metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 27 °C

Čtvrtek 18. července 2024. Svátek má Drahomíra

Oprava mostu v Hostivaři uzavře v noci o víkendu Průmyslovou ulici

  13:47
Už po třetí si musí dát pozor motoristé, kteří jezdí hlavně v noci, na uzavírku Průmyslové ulice. Montéři budou zesilovat železniční mostní konstrukci na trati u hostivařského nádraží. Další uzavírka ve stejném místě by měla následovat v březnu a květnu.
Nádraží Praha-Hostivař | foto: ŠJů - Wikimedia Commons

Podjezd pod železničním mostem v Průmyslové ulici v Hostivaři bude neprůjezdný v noci ze soboty na neděli a znovu z neděle na pondělí. O uzavírce na webu informovala městská část Praha 15. Kvůli opravě mostu bude frekventovaná Průmyslová ulice uzavřená už potřetí.

Objízdná trasa je vedena ulicemi Hornoměcholupskou, K Měcholupům, Kutnohorskou a Černokosteleckou zpět na Průmyslovou. „Linky autobusů, provozované v tomto úseku, zůstávají beze změn ve stávajících provozních parametrech a jízdních řádech,“ uvedla městská část.

Podjezd bude uzavřen v sobotu od 23 do nedělních 6 hodin a znovu v neděli od 21 do pondělní 4. hodiny. První část mostu byla zvednuta letos v září a kvůli omezení dopravy se v Hostivaři tvořily dlouhé kolony, ucpané byly přilehlé ulice a zpožďovala se městská hromadná doprava. Další několikadenní uzavírky kvůli opravě mostu jsou plánovány ještě na březen a květen.

Oprava železničního mostu je součástí rekonstrukce železniční stanice Praha-Hostivař a jejího okolí. Celý most bude opraven a jeho konstrukce bude zesílena.

V neděli bude omezen také provoz tramvají v centru Prahy. Linky 3, 5, 14, 24 a 26 nebudou jezdit ulicemi Havlíčkova a Dlážděná, mimo provoz bude zastávka Masarykovo nádraží. Dopravní podnik vypraví náhradní autobusovou linku.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Zastávky na znamení plošně zavedli před třemi týdny. PIDiatr Vondráček je ale ne vždy stíhá hlásit

vydáno 18. července 2024  14:52

„Pro výstup stiskněte tlačítko.“ Tuhle hlášku slýchávají cestující v pražských autobusech a trolejbusech od konce minulého měsíce častěji, než by možná...  celý článek

Zvířata na Facebooku frčí víc než pervitin. Jaké jsou nejbizarnější zásahy pražských strážníků?

vydáno 18. července 2024  11:00

Připravili jsme přehled nejbizarnějších zásahů strážníků. V létě si máknou i kvůli nepozorným chovatelům. Co byste třeba udělali, kdybyste viděli zalézat...  celý článek

Jsme opravdu doslova přesně to, co jíme, říká vědecká specialistka Kotásková

vydáno 18. července 2024  7:00

Dlouhodobé trápení se špatnou náladou a pocit nekomfortu může spočívat v trávicím traktu. Mnohdy návštěva odborníka nemusí být řešením. Málokdo si...  celý článek

Když ještě na trhu řehtali koně. Jak to vypadalo na Václaváku v polovině 19. století

vydáno 17. července 2024  15:43

Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty. Neznámé a méně známé pohledy na město od starých mistrů.  celý článek