metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 2 °C

Čtvrtek 30. listopadu 2023. Svátek má Ondřej

Další 1 fotografie v galerii
Legendární ulice U Seřadiště se proměňuje ve více etapách. V jedné části práce právě probíhají. | foto: Metro.cz

Největší díry už jsou minulostí, ulice se opravuje

  5:54
Ulicí U Seřadiště brzy půjde projet bez strachu o tlumiče. Oprava vozovky je ale pouze provizorní.

Poměrně krátká vršovická ulice U Seřadiště je nejen mezi pražskými řidiči legendou. Její rozbombardovaný povrch plný děr a výtluků, kudy šlo v posledních měsících projet jen s terénním vozem, je totiž trojnásobným držitelem nelichotivého ocenění „Nejhorší díra republiky“ v anketě Výmoly.cz.

Deník Metro před pár dny informoval, pomyslnou zlatou medaili o nejhorší komunikaci ulici desáté městské části vyfoukla rozbitá cesta v obci Lhota Rapotina na Blanensku. Důvod je prostý.

Odřené podvozky a nadávky řidičů jsou totiž U Seřadiště již několik dní minulostí. Ulici si vzala do parády Technická správa komunikací (TSK). „Řidiči se v šest set metrů dlouhé ulici dočkají do konce listopadu zcela nového povrchu. V průběhu minulého roku se podařilo učinit dohodu o narovnání majetkoprávních vztahů pozemků, jejichž vypořádání blokovalo opravu více než deset let,“ říká pro deník Metro mluvčí TSK Barbora Lišková.

Ačkoliv se jedná o jednu z vedlejších pražských ulic, pro mnohé řidiče je U Seřadiště významná spojnice využívaná při cestách mezi Michlí a Vršovicemi. Její oprava je ale pouze provizorní a její povrch má životnost pouhé tři roky. Podle ředitele TSK Petra Smolky ale není důvodem šetření nebo dokonce laxnost pracovníků. V ulici je totiž ještě potřeba opravit vodovodní řad, kanalizaci a dát do pořádku poduliční sítě. Uvažuje se také o opravě blízkého železničního mostu.
„Správce sítí ovšem svoji část opravy naplánoval až na rok 2020, proto jsme se rozhodli samotný povrch opravit provizorně v celém rozsahu sami už nyní,“ vysvětluje Smolka. Podle autora projektu Výmoly.cz Petra Čaníka, který anketu před sedmi lety založil, ulice U Seřadiště jeho tým provázela od samého počátku. „I proto jsme rádi, že se podařilo narovnat vztahy, které její opravě bránily, a řidiči se tak v téhle nejhorší ulici v celé republice dočkají kvalitního povrchu. Jde sice o provizorní opravu před celkovou rekonstrukcí, ale pro mne jde o neuvěřitelný pokrok,“ míní Čaník.

Za to, že anketu o nejhorší silnici vozovka U Seřadiště nyní nevyhrála, mohou podle Čaníka hlavně média, na blížící se opravy v Praze 10 upozorňovala. Aktuálního ročníku ankety o nejhorší díru v republice se navíc mohly zúčastnit pouze ty silniční úseky nebo ulice, které byly v daném roce přidány na portál, nebo u nich byl aktualizován stav poškození. „V letošním roce nedošlo u ulice Seřadiště ani k jedné z těchto skutečností,“ doplňuje Čaník.

Komentáře

Hlavní zprávy

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek

Je tu prostě příliš mnoho aut. Praha není nakufovací, líčí náměstek primátora Zdeněk Hřib

vydáno 30. listopadu 2023  11:00

Magistrát chystá reformu zón placeného stání. Účinnost nového nastavení systému by měla začít 1. října 2024.  celý článek

Otužilci slaví 100 let plavání ve Vltavě. Výročí připomene kniha plná reportáží a rozhovorů

vydáno 30. listopadu 2023  7:00

Pro chladivé kratochvíle nadchl Pražany skoro šedesátiletý klenotník. Na jeho počest se pravidelně koná vánoční závod plavců u Národního divadla.   celý článek

Komerční sdělení

Klimatizace na rostoucí teploty nestačí. Využívejte pasivní chlazení

vydáno 30. listopadu 2023

Rok 2023 se s velkou pravděpodobností stane celosvětově nejteplejším rokem v historii měření. V Česku jsme podle ČHMÚ do poloviny září zaznamenali 14,5...  celý článek