metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -2 °C

Neděle 3. prosince 2023. Svátek má Svatoslav

Další 1 fotografie v galerii
Barevný animák s písničkami a hlasy Anny Kedrick a Justina Timberlakea vydělal dost na to, aby si vysloužil dvojku a trojku. | foto: CINEMART

Pozvánka pro fanoušky filmových animáků. Trollové míří do kin už potřetí

  12:58
Další pokračování rodinného animáku od tvůrců Shreka, Kung Fu Pandy a Jak vycvičit draka opět podpoří prodeje pestrobarevných figurek. Navíc jde o již čtvrtou trilogii studia DreamWorks.

Neustále veselí a šťastní skřítkové – Trollové, kteří nejvíce ze všeho milují hudbu, tanec a zpěv, se v kinech poprvé objevili v roce 2016. Pozítří si zde odbude premiéru již jejich třetí filmové dobrodružství. Ve středu děje snímku i do třetice opět stojí trollí šlechtična Poppy, která měla vždycky obrovskou slabost pro svého trochu nabručeného kámoše Větvíka. Dva roky to mezi nimi jen tak bublalo, ale teď už to začíná být vážné. Jak se ti dva sbližují a ještě více poznávají, Poppy zjistí, že Větvík před ní skrývá trochu nepříjemnou, leč velmi vzrušující, životní kapitolu. Kdysi byl totiž členem populární chlapecké kapely BroZone, která se však rozpadla vinou jednoho nešťastného incidentu, kvůli němuž se zpěváci úplně rozhádali a vyrazili každý svou cestou.

Kámoši z kapely
Jednoho z nich však jeho cesta dovedla až do zajetí dvou všehoschopných popových grázlů, kteří přišli na to, jak z něj po kapkách odčerpávat jeho pěvecký talent a využívat ho k tomu, aby oni sami ovládali hitparády a davy fanoušků. Jenže i ten největší talent se jednou vyčerpá a zajatému parťákovi Floydovi pomalu dochází čas. Kámoši z kapely proto, alespoň dočasně, odhodí rozpory a vydají se na nebezpečnou záchrannou misi. Její součástí je pochopitelně i zamilovaná Poppy, která bez Větvíka nedá ani ránu, za což ji čeká odměna v podobě velmi zatroleného překvapení.

Děti nejspíš opět přijdou
Stačí vytvořit kýčovitě barevný svět, naplnit ho roztomilými postavičky s hvězdně obsazeným dabingem a nechat je zhruba hodinku a půl křepčit a zpívat slavné songy. Tenhle recept, díky němuž děti do kin pokaždé zákonitě přijdou, se tvůrcům Trollů osvědčil již dvakrát. Podle producentky Giny Shay by se měli diváci, kteří vyrazí do kin i nyní, pořádně připoutat. Trollové 3 jsou podle ní pořádná jízda. „Doufáme, že se diváci filmem prosmějí od začátku až do konce. Ten film je oslava, kterou diváci potřebují a zaslouží si ji. Stačí jen nechat se pohltit kouzelnou vizuální stránkou filmu, chytlavými písničkami a jet,“ láká producentka.

Nejen úspěšné trilogie
Za úspěšnými filmovými trilogiemi Shrek, Jak vycvičit draka, Kung Fu Panda a nově i Trollové stojí americké animační studio DreamWorks. Tahle dceřiná společnost studia Universal Pictures zaměřující se na animovanou tvorbu byla v roce 1994 založena mimo jiné i režisérem Stevenem Spielbergem. V současnosti firma stojí za produkcí animovaných celovečerních filmů, televizních pořadů a her ve virtuální realitě. Od svého založení vydala více než čtyřicítku filmů, počínaje Mravencem Z z roku 1998.

Trollové zabijáci
Téma bájných trollů nemusí být zpracováno jen jako animák, který má jeden zásadní vedlejší efekt: prodeje pestrobarevných figurek trollů. Potvory z Dánska dobývají divácká srdce i na streamovacích platformách. Na Netflixu si koncem loňského roku odbyl premiéru snímek Trol. Jde o sympatickou poctu hollywoodským katastrofickým filmům. Ve středu děje stojí prastarý trol, který se probudil ze spánku při ražbě železničního tunelu v norském pohoří. A rozhodne se, po vzoru Godzilly či King Konga, rozdupat nějaký ten lidský příbytek či rovnou město. I tento snímek má brzy nafasovat filmové pokračování.

Komentáře

Hlavní zprávy

Christiaan Barnard: Hvězdný kardiochirurg zastínil i Beatles

vydáno 3. prosince 2023  16:59

Před 56 lety se v Africe zrodil „novodobý Frankenstein“. V narkóze, na operačním stole.  celý článek

Na smíchovské Tatře mrzli hráči i věrní diváci. Populární turnaj vyplňoval zimní pauzu

PRAHA? AHA!
vydáno 3. prosince 2023  11:31

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

K-trend v České republice. Kde se vzal a o co vlastně jde?

vydáno 3. prosince 2023  6:38

Hudba, kinematografie nebo třeba kosmetika. Několik světů, které korejská kultura uchvátila.  celý článek

V druhé Perinbabě Juraje Jakubiska se mihne i nesmrtelný Dan Nekonečný

vydáno 2. prosince 2023  10:00

Nový snímek je pokračováním 38 let staré fantasy pohádky, která je na Slovensku vánoční klasikou.  celý článek