metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / -1 °C

Pátek 1. prosince 2023. Svátek má Iva
Letiště Václava Havla Praha | foto: prg.aero

Letíte na dovolenou? Zkontrolujte si raději jízdní řády autobusů na letiště

  10:09
Na letiště pojede autobus o šest minut rychleji. Dnes trvá cesta z Dejvické k letišti trvá 21 minut, od 7. dubna se jízdní doba linky zkrátí na minut patnáct. Denně autobus číslo 119 přepraví na Letiště Václava Havla a zpět více než 14 tisíc cestujících.

Letíte na dovolenou?

Od 7. dubna přijdou změny. Na letiště to pojede jinak.

  • Linka 119 bude zkrácena do nové stanice metra Nádraží Veleslavín.
  • Nově bude zavedena linka 191, jejíž trasa povede přes stanice metra A Petřiny a metra B Anděl.
  • Linka 100 bude pokračovat po své současné trase od stanice metra B Zličín.
  • Speciální linka AE jezdí po své současné trase z Hlavního nádraží.
  • V nočních hodinách bude dopravu na letiště zajišťovat autobusová 510 (trasa Na Beránku – Kačerov – I. P. Pavlova – Petřiny – Divoká Šárka – Letiště).

Od úterý 7. dubna, den po otevření  nových stanic metra A, se cestující musí připravit na více změn. Jednou z nich je linka 119. Ta bude nově končit u stanice metra Nádraží Veleslavín. „Na každý spoj metra bude navazovat minimálně jeden autobus na letiště,“ uvedl k novince radní pro dopravu Petr Dolínek .

Kromě zkrácení trasy čeká cestující na lince i další změna. K plynulosti jízdy má přispět to, že většina zastávek bude na znamení. Veškeré spoje budou zajišťovat nízkopodlažní autobusy.

Novinky nejspíš ocení i ti, kteří si chystají na dovolenou a s sebou táhnou velký kufr. „Cestujícím bude u stanice metra Nádraží Veleslavín k dispozici naše asistenční služba, která jim bude pomáhat se zavazadly a směrovat je k autobusové zastávce,“ představil službu předseda představenstva Českého aeroholdingu Václav Řehoř.

Není ani vyloučeno, že se na lince v budoucnu objeví novější autobusy. „Se zástupci Dopravního podniku jednáme o modernější verzi této linky,“ potvrdil Řehoř.

Autobusová linka 100 ze Zličína se nemění

Změny se však dočká nejen sto devatenáctka. Nově k letišti pojede ze stanice metra A Petřiny i či od Anděla linka 191. Změny se naopak nedotknou linky 100, která cestující na letiště vozí ze stanice Zličín. V provozu zůstane také speciální linka AE. Ta vede od letiště k Hlavnímu nádraží.

Na novinky budou cestující upozorňovat cedule umístěné ve stanici metra Dejvická a na místě původní zastávky linky 119. „V prvních dnech po otevření metra budou na nových stanicích připraveni informátoři Dopravního podniku, kteří cestujícím poradí s dopravním spojením,“ uvedl ředitel dopravního podniku Jaroslav Ďuriš.

Komentáře

Hlavní zprávy

Slibované kontroverze i férovost hledejte jinde! Hra na oliheň: Výzva překonává očekávání

Strážce streamu
vydáno 1. prosince 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Zbohatni nebo chcípni. Předtím si ale zahraj sérii v tuzemsku většinou neznámých dětských her. A buď v nich nejlepší ze všech. Tohle jednoduché motto se...  celý článek

Čtyři roky s covidem. Rozhovor s epidemiologem Rastislavem Maďarem Poučili jsme se?

vydáno 1. prosince 2023  5:25

Čas šíleně letí. Právě dnes jsou tomu čtyři roky, co v Číně odhalili neslavně proslulý virus covid-19. Deník Metro přináší rozhovor s epidemiologem...  celý článek

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek

Je tu prostě příliš mnoho aut. Praha není nakufovací, líčí náměstek primátora Zdeněk Hřib

vydáno 30. listopadu 2023  11:00

Magistrát chystá reformu zón placeného stání. Účinnost nového nastavení systému by měla začít 1. října 2024.  celý článek