metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 29 °C

Pátek 19. července 2024. Svátek má Čeněk

Janoušek se omluvil sražené ženě, nabídl jí peníze

  15:55
Podnikatel Roman Janoušek, který podle policie v pátek srazil v opilosti ženu, se jí prostřednictvím svého právníka omluvil. Postup policistů, kteří ho bezprostředně po nehodě nechali telefonovat a nevzali ho do vazby, prošetří inspekce.
Podnikatel Roman Janoušek | foto: www.golf.cz

Prošetří i policii

Policejní prezident Petr Lessy

  • Policie již skončila prověrku postupu policistů týkající se páteční nehody podnikatele Romana Janouška.
  • Policejní prezident Petr Lessy řekl, že prověrka odhalila pochybení a "vysoce nestandardní" postup. Kvůli chování policistů se obrátí na Generální inspekci bezpečnostních sborů.
  • Kritici postupu policistů poukazují například na to, že lobbistu neumístili do cely předběžného zadržení. Stíhání začalo až v neděli.

"Janoušek je také připraven nahradit jí škodu a poskytnout i další finanční satisfakci," řekl dnes právní zástupce poškozené jednapadesátileté Vietnamky Josef Lžičař. Policie muže v neděli obvinila z úmyslného těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky.

"Už jsem to tlumočil rodině, že se omlouvá a že ho to hrozně mrzí, že způsobil zranění manželce a matce dvou dětí," řekl Lžičař. Žena, kterou lobbista svým vozem údajně srazil, má v motolské nemocnici policejní ochranu. Její stav by měl být podle advokátových informací stabilizovaný.

Lžičař však upozornil, že kvůli právní kvalifikaci není možné použít takzvané odklony od trestního řízení, mezi které patří například podmíněné zastavení trestního stíhání či narovnání.

V praxi to znamená, že z tohoto obvinění se Janoušek nemůže nijak vykoupit nebo ho nechat zamést pod koberec. Pokud tedy policie nashromáždí dostatek důkazů, případ se měl objevit před soudem.

"My kvitujeme i snahu se vyrovnat a pomoc rodině," podotkl Lžičař.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Kina pod širákem mají zvláštní atmosféru. Víme, kde v metropoli zažít pravou letní pohodičku

vydáno 19. července 2024  5:36

Možností, kde o prázdninách mrknout na film, jsou v Praze desítky. Pár tipů na letní kina má i deník Metro. Náš výběr nabízí klasiky pro velký počet...  celý článek

Mladí nepracují efektivněji, jen v práci nechtějí strávit celý život

vydáno 18. července 2024  19:46

Čtyřdenní pracovní doba se v Evropě stává trendem. Svým zaměstnancům ji nabízejí například firmy na Islandu, v Belgii, Švýcarsku nebo Německu. V Česku se...  celý článek

Zastávky na znamení plošně zavedli před třemi týdny. PIDiatr Vondráček je ale ne vždy stíhá hlásit

vydáno 18. července 2024  14:52

„Pro výstup stiskněte tlačítko.“ Tuhle hlášku slýchávají cestující v pražských autobusech a trolejbusech od konce minulého měsíce častěji, než by možná...  celý článek

Zvířata na Facebooku frčí víc než pervitin. Jaké jsou nejbizarnější zásahy pražských strážníků?

vydáno 18. července 2024  11:00

Připravili jsme přehled nejbizarnějších zásahů strážníků. V létě si máknou i kvůli nepozorným chovatelům. Co byste třeba udělali, kdybyste viděli zalézat...  celý článek