metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 20 °C

Úterý, 16. října 2018. Svátek má Havel.
Sídlo magistrátu v Nové radnici na Mariánském náměstí.
Větší foto
Sídlo magistrátu v Nové radnici na Mariánském náměstí. | foto: Josef Škvor, Metro.cz

Radnice si rozdělí půl miliardy

17. ledna 2018  14:52 Filip Jaroševský Metro.cz
Jednotlivé radnice nyní mohou zasílat magistrátu žádosti o dotace na vlastní projekty. Peníze ale nebudou moci radnice čerpat na ty záměry, pro které již získaly peníze z evropských fondů nebo od ministerstva školství. Kompletní seznam projektů, které hlavní město podpoří, má být hotov v březnu.

„Předpokládám, že nám přijde žádostí mnohem víc než za avizovaných 500 milionů. Myslím, že naše městské části mají v šuplících připraveny projekty a budou nás jimi zásobovat. Nemám proto strach, že by částka nebyla vyčerpána. Byla bych tím překvapena,“ říká náměstkyně primátorky Eva Kislingerová.Peníze na uhrazení projektů vezme Praha z rozpočtové rezervy určené na investice městských částí. Žádosti budou radnice zasílat na magistrát v elektronické podobě a­ jednu z nich označí jako prioritní.

Původně město zamýšlelo, že každá část smí poslat pouze dvě žádosti. Včera to však na svém zasedání radní změnili, a počet zaslaných žádostí tak není nijak omezen. „Je pravděpodobné, že by návrh na rozdělení prostředků mohl být předmětem jednání na březnovém zastupitelstvu,“ dodává Kislingerová.

Podklady musí městské části zaslat magistrátnímu odboru rozpočtu do poloviny února ke kontrole. Finální podobu pak musí poslat do 1. března. Magistrát následně žádosti posoudí například z­ hlediska potřebnosti pro městskou část, finanční náročnosti nebo nákladů, které vyvolá projekt do budoucna. U zahájených projektů město zváží aktuální stav. „Městské části letos plánují spíše drobné projekty. Proto se dá předpokládat, že z­ hlediska rozsahu nebudou tak náročné,“ doplňuje Kislingerová.

Loni padla miliarda

  • Pražští zastupitelé loni v březnu schválili rozdělení dotace 1,08 miliardy korun na 57 projektů.
  • Nejvyšší částka byla v roce 2017 určena pro školství a sport.
  • Jednotlivé radnice na magistrát tehdy zaslaly 160 žádostí za 2,738 miliardy korun. Další peníze rozdělovala Praha mezi městské části v průběhu roku.Komentáře

Hlavní zprávy

Modřany mají nový rybník, má tu usnadnit problémy se suchem

Kolem rybníka ještě vyrostou olše, duby, jilmy a javory.
vydáno 16. října 2018  9:31

Biotop dostal jméno Lipiny podle místního názvu z roku 1840.  celý článek

Před 50 lety dostali okupanti svolení k pobytu

Čechoslováci se cítili být zrazeni.
vydáno 16. října 2018  7:30

Necelé dva měsíce od obsazení republiky byl pod nátlakem podepsán důležitý dokument.  celý článek

Dort byl zraněn při nehodě, nepřežil

Zachránění papoušci
vydáno 16. října 2018  5:55

Pražští strážníci i hasiči řeší často kuriózní případy.  celý článek

„Na názvy stanic nám nesahejte!“

metro - Praha
vydáno 15. října 2018  15:25

Jen máloco dokáže vyvolat v Praze takovou vlnu nevole, jako jsou výrazné změny v MHD. To potvrzují události posledních dní, kdy pražští radní vzali na...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám