metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 1 °C

Čtvrtek 7. prosince 2023. Svátek má Ambrož, Benjamin
Čarodějnice na Ladronce. | foto: Praha 6

Pálení čarodějnic si užijete v parcích i na bobové dráze

  8:00
Poslední dubnový den můžete vyrazit za zábavou. Děti čekají soutěže, špekáčky, dospělé zase koncerty. Akce pořádají kulturní centra městských částí, zavítat ale můžete třeba i na bobovou dráhu nebo do Žlutých lázní.

Pálení čarodějnic si Pražané oblíbili, a tak můžete ve středu 30. dubna vyrazit na akci prakticky v každé městské části. K těm největším a nejznámějším patří například Čarodějnice na Ladronce, kde je program naplánován od 14 do 22 hodin. Tento slet čarodějnic patří podle jeho organizátorům k nějvětším oslavám filipojakubské noci u nás.

Za vstup se většinou neplatí

Příchozí se mohou těšit na různé soutěže, jako třeba Čarodějnice na kolečkách, soutěž o nejhezčí vyrobenou čarodějnici, soutěže pro nejmenší, ti zručnější si mohou něco vyrobit v čarodějnických dílnách. Chybět nebude ani opékání špěkáčků, ohňostroj, koncerty kapel, divadlo a tanec. Vstup na akci je zdarma.

Stejný začátek má i akce ve Žlutých lázních, která zahájí sezonu areálu. Zde se můžete těšit na čarodějnickou interaktivní show pro děti a rodiče v podání Divadla Mazec (od 14 do 21 hodin), tematické soutěže, malování na obličej či čarodějnickou výtvarnou dílničku. Hudební program odstartuje v 15 hodin. Také zde vstupné platit nemusíte.

Kam vyrazit na čarodějnické akce

Ať už v převleku nebo jen jako diváci se můžete ve středu vydat na čarodějnické akce do různých parků, k Vltavě nebo ke kulturním centrům některých městských částí.

  • Čarodějnice ve Šlechtovce s Kouzelnou fazolkou je název akce, která se koná ve Stromovce. Akce je plánována od 17 do 22 hodin. Děti se mohou zúčastnit různých soutěží, třeba i v jízdě na koloběžce, čeká je i lanová dráha nebo skákací hrad. Dospělí si pak mohou od 19 hodin poslechnout koncert Rolling Stones Revival Prague.
  • Bobová dráha Prosek: Začátek čarodějnického rejdění je ve 14 hodin, oheň bude zapálen v 19 hodin. Na programu je let zručnosti čarodějnic na koštěti, budeme vyrábět čarodějnické amulety či zkoušet hbitost jazyka čarodějů a čarodějnic.
  • Chodovská tvrz:  Začátek od 16 hodin. Večer rozproudí rytmické bubny Václava Kořínka, rozpálí ohnivá show a a těšit se můžete i na grilované prasátko.
  • Čarodějnice – Akce ve dvoře: Pokud bydlíte v Modřanech, můžete vyrazit do Kulturního centra Pertoldova. Připraveny tam jsou výtvarně-prožitkové dílny pro děti všech věkových kategorií, rej čarodějnic, výstavka čarodějnických rekvizit, úprava účesu a make-upu  podle poslední čarodějnické módy. Víření bubnů, dynamická hudba, Věštění z křišťálové koule a spousta dalšího.

Komentáře

Hlavní zprávy

Frajeři ze Slovenska učí radnice „kecat“ s místními. Pomůže i asistent Charlie

vydáno 7. prosince 2023  10:00

Po úspěšných českých projektech typu Avast či Rohlík se podobně perspektivní startup objevil i u sousedů. Aplikace má být k dispozici uživatelům...  celý článek

První ročník Eco Rally Praha byl náročný, ale vydařený

vydáno 7. prosince 2023  7:56

S rozvojem elektromobility, růstem počtu elektrických aut a rozšiřující se dobíjecí infrastrukturou se objevují i podpůrné sportovní a závodní aktivity....  celý článek

Létající gladiátoři se vrátí do Prahy. Tentokrát už bez jezdce Petra Kuchaře

vydáno 7. prosince 2023  7:00

V sobotu se v pražské O2 areně představí motokrosové hvězdy během show plné ohňů, nebezpečných triků a dechberoucích skoků. Nejstarší freestyle...  celý článek

Komerční sdělení

Minipůjčka nabídne rychlou odpověď na finanční výdaje

vydáno 7. prosince 2023

Máte před sebou výzvu, na kterou by bylo nejlepší odpovědět ještě dnes? Výdajové položky v rodinném rozpočtu se někdy nedají naplánovat. Přijdou, když se...  celý článek