metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 29 °C

Pátek 20. května 2022. Svátek má Zbyšek

Větší foto
Montáž Pattinsona v „batmanském“ | foto: TOWLEROAD.COM

Robert Pattinson jako Batman fanoušky štve

  10:55
Možná už jste tu novinku zaznamenali. V červnu roku 2021 vtrhne do kin komiksový superhrdina Batman s tváří herce Roberta Pattinsona. Bena Afflecka tak v ikonické roli de facto vystřídá mužskými diváky často nepříliš kladně přijímaný představitel upíra Edwarda Cullena z veskrze holčičí teenagerovské série Stmívání. Není proto divu, že se obratem vyrojila celá řada škarohlídů.

„A to jsem si myslel, že nic horšího jak Affleck už bejt nemůže,“ komentoval přeobsazení netopýřího muže na Facebooku moviezone.cz uživatel Johnny John. Nebyl zdaleka sám. „Snad se jedná o vtip. Nedokázal bych si ho predstavit jako Batmana, fakt ne,“ napsal uživatel Lůďa Poža.

Pattinson o roli bojoval s hercem Nicholasem Houltem. Ten má mezi českými fanoušky o něco lepší pověst než Pattinson, protože relativně úspěšně ztvárnil v několika snímcích komiksovou postavu Beasta. Ten byl jednou z hlavních postav filmové série X-Men. Informace ze zákulisí nejprve naznačovaly, že se studio Warner bros, jež má Batmana pod palcem, přikloní k bezpečnější volbě, tedy Houltovi. Za Pattinsona naopak bojoval režisér chystaného snímku Matt Reeves. Podle zpravodajského webu Deadline ale nakonec bývalý filmový upír kolegu úspěšně převálcoval na castinzích. Následně se měl Pattinson upsat hned ke třem snímkům, kde má trávit většinu času v batmanské kápi.

S tváří se loučí i kolega Superman

  • Britský herec a model Robert Pattinson se díky své nové roli přidá k takovým jménům, jako jsou například Adam West, Michael Keaton, George Clooney nebo Val Kilmer.
  • Herec si před rokem převzal v Karlových Varech Cenu prezidenta festivalu. Tehdy prohlašoval, že se plánuje zaměřovat na nízkorozpočtové snímky. Tím nový Batman však rozhodně není.
  • Batman není jediným komiksovým hrdinou, který před časem „ztratil tvář“. Se svou rolí superhrdiny se loučil nejen poslední představitel netopýřího muže Ben Affleck, ale také Superman Henry Cavill. Oba mají totožný důvod. Chtějí se věnovat jiným projektům.

„Spousta lidí pořád hodnotí něco, co ještě ani není. Pokud by to byla pravda, dejme tomu šanci, Keaton a Affleck (bývalí filmoví představitelé Batmana) jsou toho jasným důkazem. Většinou herci, kteří se na tu roli nehodí, dokážou překvapit,“ brání Pattinsona fanoušek Batmana Jakub Neuwirt.

Přeobsazování tak ikonické role, jako je Batman, provází vlna nevole vždy. Podle řady Pattinsonových obránců však nového představitele předem nesnášejí hlavně ti, kteří s ním neviděli dost filmů. Pravdou zůstává, že se lze na novou tvář Batmana dívat jako na hezounka z odlehčených dívčích snímků, dramatického herce ze snímků Voda pro slony, Cosmopolis či High Life nebo jako hvězdu připravovaného špionského filmu od bývalého batmanského režiséra Christophera Nolana.

„Lidé, kterým se nelíbí nový casting, nejspíš neviděli Pattinsona nikde jinde mimo sérii Stmívání,“ zastal se nového Batmana na svém Twitteru americký fanoušek komiksů Amogh Huddar.

Stejnou „bídu“, jakou nyní dostává Pattinson, dostával před pár lety bývalý netopýří muž Ben Affleck. Tomu bylo vyčítáno mimo jiné to, že již jednou roli komiksového hrdiny na velkém plátně zpackal. Šlo o nepříliš úspěšného Daredevila. Roli Batmana pak ztvárnil celkem třikrát a vždy se dočkal alespoň nějaké fanouškovské chvály.

Asi nejvíce fanoušky historicky nejzatracovanějším představitelem filmového Batmana je herec George Clooney. Ten se za své pojetí této postavy ve filmu Batman a Robin z roku 1997 styděl tolik, že se za ni několikrát veřejně omluvil. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Co se stalo Brittany Murphy? Nic dobrého, ukazuje dokument na HBO Max

Strážce streamu
vydáno 20. května 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Dokumentární minisérie v naší rubrice Strážce streamu moc často neřešíme. Obliba nedávno uvedeného True Crime dokumentu Podvodník z Tinderu z kuchyně...  celý článek

Když někdo dělá hudbu dobře, většinou to není špatný člověk, filozofuje malý violoncellista

vydáno 20. května 2022  5:20

Třináctiletý Maxmilián Lasek se chtěl hudbě věnovat odmalička. Díky působení v orchestru, který spolupracuje například s Pařížskou filharmonií, si mohl u...  celý článek

Z Prahy do Prčice. Na 55. ročník legendárního pochodu je povinná registrace předem

vydáno 19. května 2022  16:53

Loni jste se z Prahy do Prčice mohli projít pouze soukromě. Stejně jako předloni totiž plány organizátorů zhatila pandemie koronaviru. Letošní již 55....  celý článek

Rodiče, děti a peníze. Spořit do prasátka se v této době nevyplatí

vydáno 19. května 2022  10:20

Inflace je nejvyšší za posledních 30 let, podle odborníků se v následujících měsících vyšplhá nad 15 procent. Uložené peníze na běžných účtech kvůli tomu...  celý článek