metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Úterý, 24. dubna 2018. Svátek má Jiří.
Dívčí skupina synchronizovaného bruslení Olympia.
Další 4 fotografie v galerii
Dívčí skupina synchronizovaného bruslení Olympia. | foto: Archiv Olympia PrahaMetro.cz

Šestnáct holek společně na ledě. Teď s nimi figury piluje i Tomáš Verner

24. března 2015  6:13 Iveta Benáková Metro.cz
Synchronizované bruslení je sport, který usiluje o to, stát se olympijským. Skupina Olympia se chystá na mistrovství světa v kanadském Hamiltonu. Deník Metro vyzpovídal Lucii Srníkovou, kapitánku těchto osminásobných mistryň Česka.Co je to synchronizované bruslení?

Může vás zajímat

Jak vypadá synchronizované bruslení?

  • Pokud se chcete na vlastní oči vidět přípravu, navštivte ve středu otevřený Jarní trénink od 19.30 hodin na zimním stadionu Hasa ve Vršovicích.
  • Nově s Olympií spolupracuje i bývalý český reprezentant Tomáš Verner.

Je to disciplína krasobruslení, kdy v jednu chvíli předvádí jízdu šestnáct bruslařek na ledě a snaží se o co největší synchronnost. Soutěží se ve dvou částech: v krátkém programu a ve volné jízdě. V obou máme povinné prvky, které musíme dělat.

Šestnáct krasobruslařek je velký počet, jak se shání členky?

V týmu je nás dokonce dvacet, máme ještě čtyři náhradnice. Shání se to složitě, proto jsou týmy jen ve větších městech. I u nás jsou ale závodnice z různých částí republiky, dokonce i ze zahraničí. Jezdí s námi Australanka či Švýcarka.

Jste profesionální sportovkyně?

Holky od nás z týmu studují či pracují. Snažíme se tento sport zviditelnit, aby si ho veřejnost, ale i případní sponzoři dokázali představit. Nejsme tedy profesionální sportovci, většinu nákladů na šaty či tréninky si platíme. Je to i tím, že nejsme olympijský sport, a tak nejsme veřejnosti tolik na očích. Snad se to ale brzy změní.

To celou sezonu trénujete dvě jízdy?

Ano, při takovém počtu bruslařek na ledě je pořád co zlepšovat. Jezdíme i na závody, ale příprava směřuje k ­mistrovství světa, které nás letos čeká začátkem dubna v ­kanadském Hamiltonu.

Jaké si kladete cíle?

Chceme být do třináctého místa, což je z více než dvaceti soutěžních týmů reálné.Komentáře

Hlavní zprávy

Bojím se nenaplněných očekávání fanoušků, říká Leoš Mareš

Leoš Mareš
vydáno 23. dubna 2018  17:52

Moderátor Leoš Mareš si svůj zpěvácký sen splnil už loni na vyprodaném koncertě ve Fóru Karlín. Původně jediný koncert v životě byl už loni pro velký...  celý článek

Nestíháme. Za venčení psa platíme i stokoruny

úklid, ilustrace
vydáno 23. dubna 2018  15:58

Julie Schorová, autorka studie Přepracovaný Američan, už v roce 1992 předpovídala, že čím bohatší Američané budou, tím méně času budou mít. „Už brzo...  celý článek

Sloupek Ondřeje Šteffla: 4+3=8

Ondřej Šteffl
vydáno 23. dubna 2018  13:13

Tři a čtyři je osm, řekne dítě. Vy mu můžete prostě sdělit, že přece tři a čtyři je sedm, ať se to naučí. Anebo můžete dát dítěti možnost se opravit.  celý článek

Dopravní nehoda každých pět minut

Smrtelná nehoda řidiče BMW na D11
vydáno 23. dubna 2018  11:53

Na celém území Česka šetřila dopravní policie v loňském roce celkem 103 821 dopravních nehod. To znamená více než 284 nehod každý den. Jedna nehoda...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám