metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 7 °C

Úterý, 19. listopadu 2019. Svátek má Alžběta.
Výluka bude mít až do konce ledna za následek rušení, zkracování a odklony...
Větší foto
Výluka bude mít až do konce ledna za následek rušení, zkracování a odklony některých vlaků. | foto: Pražská integrovaná doprava

Výluka na „eskách“ potrvá do konce ledna

8. ledna 2019  5:22 Filip Jaroševský Metro.cz
„Pozor, pozor, zejména ti cestující, kteří využíváte linky eska v oblasti Vršovic a Hostivaře,“ takhle varuje v těchto dnech organizátor dopravy v hlavním městě Ropid na svém Facebooku. V hlavním městě totiž včera začala třítýdenní výluka, která má a ještě bude mít do konce ledna za následek rušení, zkracování a také odklony některých vlaků.

„Výluky proběhnou v souvislosti s modernizací trati číslo 221 v úseku Praha-Vršovice – Praha-Hostivař a také s výlukovými pracemi Správy železniční a dopravní cesty ve vinohradských tunelech,“ uvádí mluvčí Českých drah Petr Pošta.

Většina souprav linek S3, R21 a R43 je nově vedena na Masarykovo nádraží. V úseku Praha-Libeň a Praha-Hostivař je pak větší část spojů městské linky S49 úplně zrušena. Téměř veškeré spoje linek S8 a S88 jsou zrušeny také v pracovních dnech, a to mezi hlavním nádražím a Prahou-Vršovicemi.

„Některé spoje linky S9 jsou pak vedeny odklonem mimo zastávky Praha-Vršovice a Praha-Strašnice. Náhradou zastavují ve stanici Praha-Libeň,“ dodává Ropid a upřesňuje, že některé vložené spoje v úseku Říčany–Praha se ruší úplně. Změny mohou podle Ropidu cestující očekávat i v případě spěšných vlaků a rychlíků.

Aby toho nebylo málo, na opravy tratí doplatí také ti, kteří o lednových víkendech vyrazí na výlet do Středočeského kraje. „O víkendech 12. a 13. ledna a pak také 19. a 20. ledna vždy od 8.25 do 15.15 bude výluka správy železnic v úseku Beroun–Zdice,“ uvádí dále České dráhy.

Osobní vlaky Beroun–Plzeň a Beroun–Zdice–Protivín budou během výluky nahrazeny v úseku Beroun–Zdice autobusy, které pojedou podle výlukového jízdního řádu. Přestup mezi vlaky a náhradními autobusy ve stanici Zdice bude podle největšího tuzemského vlakového dopravce zajištěn. Za úsekem s výlukou se očekává zpoždění vlaků asi pět až deset minut.

Výlukovým jízdním řádem se musí od 9. prosince řídit také cestující na trati mezi Čerčany a Světlou nad Sázavou.

„Vlaky jsou kvůli výluce správy železnic nahrazeny v úseku Rataje nad Sázavou a Zruč nad Sázavou autobusy. Zastávka Soběšín je obsluhována ze zastávky Český Šternberk zvláštní minibusovou linkou provozovanou podle výlukového jízdního řádu. Výlukový jízdní řád je k dispozici na webu Českých drah,“ doplňuje Pošta. 

nejen z Hostivaře

Komentáře

Hlavní zprávy

Šťastné a zadlužené! I takové jsou Vánoce

Ilustrační snímek
vydáno 19. listopadu 2019  13:37

Kupte nyní, plaťte za měsíc, po Vánocích, po Novém roce. Tlak na zadlužování s blížícími se svátky roste.  celý článek

Vlídná WC postupně přibývají

Ilustrační snímek
vydáno 19. listopadu 2019  5:16

Každé město v Česku mívalo (nebo stále má) vyhlášené „veřejné toalety“. Nedostatek kultivovaných toalet nebo jejich úplná absence totiž vedly k tomu, že...  celý článek

Zelené Metro jede na žluté vlně. Čtenáři si hrají. Přidejte se

Vzkaz nemusíte jen psát.
vydáno 18. listopadu 2019  14:23

Každý den v rubrice SERVIS vychází takzvaný #metrotag. Žlutý rámeček mohou čtenáři využít ke vzkazu, který se v dalších dnech objeví v našich novinách.  celý článek

Komerční sdělení

Adidas Runners Prague mění běh na zábavu

Adidas Runners
vydáno 18. listopadu 2019  7:00

- Možná jste už po Praze spatřili běhat větší skupinky lidí, mnoho z nich v černých tričkách. Běh je nejlevnějším sportem a taky přirozeným lidským...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám