metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 14 °C

Pondělí, 20. září 2021. Svátek má Oleg.

Dalších 17 fotografií v galerii
Studenti našli pro truhlíky nové využití. | foto: Daniel Dítě

S květináči obyvatelé Prahy 5 žijí už dva roky. Část z nich se stěhuje k Pakulu

  7:00
Smíchovská radnice stále řeší, co bude dělat s kontroverzními betonovými květináči. Část truhlíků se v srpnu přestěhuje ke Kongresovému centru. Několika z nich se radnice „zbavila“ už dříve, putovaly například do bohnické léčebny.

Jsou to téměř přesně dva roky, co se v ulicích páté městské části postupně začaly objevovat obří betonové květináče. Jelikož ještě nějakou dobu trvalo, než v nich přibyla zem a zeleň, někteří koumáci betonáče napustili vodou a využívali ke zchlazení. Své si s nimi užila také radnice Prahy 5.

Truhlíky půjčí radnice zdarma

Bude na nových květináčích reklama?
Bude na nových květináčích reklama?

Ta čelila protestům obyvatel, kterým se zkrátka hnusily. I z širokých chodníků ukrajovaly příliš mnoho místa. Také za jejich rozmístění v památkově chráněném území vyinkasovala radnice pokutu skoro 150 tisíc. A tak se pokusila některé z více než dvou stovek květináčů přestěhovat na vhodnější místa nebo přemístit ze svého území.

Část šla do bohnické léčebny, zhruba čtrnáct kusů si půjčí Kongresové centrum Praha. „Půjčka truhlíků bude bezplatná a máme je slíbeny na asi pět či sedm let,“ řekl šéf KCP Michal Kárník. Jimi chce centrum nahradit ty stávající. Na pětce se s nimi potkáte třeba ve Strakonické nebo v Nádražní. A zdá se, že už sem tak nějak zapadají a nevadí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Stížnosti byly vyslyšeny. „Hrobečky“ jsou pryč, naopak v Branické přibyly patníky

vydáno 19. září 2021  17:39

Rekonstrukce Branické ulice je v Braníku už několik měsíců velké téma. Nejprve místní řešili nevelké jámy, kam měly být umístěny nové stromy. Díry byly...  celý článek

Od Žižky k Tachovu. Váha nepřežila stavbu tunelu

vydáno 19. září 2021  5:55

Náměstí s váhou a tunelem – nová výstava nejen pro milovníky žižkovské historie.  celý článek

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Vaše fotky z Prahy