metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / -1 °C

Pátek 1. prosince 2023. Svátek má Iva
Scéna z Lásky nebeské se dočkala pokračování v TV snímku Red Nose Day Actually. | foto: UNIVERSALMetro.cz

Cedule i přirovnání k lejnu. Láska z filmu má vše dovoleno

  12:55
Filmová vyznání nejsou vždy romantika. Ani na hudebním táboře.

Filmoví hrdinové lásku často prožívají podobně bizarně jako někteří lidé z masa a kostí. Deník Metro pro vás připravil přehled nejpodivnějších vyznání, jaké nám kdy postavy na stříbrném plátně předvedly.

Láska nebeská

Tuto romantickou komedii odehrávající se v adventním čase, si dopřeje snad každý. Klíčová scéna, ve které jeden z hrdinů vyznává lásku manželce nejlepšího přítele pomocí předpřipravených cedulí, se dočkala nespočtu parodií. Cukrkandlová poetika nepostrádá vtip ani ve filmu samém. Hrdina totiž počítá i s tím, že si v budoucnu raději vyrazí s modelkou.

Youngblood

O této sportovní romantice z roku 1986 je před jejím zhlédnutím potřeba vědět jedno – ve filmu zazní jedno z nejpamátnějších filmových vyznání v historii kinematografie: Vypadáš jako h.vno, ale stejně tě miluju.

Krokodýl Dundee

Vzpomínáte na finální scénu v metru? Není nad to, když vaše vyznání lásky musí kvůli velkému davu mezi vámi a objektem vaší touhy přeřvávat několik cestujících, aby se k němu vůbec dostalo.

Princezna Nevěsta

Hrdinové bez bázně a hany, piráti, všemocní kouzelníci a unesená láska hlavního hrdiny. Princezna Nevěsta je pohádka, jak má být. Nepostrádá však humor a vtip. Nikoho tedy nepřekvapí, že „dětem“ musí hned na začátku vypravěč v podání Petera Falka vysvětlit jednu věc. Když totiž čeledín Westley říká své paní větu: Jak si přeješ, myslí tím: Miluji tě.

Prci, prci, prcičky 2

Vyznávat lásku se dá i beze slov, jak nám předvedl v pokračování této komedie Jim alias herec Jason Biggs. Když vezme při vystoupení na hudebním táboře do ruky trumpetu, je jasné, jaký význam tato bizarní scéna ve skutečnosti má.

Komentáře

Hlavní zprávy

Čtyři roky s covidem. Rozhovor s epidemiologem Rastislavem Maďarem Poučili jsme se?

vydáno 1. prosince 2023  5:25

Čas šíleně letí. Právě dnes jsou tomu čtyři roky, co v Číně odhalili neslavně proslulý virus covid-19. Deník Metro přináší rozhovor s epidemiologem...  celý článek

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek

Je tu prostě příliš mnoho aut. Praha není nakufovací, líčí náměstek primátora Zdeněk Hřib

vydáno 30. listopadu 2023  11:00

Magistrát chystá reformu zón placeného stání. Účinnost nového nastavení systému by měla začít 1. října 2024.  celý článek

Otužilci slaví 100 let plavání ve Vltavě. Výročí připomene kniha plná reportáží a rozhovorů

vydáno 30. listopadu 2023  7:00

Pro chladivé kratochvíle nadchl Pražany skoro šedesátiletý klenotník. Na jeho počest se pravidelně koná vánoční závod plavců u Národního divadla.   celý článek