metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 13 °C

Úterý 27. září 2022. Svátek má Jonáš

Dalších 6 fotografií v galerii
Segway (ilustrační foto) | foto: Jan Marek

Povolili segwaye. Za tím musí být korupce, tvrdí starosta Prahy 1

  5:58
Provoz vozítek Segway by měl být opět obecně povolen. Uvádí to návrh novely silničního zákona, který včera schválila vláda. Ministerstvo dopravy původně uvažovalo o jejich plošném zákazu. Se změnou ale nesouhlasí městské části.

„Jsme přesvědčení, že ve změně zákona hraje roli korupce úředníků. Ministerstvo dopravy upřednostňuje profit půjčoven před zdravím lidí,“ rozčiluje se starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Podle něj jen v ­Nemocnici Na Františku, které je Praha 1 zřizovatelem, ošetřili několik desítek úrazů způsobených srážkou chodce a vozítka.

Obce mají mít podle novely zákona možnost provoz vozítek regulovat značkou. To je ale podle Lomeckého v praxi neproveditelné. „Jen na chodníky v Praze 1 by bylo potřeba 1720 značek a třeba jen na chodnících v Pařížské by bylo potřeba osadit 20 nových značek,“ dodává.

Segwaye doposud nemají v zákoně o provozu na pozemních komunikacích vlastní kategorii, a jsou proto považovány za chodce. Nemůže se na nich jezdit na pozemních komunikacích, ale právě na chodnících, kde se kvůli své rychlosti střetají s chodci. Jezdci na nich také nemohou dostat pokutu za jízdu v opilosti.

Komentáře

Hlavní zprávy

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek