metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 33 °C

Neděle 21. července 2024. Svátek má Vítězslav

Ladronka, Žluté lázně i areál Pražačka. Nejen tam budou řádit čarodějnice

  10:26
Tradiční čarodějnická akce na Ladronce v Praze 6 je považována za největší čarodějnice v metropoli. Loni dokonce padl návštěvnický rekord. Dorazilo osmnáct tisíc lidí. Velká účast se čeká také letos a akce, která se i tentokrát koná 30. dubna, opět slibuje bohatý program téměř. Na čarodějnické reje můžete narazit téměř po celé Praze.

Další 2 fotografie v galerii
Pálení čarodějnic, ilustrační foto | foto: Pavel TůmaMetro.cz

Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na slavnostní upálení čarodějnice, na malé ohníčky, kde se budou opékat špekáčky, ale také na divadelní i hudební představení. Děti potěší vystoupení skupiny Pískomil se vrací nebo divadelní představení Lakomá Barka Divadla Kaká.

Večer zahraje skupina Děda Mládek Illegal Band, která bude bavit děti i dospělé. Celý den pak zakončí originální vystoupení souboru Amanitas, který spojuje fire show, žonglování, fyzické divadlo, akrobacii, pantomimu, scénický tanec a manipulaci s objekty, to vše s expresivním líčením a maskami.

Na Ladronce se letos opět bude i soutěžit. Sportovní nadšenci v kostýmech budou moct závodit v soutěži Čarodějnice na kolečkách a pro tvořivé návštěvníky je připravena hra Na koštěti kolem světa, která děti i dospělé zabaví v uměleckých dílnách. Samozřejmostí je i volba nejkrásnějších čarodějů a čarodějnic.

Kouzla a divy čekají v sobotu 30. dubna také na návštěvníky Žlutých lázní v Praze 4. Tradiční akce s opékáním buřtů začne od 14 hodin odpoledním programem pro děti. Ty se mohou těšit na čarodějnickou show i tematické výtvarné dílničky. Na nejmenší návštěvníky čekají spousty soutěží, malování na obličej, nebo živý koncert Blue Gigi v dětském koutku.

Čarodějnická slůj

„Dominantou scény bude čarodějnická sluj z klacků, rákosu a látek, kde bydlí čarodějnice Holina. Ta bude všechny malé kouzelníky učit svému umění. Chybět nebudou plápolající ohně, hadi, pavouci, myši a netopýři,“ uvedla Libuše Klinková, manažerka dětských programů Žlutých lázní.

Na děti čeká v Praze 4 také čarodějnický kuchařský koutek, škola jízdy na koštěti, divadelní soutěž Kouzelná pilule nebo například proskakování ohnivou obručí. Zábavu ve Žlutých lázních však najdou také dospělí. Hlavním bodem podvečerního programu je koncert country zpěvačky Věry Martinové s kapelou, který začne v 18.30 hodin na velkém pódiu umístěném na travnaté pláži.

Následně ji vystřídají reggae hudebníci Cocoman a Dr. Kary s Wildou Pandou. Za mixážním pultem roztančí návštěvníky DJ Poeta. Afterparty uzavře čarodějnický večer v Tančírně.

Čarodějnické soutěže čekají v sobotu také návštěvníky areálu Pražačka v Praze 3. Pro děti je mimo jiné nachystaná tajuplná čarodějná stezka. Malé diváky také pobaví svým vystoupením Majda z Kouzelné školky nebo kapela Kosa Vostrá. Pro dospělé je pak nachystáno vystoupení kapely The Beatles Revival. Akce bude zakončená fire show.

Zajímavý program pro děti je připraven také na bobové dráze na Proseku. V sobotu od 15 hodin se tu konají kreativní i sportovní hry s tematikou čarodějnic a pro nejmenší jsou připraveny čarodějnické omalovánky. Za splněné úkoly v soutěžích jsou pro všechny zúčastněné děti připraveny buřty k opékání na ohni zdarma.

Poněkud více hudební čarodějnická akce čeká na návštěvníky parku Na Pankráci v Praze 4. Café Na půl cesty tu však chystá také divadlo a dílničky pro děti.

Čarodějnické radovánky se chystají také v Beachklubu Ládví v Praze 8. Pro každou čarodějnici a čaroděje je připraven špekáček zdarma. Kromě opékání buřtů se návštěvníci mohou těšit na obří trampolínu, dětské hřiště, lukostřelbu, trénink plážového volejbalu a také vyhlášení nejlepších masek. Plážové pálení čarodějnic se koná už v pátek 29. dubna.

Čarodějnický program v metropoli

Soutěže pro děti, muzika a opékání špekáčků. Vybere si každý.

Praha 1: Malostranské čarodějnice a jejich pálení na Kampě – od 14 do 22 hodin. Košťata, kocoury a netopýry s sebou. Lampionový průvod z Malostranského náměstí vychází v­ 19.15. Čarodějnický slet se pak ohřeje od 20 hodin u připravené vatry.

Praha 3: Žižkovský slet čarodějnic v parku Pražačka – od 14 do 21.30. Malé diváky přijde pobavit svým vystoupením Majda z­ Kouzelné školky. Na závěr proběhne velká fire show.

Praha 4: Čarodějnice v country stylu ve Žlutých lázních – začátek je ve 14 hodin, končí se v­ 19 hodin. Celou rodinu čeká začarovaný park či třímetrová vatra, která se rozhoří na závěr.

Praha 5: Pálení čarodějnic na Malvazinkách v parku Na Pláni – od 16 do 21 hodin. Buřty si tu opečete i s místostarostou Prahy 5 Lukášem Budínem. Čarodějnice na čtyřce pořádá také Café na půl cesty, a to v ­parku Na Pankráci. Zdejší program startuje ve 14 hodin. Návštěvníci se mohou těšit například na multikulturní partičku Allstar Refjúdží Band. Tato kapela je sdružením umělců a hudebníků z Číny, Kurdistánu, Arménie, Švýcarska, Francie, USA a Česka.

Praha 6: Pálení čarodějnic na louce U Žežulky, naproti domu V Šáreckém údolí 66 – start je v ­17 hodin. Navštívit můžete také již jedenáctý ročník Čarodějnic na Ladronce. Program největšího pražského pálení čarodějnic začíná už ve 12 hodin. Letošní novinkou na Ladronce je Piknik Food Festival.

Praha 7: Čarodějnice ve Šlechtovce s Kouzelnou fazolkou, Královská obora, Stromovka­– od 15 hodin. Děti tu čeká čarodějnický kvíz, hod ropuchou či zaručeně opravdový kostlivec. Vše zakončí upálení vrchní čarodějky.

Praha 8: Beachclub Ládví – kdo by si rád čarodějnické veselí užil už o den dřív, program pro malé i velké tu startuje už v pátek ve 13 hodin.

Praha 9: Sněm čarodějného stavu v parku Václavka – začátek programu v 16 hodin. Pálení čarodějnic proběhne také na bobové dráze na Proseku. Program pro děti začíná v 15 hodin. Pro dospělé je připraveno mnoho lahůdek.

Praha 10: Čarodějnický rej v­nákupním centru Eden proběhne od 12 do 18 hodin. Návštěvníky čeká malování na obličej, fotostěna, soutěž o nej kostým i vystoupení kapely Natural. Pálit se bude i od 16 hodin ve Štěrboholech.

Praha 11: Čarodějnice u Chodovské tvrze – program začíná v­ 16 hodin. Dospělí si užijí ohnivou show, skupinové bubnování či pečené delikatesy, děti si mohou zahrát třeba pohádkovou hru na košťatech Famfrpál.

Praha 12: Pálení čarodějnic, areál letiště Točná, začíná v 18 hodin. Oslavy bude provázet živá hudba a samozřejmě opékání špekáčků. Slet čarodějů můžete také navštívit mezi ulicí Nikoly Vapcarova a Mateřskou školou Zvoneček od 14 ­hodin.

Praha 13: Pálení čarodějnic u­ Spolkového domu, K Vidouli 727 – program začíná v 17 hodin. Čarodějnice najdete na třináctce také na hrázi rybníka, Třebonice od 19 hodin a v Centrálním parku před MŠ v Bronzové ulici od 16 hodin.

Praha 14: Čarodějnice na Hutích, minigolf na Hutích – od 16 hodin.

Praha 15: Hostivař a Horní Měcholupy: rej a pálení čarodějnic, hřiště SK Horní Měcholupy, od 16 do 20 hodin.

Praha 16: Pálení čarodějnic v­Beach volejbalu Radotín – od 18 hodin tu budou slavit netradičně – hrou.

Praha 17: Pálení čarodějnic před budovou radnice Řepy, akce začíná v 16 hodin. Pálení proběhne také v Kulturáčku, Kulturní centrum Průhon na Bílé Hoře, a to od 17 hodin.

Praha 18: Čarodějnice v Letňanech, plocha u OC Letňany,ulice Tupolevova – od 14 do 23 hodin.

Praha 19: Kbely: Čarodějnice v­parku, Centrální Park Kbely – od 13 hodin.

Praha 20: Horní Počernice: 27. ročník hornopočernických čarodějnic, Chvalská tvrz – od 14 do 22 hodin.

Praha 21: Újezd nad Lesy, Běchovice, Klánovice, Koloděje: Čarodějnice 2016, Čentická ulice – od 13 do 23.30 hodin.

Praha 22: Uhříněves, Pitkovice, Hájek: Pálení čarodějnic, areál fotbalového hřiště SK Čechie Uhříněves – od 18 hodin.

Autor: Marek Hýř Metro.cz

Hlavní zprávy

GALERIE: Až se vydáte na výlet podél Bílé Opavy, neudělejte tu samou chybu jako my

vydáno 21. července 2024  15:26

Horké dny jde strávit u vody nebo v horách. Pokud máte chuť na druhou variantu, máme pro vás tip. Naučná stezka Bílá Opava je sice náročná, v létě je ale...  celý článek

Mosty pro Prahu jezdívají po Vltavě. Už dřív takhle přijel ten železniční na Výtoň

vydáno 21. července 2024  11:41,  aktualizováno  11:59

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Řadová garáž? Před pěti lety za 150 tisíc, teď dokonce za půl milionu

vydáno 21. července 2024  5:04

Když Československo zasáhla vlna automobilismu, vzrostl zájem o garáže. Ulice se začaly plnit auty, najednou nebylo kde parkovat a také při permanentním...  celý článek

RECENZE: V hlavě 2 je nejúspěšnějším filmem roku. Baví, je to ale klasická dvojka

vydáno 20. července 2024  16:58

Ještě ani neběžel v některých zemích a už bylo jasné, že jde o nejvýnosnější dílo značky Pixar. Animák V hlavě 2 je první a dosud jedinou letošní...  celý článek