metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 31 °C

Sobota, 8. srpna 2020. Svátek má Soběslav.
Děti si mohou užít i krmení labutí.
Další 2 fotografie v galerii
Děti si mohou užít i krmení labutí. | foto: Metro.cz

Oáza kultury je i pro děti. Žluté lázně žijí vlastním životem

31. července 2020  5:55 HELENA MAREDOVÁ
„Ještě chvíli!“ nechtělo se dceři dolů z vodní trampolíny. Při každém kroku bylo slyšet šplouchnutí pod nohama, jako by běhala po vodní hladině. Když jsem to zkusila, byla to pěkná makačka na nohy. Jako bychom se za branou do Žlutých lázní ocitly v přímořském letovisku. S dvouletou dcerou jsme si prošly dětský koutek a celý areál.

V levé části se dětem otevírá doslova ráj. Systém brouzdališť s malou skluzavkou měl sice trochu studenější vodu, ale v parných dnech se prohřeje více. Berou vodu z Vltavy, následně ji čistí. „Kvalita a čistota vody jsou hlídány a kontrolovány,“ ujišťoval nás Lukáš Tauchen ze Žlutých lázní.

Minulý rok tu přibyly nové dřevěné klouzačky, prolézačky a houpačky v jemném bílém písku, kde můžete stavět hrady z písku. Větší část je na trávě, kde najdete stín pro rozložení deky.

Pohoda ve Žlutých lázních

Pohoda ve Žlutých lázních

Zastavte se i na louce ve střední části. Ve fontánce se tu koupala labuť s mláďaty, což byl pro dceru další zážitek, o kterém všem vypráví.

Ačkoliv areál otevírá už v 9 hodin, stánky s občerstvením otevírají později. Dopolední svačinu si raději vezměte s sebou. Doporučujeme ochutnat zdejší tlusté hranolky Bamboly chips. Bohatě nám stačilo malé balení. V areálu nechybí ani italská restaurace a stánky s rychlým občerstvením, kde koupíte párek v rohlíku, grilovaná masa, kukuřici nebo třeba zmrzlinu.

Brouzdaliště

Brouzdaliště

Na své si přijdou i starší děti, mohou si tu zahrát plážový volejbal, pétanque, kroket, badminton i méně známé hry, jako jsou cornhole, kanjan nebo mölky. Nechybí ani půjčovna šlapadel, paddleboardu a mnoho dalšího. Pořádají tu i kulturní akce. Program najdete zde.

Komentáře

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Druhá řada The Boys se blíží. Superhrdinové budou opět zlobit v září

Queen Maeve a Homelander Strážce streamu
vydáno 7. srpna 2020  15:58

Svěží a brutální seriálová odpověď na superhrdinské trháky se vrátí druhou sezonou 4. září. A my se už na pokračování The Boys z produkce streamovací...  celý článek

Konec levných nákupů. Z tržnice v Praze 5 musí provozovatel odstranit azbest

Cedule u vstupu tržnice
vydáno 7. srpna 2020  13:21

Zklamaní prodejci i zákazníci. Drobné cedule u vchodů do tržnice u autobusového nádraží Na Knížecí oznamují, že místní stánkaři musí do 31. srpna skončit....  celý článek

Liam Neeson si zahrál se svým synem. Vzpomínky na Itálii přinášejí jedinečný příběh

Otec (Liam Neeson) a syn (Micheál Richardson) ve filmu i v reálu
vydáno 7. srpna 2020  11:29

Hned po poslední klapce režisér filmu Vzpomínky na Itálii James d’Arcy zpovídal své hlavní hvězdy Liama Neesona a Micheála Richardsona.  celý článek

VZPOMÍNKY NA PRAHU. Žižkov se narodil před 143 lety

Pohled na Žižkov, rok 1890 Vzpomínky na Prahu
vydáno 7. srpna 2020  5:30

Věděli jste, že každý Žižkovák má své kořeny na Vinohradech? Že proslulá proletářská čtvrť nesla až do 7. srpna 1877 pojmenování Královské Vinohrady I.?...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám