metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 22 °C

Sobota, 25. května 2019. Svátek má Viola.
Takhle chce bojovat Praha 7 s nepořádnými pejskaři.
Takhle chce bojovat Praha 7 s nepořádnými pejskaři. | foto: Praha 7

Psí výkaly trápí obyvatele města. Ohlídá čistotu ulic nový superpes?

13. dubna 2012  6:00 Adam Váchal Metro.cz
Hromádky v ulicích obtěžují obyvatele města. Chystá se protiútok. Praha 7 bude pitvat výkaly, aby odhalila DNA psů, Praha 4 vybrala nového strážce trávníků.

Lidé si stěžují na pejskaře, kteří neuklízí po svých čtyřnohých společnících. "Pes do města nepatří," píše například na Facebookových stránkách Metra Josef Hádek.

Čtenáři chtějí čisté ulice

Podobný názor sdílí i další čtenáři. "Nic víc mě nepotěší, než hovínko na botě," říká čtenář Michal. Radnice jednotlivých městských částí chystají proti nepořádným pejskařům nejrůznější kampaně.

Praha 7 chce například vytvořit DNA databázi psů, podle které by bylo možné zjistit, který pes na trávníku hromádku zanechal. „Do každého výkalu, který zůstane na chodníku, je nyní zapíchnutá cedule, která odkazuje na DNA databázi. Získat ale DNA ze psích výkalů je téměř nemožné, nehledě na finance. Když pejskaře strašit, tak alespoň reálně,“ říká čtenář z Prahy 7 Pavel Jiroušek. Možnosti databáze a její finanční nákladnost nyní městská část prověřuje.

Na čtyřce vybrali pro boj s výkaly psa

Praha 4 volila psa mezi psy. Stal se jím pětiletý anglický špringršpaněl Eston, který žije na Spořilově.  Soutěže se celkem zúčastnilo 139 psů z celé Prahy 4, do finále postoupili čtyři finalisté.

Právě Eston teď bude z plastových maket v parcích a na veřejných prostranstvích nabádat pejskaře, aby po svých miláčcích uklízeli.

Komentáře

Hlavní zprávy

GALERIE: Nahlédněte do hradů a zámků, které vlastní soukromí majitelé

Karlova Koruna
vydáno 24. května 2019  14:48

Ve dnech 24. – 26. května proběhne na 21 památkách sdružených v Asociaci majitelů hradů a zámků řada kulturních a společenských akcí s cílem přiblížit...  celý článek

Astronaut Elton jde po krku Mercurymu. Uspěje také?

Film Bohemian Rhapsody oslavoval kapelu Queen.
vydáno 24. května 2019  13:02

Bohemian Rhapsody i cenami ověšená Lady Gaga dobyly před časem tuzemská kina. Může za to také mezigenerační šeptanda.  celý článek

Nevím, jestli lidi osloví čepice a SMS, říká politolog

Volební agitace láká spíš na negativní stránky EU.
vydáno 24. května 2019  5:47

„Nízká volební účast, nezájem o venkov a málo příběhů,“ tak komentuje pro deník Metro kampaň voleb do Evropského parlamentu politolog Jan Kubáček.  celý článek

Organický odpad jako poklad. Zbytků vás zbaví žížaly

Vermikompostér si můžete vyrobit doma.
vydáno 23. května 2019  17:43

Kompost s několika desítkami pilných žížal si jen málokdo představí jako designový doplněk domácnosti. O osvětu se se svou novou výzvou Žiju kompostyl...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám