metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 4 °C

Středa 7. prosince 2022. Svátek má Ambrož, Benjamin

Další 2 fotografie v galerii
Děti si mohou užít i krmení labutí. | foto: Metro.cz

Oáza kultury je i pro děti. Žluté lázně žijí vlastním životem

  5:55
„Ještě chvíli!“ nechtělo se dceři dolů z vodní trampolíny. Při každém kroku bylo slyšet šplouchnutí pod nohama, jako by běhala po vodní hladině. Když jsem to zkusila, byla to pěkná makačka na nohy. Jako bychom se za branou do Žlutých lázní ocitly v přímořském letovisku. S dvouletou dcerou jsme si prošly dětský koutek a celý areál.

V levé části se dětem otevírá doslova ráj. Systém brouzdališť s malou skluzavkou měl sice trochu studenější vodu, ale v parných dnech se prohřeje více. Berou vodu z Vltavy, následně ji čistí. „Kvalita a čistota vody jsou hlídány a kontrolovány,“ ujišťoval nás Lukáš Tauchen ze Žlutých lázní.

Minulý rok tu přibyly nové dřevěné klouzačky, prolézačky a houpačky v jemném bílém písku, kde můžete stavět hrady z písku. Větší část je na trávě, kde najdete stín pro rozložení deky.

Pohoda ve Žlutých lázních

Zastavte se i na louce ve střední části. Ve fontánce se tu koupala labuť s mláďaty, což byl pro dceru další zážitek, o kterém všem vypráví.

Ačkoliv areál otevírá už v 9 hodin, stánky s občerstvením otevírají později. Dopolední svačinu si raději vezměte s sebou. Doporučujeme ochutnat zdejší tlusté hranolky Bamboly chips. Bohatě nám stačilo malé balení. V areálu nechybí ani italská restaurace a stánky s rychlým občerstvením, kde koupíte párek v rohlíku, grilovaná masa, kukuřici nebo třeba zmrzlinu.

Brouzdaliště

Na své si přijdou i starší děti, mohou si tu zahrát plážový volejbal, pétanque, kroket, badminton i méně známé hry, jako jsou cornhole, kanjan nebo mölky. Nechybí ani půjčovna šlapadel, paddleboardu a mnoho dalšího. Pořádají tu i kulturní akce. Program najdete zde.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zima se dá přežít díky pospolitosti, říká antropoložka, která několik let žila na Špicberkách

vydáno 7. prosince 2022  13:58

„Stačí věřit, že jednoho dne ledová černota ustoupí proužku světla, který bude každý den zesilovat,“ říká pro deník Metro vědkyně Zdenka Sokolíčková.  celý článek

Lucie Bílá i Lipo. Letošních vánočních písniček je jako ozdob na stromečku

vydáno 7. prosince 2022  5:11

Jako kdyby se čertovi roztrhl pytel a z něj vyskákaly vánoční písně. Tak to vypadá o adventu roku 2022.  celý článek

Dáváte si novoroční předsevzetí? Zkuste se v nich zaměřit na svou kariéru

vydáno 6. prosince 2022  14:09

S čím a jak začít? Přinášíme vám článek a v něm sedm tipů, jak na to můžete jít.  celý článek

Strkejte si ruce do kyblíků s ledem, brzy vám bude hej, radí biohacker Libor Mattuš

vydáno 6. prosince 2022  13:59

S biohackerem Liborem Mattušem se potkáváme na konferenci o štěstí v práci, kde zvědavým přihlížejícím popisuje příznivé účinky chladu na tělo. Okamžitý...  celý článek