metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 22 °C

Pondělí 25. září 2023. Svátek má Zlata
Internetové bankovnictví střídá mobil | foto: mBank

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Internetové bankovnictví střídá mobil

  0:01
Komerční sdělení Budete platit hotově, kartou, nebo telefonem? Možná se vám taková otázka nemusí zdát zrovna v pořádku. V obchodě by však mohla už nyní zaznít zcela reálně. Chytré telefony dnes totiž neumějí pouze volat, fotit nebo navigovat, ale dokážou kromě jiného i zaplatit nákup přiložením k platebnímu terminálu.

Aplikaci mBank 3.0, se kterou funkce telefonů dostávají nové rozměry, vyvinula mBank ke svým 10. narozeninám. A neohlíží se přitom zpět, ale naopak – vyhlíží trendy budoucnosti.

K těm patří mimo jiné stále častější využívání mobilního bankovnictví před tím internetovým. Lidé si přes telefon zvykli kontrolovat zůstatky na účtu, historii plateb, kromě toho ale i 66 % uživatelů používá aplikaci k zadávání jednorázových plateb. V následujících letech se může k populárním funkcím připojit i zmíněná možnost platby telefonem v obchodě nebo sledování veškerých výdajů. Funkce Moje výdaje uživateli sděluje, kolik peněz v aktuálním měsíci utratil, a zároveň nabízí porovnání s ostatními měsíci. Což kontrolu financí na účtu značně usnadňuje. K praktickým stránkám aplikace patří i její schopnost vyhledat nejbližší bankomat v okolí.

Aplikace vyvinutá s ohledem na maximální jednoduchost, bezpečnost a minimalistický design kromě jiného i okamžitě oznamuje pohyby na účtu. I nadále se ovšem dá očekávat rozšíření o další funkce. U mBank bude časem možné přes smartphone dokonce zažádat o půjčku nebo si kompletně založit celý účet, bez navštívení jediné pobočky.

mBank je první bankou v CR, která přinesla novinku v podobě Android Pay integrovanou přímo do nové aplikace. Pro zákazníka to znamená, že svým telefonem může začít platit vzápětí poté, co si své platební karty od mBank propojí se službou Android Pay. Což netrvá déle než minutu.

Rostoucí oblibu mobilního bankovnictví potvrzují i čísla, v současnosti jej totiž využívá celých 52 % lidí, kteří mají založený účet v bance. Podle průzkumu mBank je dokonce každý třetí přesvědčený, že v budoucnosti budeme místo internetového bankovnictví využívat již pouze to mobilní.

Hlavní zprávy

Antivirus proti dezinformacím? Snaží se o něj jeden nový český projekt

vydáno 25. září 2023  17:00

Důvěřuj, ale prověřuj. Známé přísloví, které se v současnosti stává každodenní záležitostí. Informací je už moc a vyznat se v nich je někdy nad lidské...  celý článek

Elektromobily už nejsou jen do města, ujedou až 700 kilometrů

vydáno 25. září 2023  13:19

Auto s plně elektrickým pohonem je na popojíždění po městě. Na pendlování mezi kanceláří, školou, obchoďákem (pokud má zrovna parkoviště s dobíječkou) …...  celý článek

Jde o to dětem porozumět, ne jen popsat chování, říká vědkyně, která se zabývá čtením

vydáno 25. září 2023  11:30

V pětiletém výzkumném projektu bude Anežka Kuzmičová zkoumat vztah dětí k informacím a čtení literatury faktu. Stala se tak vůbec první držitelkou...  celý článek

Sedm z deseti Pražanů považuje auta za problém. Vadí jim zácpy a trable s parkováním

vydáno 25. září 2023  6:14

Rovných sedmdesát procent obyvatel Prahy považuje „nadměrnou závislost na automobilech“ za významný problém svého města. Vyplývá to z dat získaných z...  celý článek