metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 2 °C

Úterý, 7. prosince 2021. Svátek má Ambrož, Benjamin.
Takhle chce bojovat Praha 7 s nepořádnými pejskaři. | foto: Praha 7

Psí výkaly trápí obyvatele města. Ohlídá čistotu ulic nový superpes?

  6:00
Hromádky v ulicích obtěžují obyvatele města. Chystá se protiútok. Praha 7 bude pitvat výkaly, aby odhalila DNA psů, Praha 4 vybrala nového strážce trávníků.

Lidé si stěžují na pejskaře, kteří neuklízí po svých čtyřnohých společnících. "Pes do města nepatří," píše například na Facebookových stránkách Metra Josef Hádek.

Čtenáři chtějí čisté ulice

Podobný názor sdílí i další čtenáři. "Nic víc mě nepotěší, než hovínko na botě," říká čtenář Michal. Radnice jednotlivých městských částí chystají proti nepořádným pejskařům nejrůznější kampaně.

Praha 7 chce například vytvořit DNA databázi psů, podle které by bylo možné zjistit, který pes na trávníku hromádku zanechal. „Do každého výkalu, který zůstane na chodníku, je nyní zapíchnutá cedule, která odkazuje na DNA databázi. Získat ale DNA ze psích výkalů je téměř nemožné, nehledě na finance. Když pejskaře strašit, tak alespoň reálně,“ říká čtenář z Prahy 7 Pavel Jiroušek. Možnosti databáze a její finanční nákladnost nyní městská část prověřuje.

Na čtyřce vybrali pro boj s výkaly psa

Praha 4 volila psa mezi psy. Stal se jím pětiletý anglický špringršpaněl Eston, který žije na Spořilově.  Soutěže se celkem zúčastnilo 139 psů z celé Prahy 4, do finále postoupili čtyři finalisté.

Právě Eston teď bude z plastových maket v parcích a na veřejných prostranstvích nabádat pejskaře, aby po svých miláčcích uklízeli.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na teplé oblečení řidičů MHD dohlížejí odborné komise

vydáno 7. prosince 2021  5:10

Zimní stejnokroje zaměstnanců pražských dopravců obvykle obsahují třeba i pořádnou bundu.  celý článek

Z nových surovin nebudeme určitě stavět donekonečna

vydáno 6. prosince 2021  19:00

Kolik domků nebo obydlí vzniklo v dobách nouze z takzvaných bouraček? Využít staré cihly nebo trámy bylo samozřejmostí i nezbytností.  celý článek

Vážíte přes sto kilo? Radši si na lávku vezměte metr

vydáno 6. prosince 2021  5:42

Lávka vedoucí přes smíchovské koleje směrem do Radlic rezne. TSK Pražany před nebezpečím propadnutí varuje novou značkou.  celý článek

Za covidu se Češi do odvykání od cigaret příliš nehrnou, říká odbornice na odvykání

vydáno 5. prosince 2021  6:30

„Léčili jsme už i devítiletou dívenku,“ říká Eva Králíková, jedna z předních odbornic na odvykání kouření. Jestli na něčem trvá, tak na tom, aby se ani po...  celý článek

Vaše fotky z Prahy