metro.cz

Počasí v Praze

-9 °C / -2 °C

Středa, 23. ledna 2019. Svátek má Zdeněk.
Výluka bude mít až do konce ledna za následek rušení, zkracování a odklony...
Větší foto
Výluka bude mít až do konce ledna za následek rušení, zkracování a odklony některých vlaků. | foto: Pražská integrovaná doprava

Výluka na „eskách“ potrvá do konce ledna

8. ledna 2019  5:22 Filip Jaroševský Metro.cz
„Pozor, pozor, zejména ti cestující, kteří využíváte linky eska v oblasti Vršovic a Hostivaře,“ takhle varuje v těchto dnech organizátor dopravy v hlavním městě Ropid na svém Facebooku. V hlavním městě totiž včera začala třítýdenní výluka, která má a ještě bude mít do konce ledna za následek rušení, zkracování a také odklony některých vlaků.

„Výluky proběhnou v souvislosti s modernizací trati číslo 221 v úseku Praha-Vršovice – Praha-Hostivař a také s výlukovými pracemi Správy železniční a dopravní cesty ve vinohradských tunelech,“ uvádí mluvčí Českých drah Petr Pošta.

Většina souprav linek S3, R21 a R43 je nově vedena na Masarykovo nádraží. V úseku Praha-Libeň a Praha-Hostivař je pak větší část spojů městské linky S49 úplně zrušena. Téměř veškeré spoje linek S8 a S88 jsou zrušeny také v pracovních dnech, a to mezi hlavním nádražím a Prahou-Vršovicemi.

„Některé spoje linky S9 jsou pak vedeny odklonem mimo zastávky Praha-Vršovice a Praha-Strašnice. Náhradou zastavují ve stanici Praha-Libeň,“ dodává Ropid a upřesňuje, že některé vložené spoje v úseku Říčany–Praha se ruší úplně. Změny mohou podle Ropidu cestující očekávat i v případě spěšných vlaků a rychlíků.

Aby toho nebylo málo, na opravy tratí doplatí také ti, kteří o lednových víkendech vyrazí na výlet do Středočeského kraje. „O víkendech 12. a 13. ledna a pak také 19. a 20. ledna vždy od 8.25 do 15.15 bude výluka správy železnic v úseku Beroun–Zdice,“ uvádí dále České dráhy.

Osobní vlaky Beroun–Plzeň a Beroun–Zdice–Protivín budou během výluky nahrazeny v úseku Beroun–Zdice autobusy, které pojedou podle výlukového jízdního řádu. Přestup mezi vlaky a náhradními autobusy ve stanici Zdice bude podle největšího tuzemského vlakového dopravce zajištěn. Za úsekem s výlukou se očekává zpoždění vlaků asi pět až deset minut.

Výlukovým jízdním řádem se musí od 9. prosince řídit také cestující na trati mezi Čerčany a Světlou nad Sázavou.

„Vlaky jsou kvůli výluce správy železnic nahrazeny v úseku Rataje nad Sázavou a Zruč nad Sázavou autobusy. Zastávka Soběšín je obsluhována ze zastávky Český Šternberk zvláštní minibusovou linkou provozovanou podle výlukového jízdního řádu. Výlukový jízdní řád je k dispozici na webu Českých drah,“ doplňuje Pošta. 

nejen z Hostivaře

Komentáře

Hlavní zprávy

Obchod se strachem. Rodiče platí dětem tisíce za kurzy

Ilustrační snímek
vydáno 22. ledna 2019  12:27

Pět set korun, ale i devět tisíc. O přípravy na středoškolské přijímačky je velký zájem.  celý článek

V paneláku mají zkušebnu a dokonce nahrávací studio. Sousedům to nevadí

Zkouška kapely klíč v panelákovém studiu.
vydáno 22. ledna 2019  10:58

V obyčejném panelovém domě na okraji Prahy si manželé Marianovi z bytu 5+1, ve kterém bydlí, vytvořili profesionální nahrávací a masteringové studio Klíč....  celý článek

Proměnu průduchu na droida R2D2 z Hvězdných válek mapuje nový dokument

Filip Brouk a jeho R2D2 na Folimance.
vydáno 22. ledna 2019  6:52

Když se před rokem a půl prakticky přes noc přeměnila betonová větrací šachta v parku Folimanka na třímetrový model robota z filmové série Star Wars,...  celý článek

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám