mostě. Do obchoďáku v Michli zákazníci jezdí na proud.  celý článek

Kouříš? Tak plať do zdravotního pojištění víc než nekuřáci! V Česku zatím bez šance

Ilustrační snímek.
vydáno 21. listopadu 2019  11:34

Ti, co dbají na zdraví, platí za hříšníky miliardy korun ročně.  celý článek

Pražské kachny umírají zbytečně. I kvůli pečivu

Zachráněná kachna
vydáno 21. listopadu 2019  5:02

Lidé z Modřan chtějí u rybníka varovnou ceduli. Ve Stromovce však nepomohla.  celý článek

Češi, mistři v odkládání řešení problémů. Televizní tma přijde za týden

Ještě jednou Hřebeny, jak se nazývá nejsevernější výspa Brd, jež dosahuje až do...
vydáno 20. listopadu 2019  14:47

Konec starého vysílání nastane nejdřív v Praze a jejím okolí.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám