metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 0 °C

Středa 29. listopadu 2023. Svátek má Zina

Lobbista Janoušek v Praze havaroval a srazil ženu, měl 2,2 promile

  13:59,  aktualizováno  15:05
Vlivný podnikatel Roman Janoušek dnes před polednem v Praze - Michli havaroval, a poté ještě srazil řidičku nabouraného auta.

Video, jak Janoušek utíká

 • Redakce iDNES.cz má k dispozici záběry z bezpečnostních kamer, které dokládají, že se Janoušek snažil před policejní hlídkou utéct.
 • Policisté ho po několika desítkách metrů dopadli.
 • Redakce záběry na žádost policie nezveřejňuje, protože ještě probíhá vyšetřování celého incidentu.
 • I my jsme proto video stáhli.

Jednapadesátiletou ženu záchranáři převezli s otřesem mozku do motolské nemocnice. Janoušek podle serveru iDnes.cz z místa ujel, policisté ho ale dostihli na Pankráci. Podle iDnes.cz byl opilý a nadýchal 2,2 promile.

Nehoda se podle Novy odehrála kolem 10.30 ve Vyskočilově ulici v Praze 4. Janoušek, který jel v porsche, prý narazil do jiného auta. Z něho podle Novy vystoupila řidička, Janoušek se rozjel, srazil ji a ujel. Janoušek se prý snažil policistům utéct.

Janouškovu opilost mohla způsobit kauza uniklých odposlechů, v nichž podle Mladé fronty DNES přesvědčoval jednoho pražského úředníka, aby přimhouřil oko. Často si volal také s bývalým pražským primátorem Pavlem Bémem.

Kdo je Janoušek

Podnikatel Roman Janoušek

 • Roman Janoušek se narodil 3. července 1968, po gymnáziu pracoval jako číšník.
 • V 90. letech vystudoval práva a v roce 2003 získal na Právnické fakultě UK titul JUDr.
 • Je označován za vášnivého sportovce, na přelomu 80. a 90. let působil jako tenisový trenér v Německu, v posledních letech je často k vidění na golfových hřištích, z nichž také pochází řada jeho veřejně známých fotografií.
 • Janoušek s médii dlouhodobě nekomunikuje.
 • Od první poloviny 90. let podnikal, jádrem jeho aktivit byl palác Blaník na Václavském náměstí, kde se mimo jiné pořádaly protidrogové přednášky pro studenty.
 • Právě zde se Janoušek seznámil s Pavlem Bémem, který byl před vstupem do komunální politiky známým odborníkem na protidrogovou problematiku.
 • V nedávné době byl v orgánech řady společnosti včetně firmy Ora Print, v níž působil jako šéf představenstva předseda Věcí veřejných Radek John.
 • Na ni média upozornila kvůli údajně podezřelým zakázkám od Všeobecné zdravotní pojišťovny nebo Lesů ČR.
 • V současné době ale Janoušek podle obchodního rejstříku není v orgánech žádné společnosti.
 • Patří mu řada nemovitostí, známá je zejména jeho vila v Praze-Podolí.
 • Janoušek byl v médiích označován za jednoho z nejvýznamnějších takzvaných kmotrů s úzkými vztahy zejména na pražské občanské demokraty.
 • Podle exposlance Věcí veřejných Jaroslava Škárky, který dnes stojí před soudem kvůli přijetí úplatku od neformálního šéfa této strany Víta Bárty, ale Janoušek spolu s kontroverzní postavou pražské ODS Tomášek Hrdličkou před třemi lety výrazně finančně podpořil i véčkaře. Představitelé strany to ale popírají

Komentáře

Hlavní zprávy

Poznejte tajemné rostliny. Třeba vousatce hnědavého nebo terčovku hrbolkatou

vydáno 29. listopadu 2023  18:50

Ochránci přírody chystají lichenologický seminář. Ten se v Michelské ulici koná v rámci třídenní vánoční výstavy ovoce.  celý článek

Vládce temnot i První den mého života. Italové míří do pražské Lucerny

vydáno 29. listopadu 2023  15:39

Stejně jako v minulých ročnících festivalu bude část věnována některým velkým mistrům italského umění, jako jsou Borromini, Bernini a Caravaggio.  celý článek

Lyžařská střediska brzy otevřou. Některé skiareály chtějí zkrátit čekací dobu na vlecích

vydáno 29. listopadu 2023  11:26

Lyžařská střediska v Česku a Slovensku se již intenzivně připravují na nadcházející sezonu. Kromě kontroly zasněžovacích systémů či nasazení sněhových děl...  celý článek

Karlův most byl až do roku 1841 jediným mostem v Praze. Tramvaje přes něj jezdily jen tři roky

vydáno 29. listopadu 2023  6:15

Na slavnou památku se před lety vrátily plynové lampy. V současnosti je má na starost nejvyšší muž v oboru. Do ulic metropole vyráží 205 centimetru vysoký...  celý článek