metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 9 °C

Středa, 20. února 2019. Svátek má Oldřich.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Pavel WellnerMAFRA

Vznikne nové parkoviště pro Holešovice

25. června 2018  5:59 Filip Jaroševský Metro.cz
Stání pro osmdesát pět aut pomůže také při velké vodě.

Shánění místa k zaparkování při návštěvě holešovického výstaviště, hvězdárny či jen pikniku ve Stromovce půjde brzy zas o něco jednodušeji. Radnice sedmé městské části tu totiž společně s Technickou správou komunikací připravuje v ulici Jankovcova, pár kroků od metra Nádraží Holešovice, vybudovat novou parkovací plochu.

Celkem osmdesát pět stání ještě letos vznikne na místě současného takzvaného protipovodňového dvora, který tu měl v případě potřeby sloužit pro uskladnění materiálu a vybavení v období záplav.

„Během protipovodňových cvičení se ukázalo, že tento dvůr po dostavbě protipovodňové ochrany není zapotřebí. Parkoviště bude sloužit také návštěvníkům Prahy 7. Toto nové řešení by v případě ohrožení nebránilo využití prostor k původnímu účelu,“ říká místostarosta Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš, podle kterého má již záměr všechna potřebná razítka.

Nové parkoviště by podle druhého místostarosty sedmičky Ondřeje Mirovského mělo fungovat jako smíšená fialová zóna se zvýhodněným nočním parkováním návštěvníků.

Nejde přitom zdaleka o jediné místo, kde chce radnice parkoviště vybudovat. „Se správou komunikací řešíme možnost budoucího využití parkoviště před Národním zemědělským muzeem,“ dodává Mirovský.

Parkovací místa se obyvatelům sedmé městské části naposled navýšila loni. V garážích na Letné tu vzniklo 315 parkovacích míst pro místní rezidenty. Radnice nyní počítá ještě s parkovištěm v obchodním centru na rohu Veletržní a Strojnické, které je nyní ve výstavbě.

V sedmé městské části začal letos od února fungovat nový systém parkovacích zón. Elektronický způsob kontroly pomocí speciálních aut s kamerami znají lidé z Prahy 1, 2, 3, 5, 6 a 8, kde již systém funguje.

Od 1. července začnou zóny platit rovněž v Praze 4. Řidiči si již nebudou muset strkat za okna parkovačky, ale nechají si na úřadě evidovat registrační značku svého auta. Zavedení zón v Praze 4 kritizovali opoziční zastupitelé. Důvodem byly problémy při vyřizování povolení. Radnice údajně nezvládá povolení vydávat.

Pro mimopražské

  • Zličín, Černý Most, Opatov, Prosek. To jsou místa, kde se magistrát chystá zbudovat parkoviště typu P+R.
  • První vlaštovkou má být výstavba Parkovacího domu Prosek v Praze 9. Projekt roste v těsné blízkosti obchodního centra a metra Prosek.
  • Čtyřpatrová novostavba, která vzniká vedle Billy, má přinést 378 parkovacích míst pro rezidenty i pro přijíždějící mimopražské řidiče.
  • Magistrát má letos na budování parkovišť vyčleněno 163 milionů korun.
  • Praha loni na vydávání parkovacích oprávnění a na poplatcích z parkovacích automatů vydělala téměř 233 milionů korun. Polovina peněz tradičně končí v rozpočtu magistrátu a druhou polovinu město rozděluje jednotlivým městským částem, které mají na starosti vydávání parkovacích oprávnění.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nová pravidla pro náplavky: ticho večer a ticho v neděli, velká akce maximálně jednou za měsíc

Náplavka. Rašínovo nábřeží patří k nejatraktivnějším a nejživějším společenským...
vydáno 20. února 2019  17:42

Hospody, bary, festivaly, živá hudba a taneční kurzy. Rašínovo a Hořejší nábřeží v posledních letech zažívaly bujaré mejdany, které místním obyvatelům...  celý článek

Zlevní byty? Developeři sázejí spíš na růst platů

Ilustrační snímek
vydáno 20. února 2019  16:28

Drahé hypotéky, dlouhé povolování. Proto jsou byty drahé, argumentují developeři.  celý článek

Letně laděné filmy, které jsou aktuálně v kinech, mohou působit dobře i na naši psychiku

Úhoři mají nabito
vydáno 20. února 2019  15:05

Déšť a ochlazení může v těchto dnech vyhnat lidi do kin. Třeba i na české komedie, které se točily loni během letních měsíců, když bylo velké horko. U...  celý článek

Je to jako se seriálem Most!, někteří v tom prostě hledali věci, které tam nejsou, říká Kovy

"Dostal jsem nabídku propagovat lux či pyrotechniku. Drtivou většinu spoluprací...
vydáno 20. února 2019  13:44

Populární youtuber Kovy (Karel Kovář) učí mladé mediální gramotnosti. V krátkých videích, která vytvořil pro vzdělávací program Jeden svět na školách, se...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám