metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 14 °C

Sobota, 16. října 2021. Svátek má Havel.
Strážce streamu
Další 1 fotografie v galerii
Krvavě rudé nebe | foto: NETFLIX

Smrtonosná past s upíry? Netflix znovu vsadil na různorodou kvalitu

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Němci a Netflix. To je kombinace, která českým divákům zachutnala již v případě naprosto vynikajícího mysteriózního seriálu Dark. Streamovací gigant je od loňského června, kdy měla tahle seriálová pecka premiéru, pořád největší, a tak investuje do lokálních produkcí svých evropských působišť jako nikdy. Mezi úspěšné a často neanglofonní jednohubky patří například Díra, Kde je moje tělo?, Kyslík a také novinka Krvavě rudé nebe. Kvality a nekvality posledně jmenovaného snímku, který si kupodivu drží na portálu csfd.cz solidních šedesát procent, si společně rozebereme.

Letadlo kdesi nad Atlantikem unesou teroristi a žena, která cestuje se synkem a trpí záhadnou nemocí, kvůli tomu musí odhalit svoje temné tajemství. Tak zní text oficiální synopse akčního hororového thrilleru Krvavě rudé nebe (Transatlantic 473). Ten si na Netflixu odbyl svou premiéru již před měsícem a já se původně zdráhal o tomto snímku informovat. Snažím se totiž psát jen od věcech, které nějakým způsobem vyčnívají. Poté, co jsem si o tomhle průměrném snímku přečetl několik pochvalných textů, však měním názor. Krvavě rudé nebe tedy nakonec nesmělo chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Rudé a německé
Krvavě rudé nebe v lecčems připomíná, alespoň co do kombinace hororově akční epičnosti a béčkovosti, Snyderovu Armádu mrtvých. Zatímco druhý jmenovaný snímek je stejně tak obrovským hitem jako zklamáním pro mnoho diváků, kteří čekali něco kapku logičtějšího, Krvavě rudé nebe u publika těží z příjemného momentu překvapení. Asi nebudu příliš spoilerovat, když napíšu, že se kombinace teroristů, upírů a teroristů – upírů v jednom letadle na obrazovkách hned tak nevidí. Nápad samotný je hodně fajn, německý akční horor díky němu po první upoutávce získal přezdívku Smrtonosná past v letadle. Navíc, když únoscům létajícího stroje začne kazit plány žena upírka, jejíž motivací je z velké části záchrana syna, máme tu ozvláštnění jinak docela klasické dějové struktury. Je tu ale jedno velké ALE. Vlastně jich je víc.

Krvavě rudé nebe

Krvavě rudé nebe

Nadpřirozená vějička
Krvavě rudé nebe má slušný rozjezd, nudný prostředek a na poměry ucházející konec. Jak jsem ale již nastínil výše, je to bohužel průměrná podívaná. Nemusíte být zrovna Mirka Spáčilová, aby vám po prvních dvaceti minutách snímku došlo, jak to celé asi skončí. Někomu to samozřejmě dojde ještě mnohem dříve. Scénáristé bohužel cestou k cíli, tedy poslední straně scénáře, vrší jeden logický laps za druhým. Nijak extrémně sice neurážejí divákovu inteligenci, potenciál byl však naprosto jinde. Nakonec si říkáte, jak je fajn, že je na obrazovce aspoň ta upírka tak trochu ze staré školy, kolem které se buduje mytologie, zatímco ona mydlí jednoho záporáka za druhým. Tahle holka ale bohužel celý film neutáhne.

Krvavá zívačka 
Německá Smrtonosná past s upíry, nebo chcete-li variace na Přepadení ve vzduchu či Boeing 747 v ohrožení, je béčko jako vyšité. Mohlo být ale mnohem zábavnější a chytřejší, jenže kvůli nekvalitní režii a scénáři nakonec není. Srovnání s Armádou mrtvých podle mě snímek jednoduše nesnese. Ten film alespoň ví, jak je pitomý. Tady se ale tvůrci do těch blbostí zamotali na můj vkus až moc. A každý druhý divák snímek prozívá.

Krvavě rudé nebe

  • Režie: Peter Thorwarth
  • Scénář: Peter Thorwarth, Stefan Holtz
  • Kamera: Yoshi Heimrath
  • Hudba: Dascha Dauenhauer
  • Hrají: Peri Baumeister, Roland Møller, Dominic Purcell, Alexander Scheer, Graham McTavish, Rebecca Dyson-Smith, Leonie Brill, Gordon Brown a další.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ian Anderson, hvězda skupiny Jethro Tull: „Čekáme na vinyly“

vydáno 16. října 2021  12:15

Britský skladatel a hudebník Ian Anderson, který se svou skupinou Jethro Tull vystoupí na konci října v Česku, přiznal deníku Metro, že rád posedává v...  celý článek

Figurky z kaštanů umějí být zlověstné. Netflix vyvařil severské detektivky

Strážce streamu
vydáno 15. října 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Na místě činu v jednom z dánských lesů se najde ručně vyráběná figurka ze sirek a kaštanů. Na základě téhle snadno přehlédnutelné stopy pak na první...  celý článek

Dva dny, dvanáct jízd zdarma. Zkusil jsem novinku Lítačky

vydáno 15. října 2021  11:12

Rekola i Nexbike nové uživatele v řadě věcí překvapí. Máme pro vás pár tipů. Vyzkoušeli jsme je na vlastní kůži.  celý článek

V potírání hazardu Praha stále tápe. Ten bují na okraji české metropole

vydáno 15. října 2021  10:01

Znamená nulová tolerance gamblingu jeho úplnou nedostupnost? Vyhláška odčerpává z rozpočtů radnic stovky milionů.  celý článek

Vaše fotky z Prahy