metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 23 °C

Pondělí, 14. října 2019. Svátek má Agáta.
Prague Pride
Prague Pride | foto: Pavel Tůma

Praha zůstane duhová. Kandidáti na primátora podporují gaye a lesby

15. září 2014  11:45 Metro.cz
Pořadatelé festivalu Prague Pride se zeptali kandidátů, jak se dívají na tento známý pražský festival gayů, leseb, bisexuálů a transsexuálů (LGBT). Odpovědi je potěšily. Prahu zůstane duhovým a tolerantním městem.

Duhová vlajka by nad magistrátem zavlála téměř při jakémkoli výsledku volby primátora. Kandidátka za hnutí ANO Adriana Krnáčová řekla, že Prague Pride osobně podporuje, ale v případě zvolení vyhodnotí, co je přínosné pro hlavní město. Tomáš Hudeček naznačil, že se vlajka vyjímá lépe v průvodu. „Je třeba si uvědomit, že vyvěšení je rovněž signál pro zaměstnance, že je Praha nebude kádrovat podle sexuální orientace,“ řekl Jakub Michálek z České pirátské strany.

Kandidáti ODS a ČSSD neodpověděli

Většina kandidátů na post pražského primátora v blížících se komunálních volbách  je připravena otevřeně se přihlásit k podpoře rovnoprávnosti LGBT komunity. Zbyněk Passer z hnutí Pro Prahu sice v případě svého volebního vítězství odmítá záštitu Prague Pride udělit, ale duhovou vlajku by na budově magistrátu vyvěsil. Domnívá se však, že „LGBT komunita žije v Praze důstojně a její práva nejsou pošlapávána“. Uchazeči z řad ODS a ČSSD na otázky Prague Pride v předvolební anketě neodpověděli.

„Festival Prague Pride se od svého založení v roce 2011 stal výraznou událostí pražského léta. Jeho cílem je město oživit a otevřít. Každý rok festival navštíví desítky tisíc lidí, jen samotného sobotního průvodu se účastní dvacetitisícový dav. Festival navíc městu přináší přes 10 milionů korun. Proto si myslíme, že by s námi měla radnice spolupracovat. My o spolupráci stojíme,“ řekl Czeslaw Walek, předseda sdružení Prague Pride. „Domnívám se, že každý z nás, kdo na začátku října k volbám půjde, má právo vědět, jaký postoj zaujímá budoucí potenciální primátor k festivalu a k LGBT lidem obecně,“ vysvětlil Czeslaw Walek, proč Prague Pride předvolební anketu uskutečnila.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z Jana Havelky je pan Beran. Pod Ještědem zachránil bývalý hostinec

Spolek Dubáci
vydáno 13. října 2019  5:34

Spisovatelce Karolině Světlé, vlastním jménem Johana Mužáková, bylo třiadvacet, když podlehla kouzlu kraje pod Ještědem. Název jedné z vesnic – Světlé –...  celý článek

Elegantní cyklistika: jde o váhu. I o kávu

Elegantní cyklistika
vydáno 12. října 2019  5:15

Trendem nezávislého cestování na kolech je minimalismus. Na cyklovýlet si při balení vystřihněte maximálně tento článek, zbytek magazínu nechte doma na...  celý článek

I když je vzdělání zadarmo, vyjde rodinu na tisíce měsíčně

Studenti Lékařské fakulty Univerzty Karlovy v Hradci Králové
vydáno 11. října 2019  15:23

Studium dítěte na vysoké škole výrazně zatíží rodinný rozpočet. Třetina rodin omezuje každodenní výdaje.  celý článek

Na den dopravy vyrazí i Hurvínek s Brejlovcem

Hurvínek
vydáno 11. října 2019  11:13

Poslední letošní Den PID se odehraje v středočeských Strančicích, na trati Praha–Benešov.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám