metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Sobota 20. července 2024. Svátek má Ilja

Noc za sto tisíc. Prezidentská apartmá za to splní i roztodivná přání

  8:43
Výhled na Karlův most nebo Pražský hrad je v prezidentských apartmánech skoro samozřejmostí. Metropole má řadu luxusních pětihvězdičkových hotelů. Deník Metro si nechal doporučit od Václava Stárka, prezidenta Asociace hotelů a restaurací, které jsou v Praze ty nejlepší a do všech nahlédl.
Před recepcí v hotelu Four Seasons.

Před recepcí v hotelu Four Seasons. | foto: Lucie Poštolková, Metro.cz

První, co doslova praští do nosu, je příjemný hotelový parfém, který má každý luxusní hotel svůj vlastní. Od recepce s opulentními květinami míříme do těch nejdražších pokojů.

„Hosté si u nás v rámci prezidentského apartmá mohou pronajmout celou barokní vilku se soukromým barem a s výhledem na Hrad, který mohou pozorovat dalekohledem,“ popisuje Martina Vávrová z Four Seasons Hotel Prague s vůbec nejdražším prezidentským apartmá, kde cena začíná na částce 125 tisíc korun za noc.

Mezi nejslavnější hosty, kteří zdejší luxusní apartmá využívali, patřili Madonna, Sean Connery, Robbie Williams, Jean-Paul Gaultier či Bruce Willis. Hosté si v hotelu pochvalují zvláště lokaci historické budovy.

Nejbláznivější žádosti

VIP klienti jsou zvyklí žít na vysoké noze a občas mají zkreslený pohled na Prahu.

 • Chtěli pokoj s výhledem na moře. (Radisson Blu Alcron Hotel Praha)
 • Klienti žádali soukromou jízdu tramvají po Praze, ve které by se podával svařák. (Prague Marriott Hotel)
 • Ve 23 hodin se klient dožadoval pingpongového stolu a po pár hrách chtěl ještě detektor lži. (Mandarin Oriental Prague)
 • Host se nepřizpůsoboval časovému pásmu, a tak jsme ve dvě hodiny v noci vypravili cykloprojížďku. (Four Seasons Hotel Prague)
 • Hledali jsme štěně. Mexičanka chtěla pražského krysaříka. Nejsložitější bylo papírování. (Four Seasons Hotel Prague)
 • Klient chtěl soukromé taxi z Prahy do Ženevy s průvodcem, který by s ním prošel za tři dny různá města na trase. Se vším všudy i s ubytováním se chtěl vejít do 15 tisíc korun. (Hotel Hilton Prague)

Podobně si mohou hosté pronajmout celý barokní Dům Věže v hotelu Mandarin Oriental, kde spali například dalajláma, Madonna, která si do věže přála umístit klavír, Paulo Coelho, Kylie Minogue či Jennifer Lopezová. Gwen Stefani tu dokonce natáčela část videoklipu k songu Early Winter.

Díky vysokým stropům jsou v prvním poschodí okna poměrně vysoko, a tak má člověk pocit soukromí, protože na něj nikdo nevidí. Terasa je naprosto dokonalá pro soukromé party.

„Máme i stále se vracejícího klienta, který u nás má i osobní vinný sklep a také mu připravujeme knihovnu,“ říká Václav Jančařík, concierge z hotelu Mandarin Oriental.

Prezidentské apartmá s výhledem na Malou Stranu a Pražský hrad stojí od 59 400 korun za noc.

Každý detail musí schválit designérka

V Radisson Blu Alcron Hotelu Praha se v nejvyšším patře hosté ocitnou v komornějším prostředí s výhledem na Hrad. A pokud potřebují mít větší pocit bezpečí a soukromí, mohou si nechat rozšířit apartmán o další dva přilehlé pokoje, třeba pro bodyguardy, soukromé kuchaře a ochutnávače.

V salonku si můžou klienti zahrát královskou hru na šachovnici s podpisem šachového mága Garriho Kasparova. Nocoval tu Bill Clinton, Snoop Dogg, Cher, Mike Oldfield a mnoho dalších.

Pokoj je ve stylu art deco. Na každý detail dohlíží designérka Maria Vafiadis žijící v Londýně. „A pokud chceme vyměnit jen malý obrázek na stěně, je potřeba se s ní poradit,“ přibližuje Ondřej Kunc z hotelu Radisson Blu Alcron.

Bonusem hotelu je michelinská restaurace Alcron, která už pětkrát obhájila svou hvězdičku. A také oceňovaný Be Bob Lobby bar. Ceny za pokoj začínají na 20 tisících korunách za noc.

I tady hosté přicházejí s veselými nápady.“Měli jsme klienta, který sháněl poradkyni pro nákupy v pražských starožitnictvích, ale dal si podmínku, že musí být mladá. Prý, aby mohla lépe smlouvat,“ vzpomíná Věra Chocholová, concierge z hotelu Radisson Blu Alcron.

Další atypické přání bylo údajného fotografa, který si chtěl vyfotit primabalerinu Národního divadla.

Hotel uzavře i celé patro

Teplé tóny červené a žluté barvy panují v prezidentském apartmá v Prague Marriott Hotelu. Interiér doplňuje české sklo. Je dokonce i na závěsech, na hodinách, obrazech na stěně, ale i jako lustry. Nejvíc vyniká v mramorové koupelně se zlatými prvky.

Kdy se v hotelech nejvíc zapotili?

Nejčastěji se o volný čas hotelových hostů stará osoba, které se říká „concierge“. V luxusních hotelech zajišťuje vstupy třeba na vyprodaný koncert filharmonie nebo rezervace v oblíbených restauracích.

 • Asiat žádal o ruku s tisícovkou růží a tisíci hořících svíček na lodičce na Vltavě, kde si objednal také ohňostroj a nechal o čtvrt hodiny déle osvícený Pražský hrad. Bohužel odpověď partnerky i přes veškerou parádu byla ne. (Four Seasons Hotel Prague)
 • Hosté chtěli telefonní číslo na Sagvana Tofiho, se kterým před dvaceti lety pařili. (Mandarin Oriental Prague)
 • Netradiční byla žádost o ruku před publikem, kterou klient vyžadoval kvůli náboženské tradici. Poté, co žena řekla ano, se roztáhla opona, za kterou bylo připraveno třicet zaměstnanců a tleskali. (Mandarin Oriental Prague)
 • Hotelový host se v létě ptal, jestli by si mohl v Česku někde zalyžovat. (Radisson Blu Alcron Hotel Prague)
 • Klientce se líbily kočičí hlavy na silnici před hotelem. Zjišťovali jsme pro ni, kde by si je mohla koupit. (Mandarin Oriental Prague)
 • Zajišťovali jsme helikoptéru z Prahy do Karlových Varů. (Radisson Blu Alcron Hotel Praha)
 • Večer si host objednal 300 rudých růží už na druhý den dopoledne. (Radisson Blu Alcron Hotel Praha)
 • Klienti si objednali let helikoptérou do Vídně hned na druhý den, aby se dostali na fotbalový zápas. (Mandarin Oriental Prague)
 • Pro hosty zajišťovali soukromý tryskáč do Estonska. (Hotel Hilton Prague)

Podobně jako v ostatních hotelech se i tady snaží hosty mile překvapovat a splnit jim každé přání.

„Jeden z hostů se chtěl proletět v tryskáči nad Prahou,“ popisuje nevšední přání Petra Vorlíčková z hotelu Marriott.

Pokud si všimnou, že je host nachlazený, připravují papírové kapesníčky navíc, nebo doplní dvojitou dávku oblíbené kávy, která mizí v kuchyňce rychleji než ostatní. Mezi neobvyklá přání patří tradičně o Vánocích nazdobené stromečky s cukrovím.

K prezidentskému apartmá je možné si nechat uzavřít celé patro. Host má také možnost využívat celodenní občerstvení v Executive Lounge. Cena zdejšího prezidentského apartmá začíná na 40 tisících korunách za noc.

Hosté hledali i Heyidrichovu třídu

Klienti prezidentského apartmá v hotelu Hilton Prague mají hezký výhled z osmého patra na Vítkov, Žižkov, Vyšehrad i na Národní muzeum. Jeho cena začíná podle sezony na 26 tisících korunách za noc. Mají také přístup do Executive Lounge - klubové místnosti s občerstvením pro VIP hosty, kde nonstop servírují široký snídaňový bufet, ale i snacky.

„Často pro klienty hledáme hroby jejich příbuzných. Naposledy jsme pro Američanku s českými kořeny hledali v Praze Heyidrichovu třídu. Název ulice si pamatovala z doby než emigrovala,“ říká Radovan Voch concierge z hotelu Hilton Prague.

Dokonce hledali vzdálené přátele i příbuzné, kterým zprostředkovali i první setkání, které trochu připomínalo televizní pořad Pošta pro tebe.

„Když se zaměstnancům povede nějak předčit očekávání hosta, dostávají ocenění Hilton Moments,“ dodává Markéta Šebková z hotelu Hilton Prague.

Mezi nejslavnější hosty patřil Barack Obama, George W. Bush, Sean Connery, monacký kníže, ale i čínský prezident.

Autor: Lucie Poštolková Metro.cz

Hlavní zprávy

V hlavě 2 je nejúspěšnějším filmem roku. Baví, je to ale klasická dvojka

vydáno 20. července 2024  16:58

Ještě ani neběžel v některých zemích a už bylo jasné, že jde o nejvýnosnější dílo značky Pixar. Animák V hlavě 2 je první a dosud jedinou letošní...  celý článek

Stověžaté středověké město se konečně nadechlo a rozepjalo svá křídla

vydáno 20. července 2024  5:40

Před 150 lety, 20. července 1874, začalo bourání hradeb, které chránily Prahu před útoky a ostřelováním. Začalo se ve čtyři hodiny ráno na procitající...  celý článek

Odpočinková úchylárna a infantilní nuda. S dvojicí nových animáků pro dospělé neztrácejte čas

Strážce streamu
vydáno 19. července 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Opět tu máme po dlouhé době seriálový tuplák. Dva animované seriály pro dospělé - Buchty a klobásy: Ráj potravin a Výbušná koťátka - si totiž před pár dny...  celý článek

Kina pod širákem mají zvláštní atmosféru. Víme, kde v metropoli zažít pravou letní pohodičku

vydáno 19. července 2024  5:36

Možností, kde o prázdninách mrknout na film, jsou v Praze desítky. Pár tipů na letní kina má i deník Metro. Náš výběr nabízí klasiky pro velký počet...  celý článek