metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 17 °C

Čtvrtek 23. března 2023. Svátek má Ivona
Koloběžky na chodníku bez ladu a skladu | foto: MČ PRAHA 2

Trpělivost s elektrokolěžkami došla. Radnice Prahy 2 chystá radikálnější kroky

  5:26
Projet se a odhodit. Tak se uživatelé sdílených elektrokoloběžek chovají ke dvoukolovým vozítkům v hlavním městě. Radnici Prahy 2 po neúspěšné čtyřleté snaze provoz těchto koloběžek regulovat došla trpělivost a podle slov jejích zástupců je odhodlána přistoupit k radikálnějším krokům.

Jako překážková dráha
Slalom mezi popadanými elektrokoloběžkami denně absolvují nejen běžní chodci, ale značnou překážkou je také pro maminky s kočárky, handicapované nebo nevidomé. Kromě chodníků se takové vozítko objevuje také v prostoru silnice, kde brání v provozu autům, autobusům i tramvají, nebo odhozené v pangejtu.

Aby se do veřejného prostoru vrátila možnost bezstarostného pohybování, dohodli se zástupce radnice Prahy 2, městské policie a provozovatelů elektrokoloběžek společností Lime a Bolt, že budou každý den provádět kontroly problematických míst.

Tyto kontroly budou probíhat v ranních hodinách, následně se kritické oblasti nahlásí provozovatelům služby. Na nich pak bude, aby koloběžkový nepořádek odstranili. Takto nastavený zkušební provoz poběží čtrnáct dní, poté bude následovat vyhodnocení.

Anarchii v ulicích nechtějí
Radnice dvojky slibuje, že ve svém úsilí situaci řešit rozhodně nepoleví. „Už v listopadu 2021 jsme vytipovali 32 míst pro parkování elektrokoloběžek a s kladným stanoviskem Policie České republiky požádali Magistrát hlavního města Prahy o instalaci stojanů,“ vysvětluje místostarosta Prahy 2 Jan Korseska. „Bohužel k realizaci ze strany Technické správy komunikací hlavního města Prahy (TSK) stále nedošlo. Apelovat na jejich umístění budeme nadále jak na TSK, tak na magistrát. Nechceme koloběžkovou anarchii v ulicích,“ doplňuje Korseska.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tuberkulóza je nemocí všech století. Může ji mít každý, ale nemusí se nikdy projevit

vydáno 23. března 2023  11:01

„Zlá nemoc je u nás definitivně vymýcena.“ Před rokem 1989 byl plicní virus v Československu údajně zcela potlačen. Ale jen na papíře.  celý článek

Zenovou saunu najdete na střeše. Doplněná je také o japonskou zahradu

vydáno 23. března 2023  6:47

Mistrovství republiky bývá většinou nervy drásající podívaná. To v saunových ceremoniálech je pravým opakem. Diváky čeká relax a zklidnění. Zmiňované...  celý článek

Je tu jaro. Pojďte si hrát. Zveme vás na zajímavá pražská dětská hřiště

vydáno 22. března 2023  14:49

Ověřené tipy o Praze pro děti i rodiče. To je web Pražské zkratky. Jeho autorka Růžena Jeleneková tentokrát čtenářům poradí, kde v metropoli najdete...  celý článek

Akce představí také nezničitelné želvušky, popularizuje vědu a její přístroje

vydáno 22. března 2023  13:25

Právě probíhá týden plný akcí zaměřených na elektronovou mikroskopii. Zajímavá je pro malé i velké.  celý článek