metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 28 °C

Čtvrtek 18. července 2024. Svátek má Drahomíra

Náměstkův řidič stál na chodníku přímo ve Veletržní ulici

  18:07
Šofér Adama Scheinherra spáchal při čekání dopravní přestupek. Zastupitel tvrdí, že ho nezná.
Magistrátní vůz | foto: FacebookMetro.cz

„Obce nemají převychovávat své občany.“ S tímhle tvrzením přispěchali včera na svém Facebooku členové opoziční politické strany Svobodní. Komentovali tak fotografii zveřejněnou jejich členkou Veronikou Blažkovou. Na ní je zachycen služební vůz náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra, který parkuje na chodníku ve Veletržní ulici.

„Náměstek Scheinherr se vyfotí s kolem u magistrátu a pak jede ve služebním autě za svým předsedou Janem Čižinským, auto parkuje na chodníku, jenž patří chodcům! Skryté papalášství Prahy sobě,“ píše Blažková.

S omluvou a vysvětlením obratem přispěchal na svém profilu sám náměstek. „Možná jste si všimli téhle fotky na internetu. Ti, kdo mne znají, dobře vědí, že to doopravdy není můj styl. V příslušný den magistrátní auto řídil řidič, kterého neznám, a vůbec jsem netušil, že někde zaparkoval takto na prasáka. Já jsem v tomto místě, ve Veletržní ulici, z auta nevystupoval ani do něj nenastupoval,“ reaguje na svém Facebooku Scheinherr.

V Praze 7 měl dle svých slov jednání na Technické správě komunikací, kam přijel tramvají. Pak jsem se ale potřeboval rychle dostat autem na jiné jednání a do vozu jsem nastoupil v ulici U Studánky.

„Je jasné, že řidič při čekání na mne spáchal dopravní přestupek, a budeme to s ním řešit. Hlavně nám ale připomněl, že časy, kdy papaláši takhle běžně parkovali, se už nikdy nesmí vrátit. Využití služebních aut jsme omezili na minimum, z parkoviště před magistrátem jsme udělali příjemné náměstíčko. Všem zaměstnancům magistrátu čtyři roky vysvětlujeme, že papalášské časy jsou pryč. Jak je ale vidět, někteří to stále nepochopili,“ píše dále náměstek primátora Scheinherr.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Před pětatřiceti lety stačilo razítko od obvoďáka. V současnosti jsou někteří pro psychotesty a zbrojní pas

vydáno 17. července 2024  16:00

Když padl v roce 1989 režim, dostali se Češi ke svobodě cestování, projevu, podnikání, ale i ozbrojování. Je to evergreen především ve Spojených státech....  celý článek

„Učit peníze“ by měla škola. Rodiče přenášejí odpovědnost za finanční gramotnost na erár

vydáno 17. července 2024  6:19

Na finanční neznalosti vydělávají podvodníci. Když vás zavalí ciframi, procenty, úrokovými sazbami a opentlí to růžovou budoucností, často uspějou.  celý článek

Když ještě na trhu řehtali koně. Jak to vypadalo na Václaváku v polovině 19. století

vydáno 17. července 2024  15:43

Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty. Neznámé a méně známé pohledy na město od starých mistrů.  celý článek

Ostravské léto s hudbou. Posílená doprava, zákaz psů i seznamovací apka

vydáno 17. července 2024  14:35

Před cestou do Ostravy nezapomeňte, že s klasikou neuspějete. Colours budou přijímat pouze platební karty.  celý článek