metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 14 °C

Čtvrtek, 25. února 2021. Svátek má Liliana.
Elvis Presley.
Další 2 fotografie v galerii
Elvis Presley. | foto: Palác AkropolisMetro.cz

Přijedou muzikanti Elvise Presleyho. Zahrají na Žižkově

4. května 2015  11:01 Marek Peška Metro.cz
Rokenroloví nadšenci se mohou těšit! V Praze vůbec poprvé vystoupí hudebníci, kteří doprovázeli Elvise Presleyho!

Kde zahrají

8. května 2015 v Paláci Akropolis, Kubelíkova 27 na Žižkově.

Vstupenky jsou v předprodeji za 590 korun v pokladně Paláce Akropolis.

Hrát bude bubeník Bob Lanning, kterého můžete slyšet v nahrávkách jako The Wonder Of You nebo Polk Salad Annie a baskytarista Duke Bardwell. Hudebníci stáli také při vzniku slavné skladby How Great Thou Art z roku 1974, za kterou dostal Elvis cenu Grammy. Imaginárně se dotknout krále rock n rollu můžete také díky dalšímu hostu, večer totiž bude zpívat Dwight Icenhower, který je trojnásobným vítězem ocenění he World’s Best Elvis a je považován za nejlepšího „elvisovského umělce“. „Budeme hrát všechny Elvisovy klasické hity, jako Hound Dog, Love Me Tender nebo All Shook Up. Tyto písně odstartovaly hudební revoluci v roce 1956. Budeme je hrát přesně tak, jako jsme je hráli kdysi s Elvisem,“ láká na koncert Bardwell.

Dalším hostem je herečka Marlyn Manson, která byla Elvisovou partnerkou v jeho posledním hraném filmu The Trouble With Girls z roku 1969. Marlyn Manson bude speciálním hostem večera a povypráví o zajímavých momentech, které s Elvisem zažila.

Letos, 8. ledna by Elvis oslavil 80. narozeniny a umělec oslovil mnoho současných umělců, jako například Justin Bieber nebo Katy Perry.

Americký zpěvák a herec byl, je a bude nejslavnější postavou světové hudební scény. Za svou kariéru v hudbě dokázal skloubit černošský spirituál, country nebo blues a prodal miliardu desek, na kterých jsou nestárnoucí hity. Na kontě má ceny Grammy a další ceny.

Elvis zemřel 16. srpna 1977 ve svém domě nazvaném Graceland v Memphisu. Po jeho smrti se sídlo proměnilo v muzeum a stalo se druhým nejnavštěvovanějším domem v USA hned po Bílém domě. Mnozí fanoušci jsou přesvědčeni, že Elvis nezemřel a jednou se s plnou parádou vrátí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pro svá střeva dělejte víc. Pozor na jídlo, dopřejte si probiotika

Petr Ryšávka
vydáno 24. února 2021  20:00

Taky jste se vždy domnívali, že v lidských střevech všechno končí? Pravda je ale taková, že ve střevech se nachází většina imunity, která je nejen v...  celý článek

Nahlášeno, uklizeno. Popeláři za přeplněný koš nemohli

Místo po úklidu
vydáno 24. února 2021  16:00

Deník Metro vyřešil prosbu čtenáře, kterého štvala lenost sousedů.   celý článek

Mosty, lávka a schodiště, která nikam nevedou

Jižní Město. Nedokončená lávka Praha? Aha!
vydáno 24. února 2021  11:38

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Lidé očkování chtějí, ale systém selhává, shodli se praktici

Praktický lékař Jiří Pražák.
vydáno 24. února 2021  7:58

Pandemie zaměstnává naplno i praktické doktory. Kromě běžných kontrol vyšetřují své pacienty i po telefonu a ordinační hodiny se mnohdy protáhnou. Podle...  celý článek

Vaše fotky z Prahy