metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 20 °C

Pondělí, 22. dubna 2019. Velikonoční pondělí.
Validátor
Větší foto
Validátor | foto: MAFRA

Výzva. Jak u vás vypadá validátor? Pošlete fotku

11. února 2019  8:49 Filip Jaroševský Metro.cz
Vysloužilé sloupky čekají na oživení. Zatím je krášlí personál stanic metra.

Již pět měsíců stojí u vchodů do stanic metra vypnuté a bez užitku. I po tak dlouhé době se však najdou cestující, kteří k nim s důvěrou přistupují a neúspěšně se v nich pokoušejí zkontrolovat platnost svých Lítaček.

Validátory, chytré červeno-stříbrné sloupky opatřené displejem, které dříve sloužily pro snadné nabíjení či kontrolu elektronického jízdného na čipových kartách, nyní čekají na své další použití. V této mezifázi, která se proti původním předpokladům dopravce protáhla, je však personál jednotlivých stanic metra začal zdobit nejčastěji různými vzkazy určenými cestujícím. „Provoz validátorů byl ukončen 17. 9.,“ napsal personál stanice Můstek na validátor u vchodu směrem od Jungmannova náměstí.

Podobného vylepšení se od personálu stanice dočkal také validátor ve stanici metra A Flora, kde přes něj pracovníci přehodili černý pytel a na něj poté přišpendlili seznam prodejních míst cestovních kuponů i podrobné povídání o tom, proč musely validátory ukončit svou činnost.

Kdy validátory z metra definitivně zmizí a co s nimi bude, není zatím jasné. Mluvčí organizátora dopravy Ropid Filip Drápal deníku Metro před měsícem nastínil, že by je mohly v budoucnu nahradit infostojany, jež by usnadnily cestování. Ani nyní ale není podle Drápala zatím nic rozhodnuto. „Zatím stále nic nového. Rádi bychom je nějak oživili, ale čeká nás ještě řada jednání s Operátorem ICT a dopravním podnikem,“ řekl pro deník Metro Drápal.

Výzva

Podělte se s námi o fotografie neobvykle ozdobených validátorů a získejte finanční odměnu.

  • Nachází se u východu ze stanice metra, kudy denně cestujete, neobvykle ozdobený validátor? Vylepšil ho personál stanice či někdo z cestujících nějakým vzkazem? 
  • Vyfotografujte nám tento úkaz a zašlete nám fotografie na MMS@metro.cz. Nejzajímavější příspěvky budou otištěny v deníku Metro a následně odměněny.

Komentáře

Hlavní zprávy

První album jsme nahráli zmrzlí a naštvaní ve stodole

Shizzle Orchestra
vydáno 21. dubna 2019  9:52

Shizzle Orchestra je neotřelá jedenáctičlenná kapela, která se nebojí kombinovat drsný realistický rap a honosný orchestrální doprovod. Jak o sobě sami...  celý článek

Mám rizikové povolání, směje se umělkyně Míla Fürstová

Výtvarnice Míla Fürstová se svými pracemi
vydáno 20. dubna 2019  12:22

Úspěšná česká umělkyně žijící v Anglii představí už v červnu v Rudolfinu dokument Křídla pro Coldplay. Míla Fürstová rozebrala v rozhovoru pro deník Metro...  celý článek

Poslední epizody za rohem! Loučí se John Snow i Sheldon, diváci se bouří

Oblíbený seriál končí.
vydáno 19. dubna 2019  20:56

Diváci po celém světě propadli americkým seriálům. Miluje je i seriálový národ – Češi. Jenže krvavá Hra o trůny, komediální Teorie velkého třesku, dětsky...  celý článek

Pár tipů, jak prožít Velikonoce

Ilustrační snímek
vydáno 19. dubna 2019  13:50,  aktualizováno  16:50

Kam vyrazit s rodinou či přáteli během velikonočních svátků? Nabídka je vskutku pestrá, vybrali jsme pár nejzajímavějších akcí, kterými se můžete...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám