metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 28 °C

Čtvrtek 19. května 2022. Svátek má Ivo

Větší foto
Staroměstská radnice | foto: Pražská informační služba

Praha si získává oblibu čínských turistů díky filmu

  11:52
Nejprve to bylo Thajsko a Seattle, kde díky filmovým kasovním trhákům začal stoupat počet čínských turistů. A nyní se další destinací, které se postaral úspěšný film o čínský turistický boom, stává Praha, napsal list Jing Daily.

Země po celém světě se snaží získat přízeň neustále se rozrůstající masy značně utrácejících čínských turistů, nyní se zdá, že vítězný tiket získala Česká republika, která v letošním roce zaznamenala podstatný nárůst počtu přijíždějících turistů.

Podle nedávno zveřejněných statistik celková útrata čínských turistů v České republice stoupla v první polovině letošního roku o 119 procent a v červnu čínští návštěvníci překonali ve výši útraty do té doby dominující ruské turisty. Číňané se nyní starají až o 26 procent veškeré útraty zahraničních turistů v zemi.

Uličky Starého města lákají turisty z filmu

Česká vláda se zemi usilovně snaží propagovat pro čínské turisty. Nyní jí při tomto úsilí přišel na pomoc film Jen my víme kde, který se jako vůbec první čínský film odehrává v Praze.

Tento čínsko-český romantický snímek, který měl čínskou premiéru na Valentýna, vystoupal na první příčku kasovního žebříčku a diváci po jeho zhlédnutí básní o pražských uličkách dlážděných kočičími hlavami a Starém městě, kde se natáčelo.

Film prakticky funguje jako reklama na Prahu, když sleduje mladou, šik a pohlednou čínskou dívku, která na nejmalebnějších místech města pátrá po dávno ztracené lásce své babičky - a přitom sama najde lásku pohledného mladíka.

Úspěch tohoto filmu nyní v Praze vyvolává stejný efekt jako v roce 2013 dobrodružná komedie Ztraceni v Thajsku, zatímco Seattle zažil zvýšený příliv návštěvníku po romantické komedii Hledá se pan pravý. Tento účinek přiměl i další země, aby začaly nabízet své exteriéry do čínských filmů.

Na zvýšený počet turistů mířících do Prahy zareagovaly také aerolinky. Od začátku září začne letecká společnost Hainan Airlines vůbec poprvé provozovat přímé letecké spojení mezi Pekingem a Prahou. Dostupnost přímých letů je pro čínské turisty důležitá, protože mají relativně krátké dovolené a nechtějí zbytečně ztrácet čas na cestách.

Komentáře

Hlavní zprávy

Bankéři vám radí. Na zdražování a inflaci podle nich jen jedna práce nestačí

vydáno 19. května 2022  5:07

Inflace. Zdražování. Složenky, krávy zelené. Z čeho platit vyšší účty za plyn, elektřinu nebo palivo do auta? A šéf vám přidat nechce ani korunu? S radami...  celý článek

Komerční sdělení

Steelers čeká ve Snapbacks lize klíčový zápas na Bazalech

vydáno 19. května 2022

ISMM Ostrava Steelers se v rámci dohrávky 3. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu bude snažit udržet naděje na play-off. Steelers v neděli na Bazalech...  celý článek

„Památné stromy nepřibývají“

vydáno 18. května 2022  19:46

V metropoli můžeme v současnosti najít více než dvě stovky takzvaných památných stromů. Tedy těch, které byly odborníky označeny jako mimořádně hodnotné.   celý článek

Vysoká tráva? Vyprahlý trávník v parcích? Lidé si myslí, že se radnice nestará

vydáno 18. května 2022  12:19

Máte pocit, že se městská zeleň kosí příliš často a moc? A že vyprahlé plochy v létě zhoršují již tak vysušené prostředí?  celý článek