metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 14 °C

Středa, 19. května 2021. Svátek má Ivo.
Takhle chce bojovat Praha 7 s nepořádnými pejskaři. | foto: Praha 7

Psí výkaly trápí obyvatele města. Ohlídá čistotu ulic nový superpes?

  6:00
Hromádky v ulicích obtěžují obyvatele města. Chystá se protiútok. Praha 7 bude pitvat výkaly, aby odhalila DNA psů, Praha 4 vybrala nového strážce trávníků.

Lidé si stěžují na pejskaře, kteří neuklízí po svých čtyřnohých společnících. "Pes do města nepatří," píše například na Facebookových stránkách Metra Josef Hádek.

Čtenáři chtějí čisté ulice

Podobný názor sdílí i další čtenáři. "Nic víc mě nepotěší, než hovínko na botě," říká čtenář Michal. Radnice jednotlivých městských částí chystají proti nepořádným pejskařům nejrůznější kampaně.

Praha 7 chce například vytvořit DNA databázi psů, podle které by bylo možné zjistit, který pes na trávníku hromádku zanechal. „Do každého výkalu, který zůstane na chodníku, je nyní zapíchnutá cedule, která odkazuje na DNA databázi. Získat ale DNA ze psích výkalů je téměř nemožné, nehledě na finance. Když pejskaře strašit, tak alespoň reálně,“ říká čtenář z Prahy 7 Pavel Jiroušek. Možnosti databáze a její finanční nákladnost nyní městská část prověřuje.

Na čtyřce vybrali pro boj s výkaly psa

Praha 4 volila psa mezi psy. Stal se jím pětiletý anglický špringršpaněl Eston, který žije na Spořilově.  Soutěže se celkem zúčastnilo 139 psů z celé Prahy 4, do finále postoupili čtyři finalisté.

Právě Eston teď bude z plastových maket v parcích a na veřejných prostranstvích nabádat pejskaře, aby po svých miláčcích uklízeli.

Komentáře

Hlavní zprávy

Žákům chybějí místa. Nejvíc se strachují ti z Košíř

vydáno 18. května 2021  18:30

Šach způsobený údajným střetem zájmů starostky Prahy 5 má podle opozice vyřešit mimořádné zastupitelstvo.  celý článek

Putuje napříč Českem. Chce upozornit na příběhy předčasně narozených dětí

vydáno 18. května 2021  10:05

Od začátku května křižuje republiku. Pokud někde potkáte chlapíka s batohem na zádech, který už má v nohách přes tisíc kilometrů, zřejmě to bude Josef...  celý článek

Cestující mohou nastupovat už i předními dveřmi. Rozvolňování opatření se nelíbí některým řidičům

vydáno 18. května 2021  5:15

Pražská MHD se postupně vrací do normálu. Cestující již mohou od pondělka do všech vozidel opět nastupovat také předními dveřmi a uvolnily se pro ně...  celý článek

Sousede, nahlas smrádek. Web vznikl pro boj s továrnou na psí žrádlo

vydáno 17. května 2021  14:42

Obyvatele západního okraje Prahy donedávna štval zápach z firmy vyrábějící granule. Teď se údajně společnost polepšila.  celý článek

Vaše fotky z Prahy