metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána
Z videoklipu Ventolinova dopravního songu, který boří hitparády | foto: SDP ČRMetro.cz

Ventolinův song na podporu městské hromadné dopravy už tři týdny kraluje

  17:57
Originální píseň aktuálně dominuje hitparádě na Radiu 1. Na YouTube si ji poslechlo přes 130 tisíc lidí.

Písnička na podporu MHD, kterou pro Sdružení dopravních podniků (SDP ČR) složil a nazpíval zpívající pedagog David Doubek alias Ventolin, už třetí týden dominuje hitparádě na Radiu 1. Jde zřejmě o jediné rádio, které se rozhodlo tenhle hudební počin plný neobvyklých zvuků, pípání, znělek a provozních hlášení uvést. Zároveň stoupá počet zhlédnutí videoklipu na YouTube. Za měsíc od zveřejnění si ho pustilo zhruba 137 tisíc lidí. „Reakce na píseň MHD jsou pestré, pro nás je ale důležité, že převažují ty pozitivní. Máme skvělé ohlasy od profesionálů jak z hudební, tak marketingové branže. A hlavně – téma MHD ve veřejném prostoru rezonuje, což byl náš záměr,“ uvedl předseda marketingové skupiny SDP ČR Slavoj Dolejš.

Lidé ocenili humor
Skladba v hitparádě s názvem Velká sedma zmiňované rozhlasové stanice byla nasazena jako novinka na začátku února. Hned další týden ji hlasy diváků vynesly první místo a tuto příčku drží již tři týdny v kuse.

„Posluchačstvo Radia 1 nejenže baví vtip téhle skladby, ale také cení smysl hromadné dopravy ve městě. Měli jsme tu i několik speciálů věnujících se mobilitě ve městě a Ventolin to vlastně celé krásně shrnul. K tomu je to interpret, který je v našich vodách obecně populární. Takže krásná trefa do černého,“ zhodnotil skladbu programový ředitel rádia Zdeněk Lichnovský. Hlavní poselství písničky od Ventolina, v níž zaznívají i autentické zvuky nabrané ve vozidlech hromadné dopravy, je podle něj jasné: Jeď radši MHD. Ventolinův song, který nese charakteristické prvky jeho nadsázky, sbírá pozitivní reakce od fanoušků i naživo na koncertech. „Nečekal jsem, že publikum tenhle song tak rychle přijme. Nejenže ho lidé na koncertech znají, přímo ho vyžadují a zpívají spolu se mnou,“ pochvaluje si Doubek.

Bus Salon
Sdružení dopravních podniků však na pozitivním PR MHD pracuje i jinak. Od začátku letošního roku streamuje seriál Bus Salon, ve kterém herec Václav Kopta představuje provozy jednotlivých dopravních podniků. Po velkém úspěchu, který pořad zaznamenal na sítích YouTube a Facebook, o něj loni projevila zájem další internetová platforma – videoportál Stream.cz. „Bus Salon je rozhodně náš nejzásadnější marketingový počin,“ komentuje Dolejš.

V nejnovější epizodě s názvem „Zlín – Tady vládnou ženy“ se Kopta vydal do rodiště Tomáše Bati. Hlavní roli zde sehrávají kromě několika trolejbusů také tři ženy. Jedna rodina a tři stejné profese. „Bára, Miroslava, Květa. Tenhle díl bude patřit ženám, které když řeknou, že řidič z povolání je práce snů, tak to myslí naprosto vážně,“ uvádí k epizodě SDP ČR.

Při natáčení měl Kopta možnost řídit přes padesát autobusů a trolejbusů. V září pořad získal první cenu soutěže Zlatý středník v kategorii Auto-moto a doprava.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek

Chytří holubi z ulic. Poznají sami sebe v zrcadle, nebojí se ani umělého dravce

vydáno 29. března 2023  4:05

Podle odborníků panuje kolem holubů řada mýtů. Věděli jste ale, že holubi jsou velmi inteligentní. Dokáží trénovat kognitivní dovednosti a dokonce...  celý článek