metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 14 °C

Čtvrtek, 28. října 2021. Den vzniku samostatného československého státu.

Větší foto
Staroměstská radnice | foto: Pražská informační služba

Praha si získává oblibu čínských turistů díky filmu

  11:52
Nejprve to bylo Thajsko a Seattle, kde díky filmovým kasovním trhákům začal stoupat počet čínských turistů. A nyní se další destinací, které se postaral úspěšný film o čínský turistický boom, stává Praha, napsal list Jing Daily.

Země po celém světě se snaží získat přízeň neustále se rozrůstající masy značně utrácejících čínských turistů, nyní se zdá, že vítězný tiket získala Česká republika, která v letošním roce zaznamenala podstatný nárůst počtu přijíždějících turistů.

Podle nedávno zveřejněných statistik celková útrata čínských turistů v České republice stoupla v první polovině letošního roku o 119 procent a v červnu čínští návštěvníci překonali ve výši útraty do té doby dominující ruské turisty. Číňané se nyní starají až o 26 procent veškeré útraty zahraničních turistů v zemi.

Uličky Starého města lákají turisty z filmu

Česká vláda se zemi usilovně snaží propagovat pro čínské turisty. Nyní jí při tomto úsilí přišel na pomoc film Jen my víme kde, který se jako vůbec první čínský film odehrává v Praze.

Tento čínsko-český romantický snímek, který měl čínskou premiéru na Valentýna, vystoupal na první příčku kasovního žebříčku a diváci po jeho zhlédnutí básní o pražských uličkách dlážděných kočičími hlavami a Starém městě, kde se natáčelo.

Film prakticky funguje jako reklama na Prahu, když sleduje mladou, šik a pohlednou čínskou dívku, která na nejmalebnějších místech města pátrá po dávno ztracené lásce své babičky - a přitom sama najde lásku pohledného mladíka.

Úspěch tohoto filmu nyní v Praze vyvolává stejný efekt jako v roce 2013 dobrodružná komedie Ztraceni v Thajsku, zatímco Seattle zažil zvýšený příliv návštěvníku po romantické komedii Hledá se pan pravý. Tento účinek přiměl i další země, aby začaly nabízet své exteriéry do čínských filmů.

Na zvýšený počet turistů mířících do Prahy zareagovaly také aerolinky. Od začátku září začne letecká společnost Hainan Airlines vůbec poprvé provozovat přímé letecké spojení mezi Pekingem a Prahou. Dostupnost přímých letů je pro čínské turisty důležitá, protože mají relativně krátké dovolené a nechtějí zbytečně ztrácet čas na cestách.

Komentáře

Hlavní zprávy

Xindl X: Na koncertě se těším hlavně na šedesátičlenný sbor

vydáno 27. října 2021  8:56

Písničkář Ondřej Ládek, známý jako Xindl X, vypouští v pátek novou desku s názvem Terapie. V rozhovoru pro Metro mluvil nejen o netradičním vzniku alba,...  celý článek

Fotili jste zarostlé značky. Už jsou také díky vám opět viditelné

vydáno 27. října 2021  6:55

Je to pár týdnů, co jsme čtenáře deníku Metro vyzvali, aby nám zasílali fotografie špatně viditelných dopravních značek. Následně k nám do redakce...  celý článek

Covidová facka pro hotely? Za ubytování si turisté v Praze připlatí

vydáno 26. října 2021  18:54

Turistický poplatek platil při návštěvě některého z českých či zahraničních měst snad každý Pražan. Pokud se někdo naopak do naší stověžaté metropole...  celý článek

Zelené budovy, v pátek dříve z práce. Firmy hledají úspory, jak si poradit s drahými energiemi

vydáno 26. října 2021  9:59

Nejen krach Bohemia Energy, ale také prudké zvyšování cen energií nutí domácnosti i firmy k rychlému zamyšlení: Kde ušetřit?  celý článek

Vaše fotky z Prahy