metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Sobota 20. července 2024. Svátek má Ilja

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

  6:00
V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi špatném stavu, se tu budou z jednoho konce na druhý postupně přesouvat jednotlivé zastávky.
Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín. | foto: DP Praha

„Pokud bychom kompletní rekonstrukci nerealizovali ještě letos, během nadcházející zimní sezony by se větší část vozovek dostala do havarijního stavu. A to si nemůžeme dovolit,“ říká technický ředitel dopravního podniku Jan Šurovský. Podle něj by na cestující využívající pražskou hromadnou dopravu i navazující příměstské linky neměla mít rekonstrukce příliš negativní dopad.

„Snažili jsme se zastávky zachovat i během rekonstrukce v rámci terminálu nebo jeho nejbližšího okolí. Doporučuji nicméně cestujícím, aby sledovali informační tabule jak ve stanici metra Zličín, tak při výstupu z ní,“ dodává Šurovský.

Pozor na změny

  • V rámci terminálu Zličín se přesunou stanoviště linek 130, 246, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 324, 336, 347, 358, 380, 384, 386, 952 a 957.
  • Náhradní zastávky v Řevnické ulici vedle P+R Zličín vyfasují linky 100, 180 a 380 (jen směr Vypich). Všechny ostatní linky mimo PID se přesunou k metru Stodůlky.

Po celou dobu rekonstrukce budou autobusové linky 100, 180 a 380 ve směru na Vypich přemístěny do Řevnické ulice. Zastávky příměstských linek se budou měnit podle jednotlivých etap.

„Autobusy mimo systém Pražské integrované dopravy budou po celou dobu rekonstrukce odjíždět a přijíždět od stanice metra B Stodůlky,“ uvádí dopravce. Terminál by se prý měl vrátit do běžného provozu v neděli 17. listopadu.

Zličínská škatulata, jak Pražané již nyní režimu při opravách přezdívají, nyní vyvolávají vlnu nevole. Někteří cestující se obávají toho, že bude nové rozmístění zastávek příliš komplikované. Někteří jsou však optimističtí. „Vypadá to, že až na pár výjimek budou v této fázi všechny linky odjíždět od stejné nástupní hrany,“ míní Pavel Dušek na Facebooku organizátora dopravy Ropid. 

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Stověžaté středověké město se konečně nadechlo a rozepjalo svá křídla

vydáno 20. července 2024  5:40

Před 150 lety, 20. července 1874, začalo bourání hradeb, které chránily Prahu před útoky a ostřelováním. Začalo se ve čtyři hodiny ráno na procitající...  celý článek

Odpočinková úchylárna a infantilní nuda. S dvojicí nových animáků pro dospělé neztrácejte čas

Strážce streamu
vydáno 19. července 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Opět tu máme po dlouhé době seriálový tuplák. Dva animované seriály pro dospělé - Buchty a klobásy: Ráj potravin a Výbušná koťátka - si totiž před pár dny...  celý článek

Kina pod širákem mají zvláštní atmosféru. Víme, kde v metropoli zažít pravou letní pohodičku

vydáno 19. července 2024  5:36

Možností, kde o prázdninách mrknout na film, jsou v Praze desítky. Pár tipů na letní kina má i deník Metro. Náš výběr nabízí klasiky pro velký počet...  celý článek

Mladí nepracují efektivněji, jen v práci nechtějí strávit celý život

vydáno 18. července 2024  19:46

Čtyřdenní pracovní doba se v Evropě stává trendem. Svým zaměstnancům ji nabízejí například firmy na Islandu, v Belgii, Švýcarsku nebo Německu. V Česku se...  celý článek