metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 0 °C

Středa 29. listopadu 2023. Svátek má Zina
Podnikatel Roman Janoušek | foto: www.golf.cz

Janoušek se omluvil sražené ženě, nabídl jí peníze

  15:55
Podnikatel Roman Janoušek, který podle policie v pátek srazil v opilosti ženu, se jí prostřednictvím svého právníka omluvil. Postup policistů, kteří ho bezprostředně po nehodě nechali telefonovat a nevzali ho do vazby, prošetří inspekce.

Prošetří i policii

Policejní prezident Petr Lessy

  • Policie již skončila prověrku postupu policistů týkající se páteční nehody podnikatele Romana Janouška.
  • Policejní prezident Petr Lessy řekl, že prověrka odhalila pochybení a "vysoce nestandardní" postup. Kvůli chování policistů se obrátí na Generální inspekci bezpečnostních sborů.
  • Kritici postupu policistů poukazují například na to, že lobbistu neumístili do cely předběžného zadržení. Stíhání začalo až v neděli.

"Janoušek je také připraven nahradit jí škodu a poskytnout i další finanční satisfakci," řekl dnes právní zástupce poškozené jednapadesátileté Vietnamky Josef Lžičař. Policie muže v neděli obvinila z úmyslného těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky.

"Už jsem to tlumočil rodině, že se omlouvá a že ho to hrozně mrzí, že způsobil zranění manželce a matce dvou dětí," řekl Lžičař. Žena, kterou lobbista svým vozem údajně srazil, má v motolské nemocnici policejní ochranu. Její stav by měl být podle advokátových informací stabilizovaný.

Lžičař však upozornil, že kvůli právní kvalifikaci není možné použít takzvané odklony od trestního řízení, mezi které patří například podmíněné zastavení trestního stíhání či narovnání.

V praxi to znamená, že z tohoto obvinění se Janoušek nemůže nijak vykoupit nebo ho nechat zamést pod koberec. Pokud tedy policie nashromáždí dostatek důkazů, případ se měl objevit před soudem.

"My kvitujeme i snahu se vyrovnat a pomoc rodině," podotkl Lžičař.

Komentáře

Hlavní zprávy

Poznejte tajemné rostliny. Třeba vousatce hnědavého nebo terčovku hrbolkatou

vydáno 29. listopadu 2023  18:50

Ochránci přírody chystají lichenologický seminář. Ten se v Michelské ulici koná v rámci třídenní vánoční výstavy ovoce.  celý článek

Vládce temnot i První den mého života. Italové míří do pražské Lucerny

vydáno 29. listopadu 2023  15:39

Stejně jako v minulých ročnících festivalu bude část věnována některým velkým mistrům italského umění, jako jsou Borromini, Bernini a Caravaggio.  celý článek

Lyžařská střediska brzy otevřou. Některé skiareály chtějí zkrátit čekací dobu na vlecích

vydáno 29. listopadu 2023  11:26

Lyžařská střediska v Česku a Slovensku se již intenzivně připravují na nadcházející sezonu. Kromě kontroly zasněžovacích systémů či nasazení sněhových děl...  celý článek

Karlův most byl až do roku 1841 jediným mostem v Praze. Tramvaje přes něj jezdily jen tři roky

vydáno 29. listopadu 2023  6:15

Na slavnou památku se před lety vrátily plynové lampy. V současnosti je má na starost nejvyšší muž v oboru. Do ulic metropole vyráží 205 centimetru vysoký...  celý článek