metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 18 °C

Středa 4. října 2023. Svátek má František

Ples v Opeře otevírá další ročník, tentokrát ve stylu britské monarchie

  12:50
Začátkem února příštího roku bude Praha hostit tradiční Ples v Opeře. Zatímco ten letošní byl inspirován noblesou a elegancí Francie, nadcházející ročník bude odkazovat k Velké Británii, k monarchii, jakožto symbolu aristokratické společnosti - od cateringu, přes designové pojetí až k uměleckému programu, oznámila ředitelka této akce Zuzana Vinzens.

„Když se řekne britská monarchie, vybaví se většině lidí královna. I pro nás při přípravách Plesu v Opeře 2016 stojí v centru veškerého zájmu a dění žena. Protože na našem plese může být královnou každá - ať už v očích zamilovaného muže, nebo díky kouzlu plesové noci a noblesnímu oblečení,“ uvedla.

Nedílnou součástí plesové noci plné noblesy bude i napřesrok charitativní dražba, díky jejímuž výtěžku Ples v Opeře podporuje už šestým rokem vybrané projekty - letos rekordním výtěžkem téměř 2,5 milionu korun.

„Vzhledem k tématu přijala záštitu nad galavečerem Ples v Opeře 2016 britská velvyslankyně v Praze Jan Thompsonová a patronát převzala Britská obchodní komora,“ dodala ředitelka.

Předprodej vstupenek na Ples v Opeře 2016, který se uskuteční tradičně v budově Státní opery Národního divadla, už byl zahájen. Jsou v několika cenových kategoriích od 3500 do 15 000 korun. Ty nejdražší jsou spojeny se servírovaným degustačním menu, all-inclusiv nápoji či vlastní hosteskou u VIP stolů. Lze je zakoupit online na www.plesvopere.cz. Hosté se mohou těšit na jejich zajímavé designové zpracování vstupenek; každá z nich prý bude originálem, unikátem. K dispozici jsou v tisícovce variant.

Hlavními hosty letošního Plesu v Opeře byli primabalerína Julija Machalinová a pilot Formule 1 Mika Häkkinen. Tématem plesu konaného ve francouzském duchu bylo umění žít (Savoir Vivre). Tomu odpovídala volba občerstvení i hudba Camilla Saint-Saënse a Jeana-Baptista Lullyho.

Komentáře

Hlavní zprávy

Letiště. Více parkovacích míst, rychlejší odbavení, z centra bez přestupů. Přijedou i archeologové

vydáno 4. října 2023  15:44

Přísahat čestné skautské ministři dopravy a financí ještě nechtějí, ale v roce 2030 bychom se mohli projet vlakem na Letiště Václava Havla.  celý článek

Protiatomový kryt jako záchranný člun i místo k zamyšlení. Vydejte se do Bezovky

vydáno 4. října 2023  12:29

Stojím pod žižkovskou Parukářkou a vidím před sebou vrata, ozdobená výtvorem pražských sprejerů a připomínající vstup do garáže. Místo toho by se však...  celý článek

Lahodná smetánka na kolejích. Nesmrtelný Orient Expres dnes slaví 140 let

vydáno 4. října 2023  11:59

Premiérové železniční spojení napříč Evropou, hotelový nadstandard zahrnující přepychovou lůžkovou úpravu a špičková kuchyně připravovaná kuchařskými...  celý článek

Taxi v Praze už nikdy nesmí být jako dřív, říkají manažeři značky SVEZ.SE

vydáno 4. října 2023  11:49

Kornel Altman a Jakub Paroulek. Dva dlouholetí kamarádi. Bývali úspěšní reprezentanti ve veslování, kteří šli do rizika a rozhodli se, že úplně od podlahy...  celý článek