metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 33 °C

Neděle, 20. června 2021. Svátek má Květa.
Takhle chce bojovat Praha 7 s nepořádnými pejskaři. | foto: Praha 7

Psí výkaly trápí obyvatele města. Ohlídá čistotu ulic nový superpes?

  6:00
Hromádky v ulicích obtěžují obyvatele města. Chystá se protiútok. Praha 7 bude pitvat výkaly, aby odhalila DNA psů, Praha 4 vybrala nového strážce trávníků.

Lidé si stěžují na pejskaře, kteří neuklízí po svých čtyřnohých společnících. "Pes do města nepatří," píše například na Facebookových stránkách Metra Josef Hádek.

Čtenáři chtějí čisté ulice

Podobný názor sdílí i další čtenáři. "Nic víc mě nepotěší, než hovínko na botě," říká čtenář Michal. Radnice jednotlivých městských částí chystají proti nepořádným pejskařům nejrůznější kampaně.

Praha 7 chce například vytvořit DNA databázi psů, podle které by bylo možné zjistit, který pes na trávníku hromádku zanechal. „Do každého výkalu, který zůstane na chodníku, je nyní zapíchnutá cedule, která odkazuje na DNA databázi. Získat ale DNA ze psích výkalů je téměř nemožné, nehledě na finance. Když pejskaře strašit, tak alespoň reálně,“ říká čtenář z Prahy 7 Pavel Jiroušek. Možnosti databáze a její finanční nákladnost nyní městská část prověřuje.

Na čtyřce vybrali pro boj s výkaly psa

Praha 4 volila psa mezi psy. Stal se jím pětiletý anglický špringršpaněl Eston, který žije na Spořilově.  Soutěže se celkem zúčastnilo 139 psů z celé Prahy 4, do finále postoupili čtyři finalisté.

Právě Eston teď bude z plastových maket v parcích a na veřejných prostranstvích nabádat pejskaře, aby po svých miláčcích uklízeli.

Komentáře

Hlavní zprávy

Mydlář se vrací na náměstí. Od popravy 27 českých pánů uplynulo čtyři sta let

vydáno 20. června 2021  21:45

V listopadu loňského roku uplynula čtyři století od bitvy na Bílé hoře. A toto pondělí je to i stejná doba od popravy 27 českých pánů na Staroměstském...  celý článek

Jak jsem držel v ruce slavných sedm deka gymnastického zlata z olympiády v Berlíně 1936

PRAHA? AHA!
vydáno 20. června 2021  11:26

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

„Kanya vyšla z mých zkušeností,“ říká režisérka o svém filmu nominovaného na studentského Oscara

vydáno 20. června 2021  10:26

Patnáctiminutový snímek Kanya byl nominován na studentského Oscara. Samotný děj pojednává o dospívající dívce, kterou svazují indické tradice. Režisérka...  celý článek

Salvador Dalí. Češi objevují jeho všestrannou osobnost

vydáno 19. června 2021  11:09

Praha má už téměř dva roky Muzeum Salvadora Dalího. Jeho úspěšný rozjezd, podobně jako v jiných případech, zbrzdil koronavirus. Teď se vše vrací do...  celý článek

Vaše fotky z Prahy