metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 28 °C

Pondělí, 16. července 2018. Svátek má Luboš.
Dívčí skupina synchronizovaného bruslení Olympia.
Další 4 fotografie v galerii
Dívčí skupina synchronizovaného bruslení Olympia. | foto: Archiv Olympia PrahaMetro.cz

Šestnáct holek společně na ledě. Teď s nimi figury piluje i Tomáš Verner

24. března 2015  6:13 Iveta Benáková Metro.cz
Synchronizované bruslení je sport, který usiluje o to, stát se olympijským. Skupina Olympia se chystá na mistrovství světa v kanadském Hamiltonu. Deník Metro vyzpovídal Lucii Srníkovou, kapitánku těchto osminásobných mistryň Česka.Co je to synchronizované bruslení?

Může vás zajímat

Jak vypadá synchronizované bruslení?

  • Pokud se chcete na vlastní oči vidět přípravu, navštivte ve středu otevřený Jarní trénink od 19.30 hodin na zimním stadionu Hasa ve Vršovicích.
  • Nově s Olympií spolupracuje i bývalý český reprezentant Tomáš Verner.

Je to disciplína krasobruslení, kdy v jednu chvíli předvádí jízdu šestnáct bruslařek na ledě a snaží se o co největší synchronnost. Soutěží se ve dvou částech: v krátkém programu a ve volné jízdě. V obou máme povinné prvky, které musíme dělat.

Šestnáct krasobruslařek je velký počet, jak se shání členky?

V týmu je nás dokonce dvacet, máme ještě čtyři náhradnice. Shání se to složitě, proto jsou týmy jen ve větších městech. I u nás jsou ale závodnice z různých částí republiky, dokonce i ze zahraničí. Jezdí s námi Australanka či Švýcarka.

Jste profesionální sportovkyně?

Holky od nás z týmu studují či pracují. Snažíme se tento sport zviditelnit, aby si ho veřejnost, ale i případní sponzoři dokázali představit. Nejsme tedy profesionální sportovci, většinu nákladů na šaty či tréninky si platíme. Je to i tím, že nejsme olympijský sport, a tak nejsme veřejnosti tolik na očích. Snad se to ale brzy změní.

To celou sezonu trénujete dvě jízdy?

Ano, při takovém počtu bruslařek na ledě je pořád co zlepšovat. Jezdíme i na závody, ale příprava směřuje k ­mistrovství světa, které nás letos čeká začátkem dubna v ­kanadském Hamiltonu.

Jaké si kladete cíle?

Chceme být do třináctého místa, což je z více než dvaceti soutěžních týmů reálné.Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Ondřeje Šteffla: Mozek na prázdninách

Ondřej Šteffl
vydáno 16. července 2018  14:31

„Některé děti po prázdninách rozumějí něčemu, čemu předtím nerozuměly,“ píše ve svém sloupku zakladatel ScioŠkol.  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Dokopáno jest

Jakub Kohák
vydáno 16. července 2018  12:27

„Nejzvláštnější byla deštníková serenáda při závěrečném předávání medailí,“ píše ve svém sloupku režisér a herec.   celý článek

Novou inscenaci Viktora Tauše uvedou na Jatkách

Zkoušení hry už je v plném proudu.
vydáno 16. července 2018  12:16

Hra Amerikánka je sondou do historie 80. let v Československu. Představí se v ní Eliška Křenková a Tereza Voříšková.  celý článek

Korunu milujeme, euro je nám volné

Ilustrační snímek
vydáno 16. července 2018  10:50

Češi se do eurozóny nehrnou. Jednotnou evropskou měnu nechtějí tři čtvrtiny z Čechů. Koruně naopak pořád hodně věříme.   celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám