metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 20 °C

Úterý 17. května 2022. Svátek má Aneta
Strážce streamu
Další 1 fotografie v galerii
Krvavě rudé nebe | foto: NETFLIX

Smrtonosná past s upíry? Netflix znovu vsadil na různorodou kvalitu

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Němci a Netflix. To je kombinace, která českým divákům zachutnala již v případě naprosto vynikajícího mysteriózního seriálu Dark. Streamovací gigant je od loňského června, kdy měla tahle seriálová pecka premiéru, pořád největší, a tak investuje do lokálních produkcí svých evropských působišť jako nikdy. Mezi úspěšné a často neanglofonní jednohubky patří například Díra, Kde je moje tělo?, Kyslík a také novinka Krvavě rudé nebe. Kvality a nekvality posledně jmenovaného snímku, který si kupodivu drží na portálu csfd.cz solidních šedesát procent, si společně rozebereme.

Letadlo kdesi nad Atlantikem unesou teroristi a žena, která cestuje se synkem a trpí záhadnou nemocí, kvůli tomu musí odhalit svoje temné tajemství. Tak zní text oficiální synopse akčního hororového thrilleru Krvavě rudé nebe (Transatlantic 473). Ten si na Netflixu odbyl svou premiéru již před měsícem a já se původně zdráhal o tomto snímku informovat. Snažím se totiž psát jen od věcech, které nějakým způsobem vyčnívají. Poté, co jsem si o tomhle průměrném snímku přečetl několik pochvalných textů, však měním názor. Krvavě rudé nebe tedy nakonec nesmělo chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Rudé a německé
Krvavě rudé nebe v lecčems připomíná, alespoň co do kombinace hororově akční epičnosti a béčkovosti, Snyderovu Armádu mrtvých. Zatímco druhý jmenovaný snímek je stejně tak obrovským hitem jako zklamáním pro mnoho diváků, kteří čekali něco kapku logičtějšího, Krvavě rudé nebe u publika těží z příjemného momentu překvapení. Asi nebudu příliš spoilerovat, když napíšu, že se kombinace teroristů, upírů a teroristů – upírů v jednom letadle na obrazovkách hned tak nevidí. Nápad samotný je hodně fajn, německý akční horor díky němu po první upoutávce získal přezdívku Smrtonosná past v letadle. Navíc, když únoscům létajícího stroje začne kazit plány žena upírka, jejíž motivací je z velké části záchrana syna, máme tu ozvláštnění jinak docela klasické dějové struktury. Je tu ale jedno velké ALE. Vlastně jich je víc.

Krvavě rudé nebe

Nadpřirozená vějička
Krvavě rudé nebe má slušný rozjezd, nudný prostředek a na poměry ucházející konec. Jak jsem ale již nastínil výše, je to bohužel průměrná podívaná. Nemusíte být zrovna Mirka Spáčilová, aby vám po prvních dvaceti minutách snímku došlo, jak to celé asi skončí. Někomu to samozřejmě dojde ještě mnohem dříve. Scénáristé bohužel cestou k cíli, tedy poslední straně scénáře, vrší jeden logický laps za druhým. Nijak extrémně sice neurážejí divákovu inteligenci, potenciál byl však naprosto jinde. Nakonec si říkáte, jak je fajn, že je na obrazovce aspoň ta upírka tak trochu ze staré školy, kolem které se buduje mytologie, zatímco ona mydlí jednoho záporáka za druhým. Tahle holka ale bohužel celý film neutáhne.

Krvavá zívačka 
Německá Smrtonosná past s upíry, nebo chcete-li variace na Přepadení ve vzduchu či Boeing 747 v ohrožení, je béčko jako vyšité. Mohlo být ale mnohem zábavnější a chytřejší, jenže kvůli nekvalitní režii a scénáři nakonec není. Srovnání s Armádou mrtvých podle mě snímek jednoduše nesnese. Ten film alespoň ví, jak je pitomý. Tady se ale tvůrci do těch blbostí zamotali na můj vkus až moc. A každý druhý divák snímek prozívá.

Krvavě rudé nebe

  • Režie: Peter Thorwarth
  • Scénář: Peter Thorwarth, Stefan Holtz
  • Kamera: Yoshi Heimrath
  • Hudba: Dascha Dauenhauer
  • Hrají: Peri Baumeister, Roland Møller, Dominic Purcell, Alexander Scheer, Graham McTavish, Rebecca Dyson-Smith, Leonie Brill, Gordon Brown a další.

Komentáře

Hlavní zprávy

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek

Na svou exkluzivní trať z Královky na Zvonařku se vrací nostalgická linka číslo 23

vydáno 16. května 2022  12:20

Nostalgická linka jezdí po stejné trase jako před přerušením provozu v březnu 2020.  celý článek

Vadí nám zmatené přípravy, říká k opravě Barrandovského mostu starosta Prahy 13 Vodrážka

vydáno 16. května 2022  4:06

Jedna z nejsledovanějších a zároveň nejdůležitějších oprav v historii hlavního města – Barrandovského mostu dnes započala. Vedení magistrátu je v...  celý článek

Komerční sdělení

Snapbacks liga amerického fotbalu se vrací na Bazaly

vydáno 16. května 2022

ISMM Ostrava Steelers v rámci 3. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu přivítají na Bazalech Brno Alligators. Dohrávku kola nejvyšší ligy odvysílá 22....  celý článek